Koleda: Vánoční povídka s duchy

Klasická povídka zavádí čtenáře do Anglie v 1. polovině 19. století v období vánoc a vystihuje autorovu víru v lidskou laskavost a dobrotu. Hrdinou je nemilosrdný lichvář, o jehož nápravu se přičiní tři laskaví duchové, kteří mu o vánočním večeru předvedou nelichotivé obrazy z jeho minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Jejich zásluhou se mění lichvář z odporného nelidy v laskavého příbuzného i zaměstnavatele....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274446/koleda-vanocni-povidka-s-duchy-s5G-274446.png 4.61364
Literatura světová, Novely
Vydáno, J. Otto - Ottovo nakladatelství

A Christmas Carol, 1843

Kniha Koleda: Vánoční povídka s duchy

Neposeda

Krásný příběh ač kniha napsaná před mnoha lety stále by si z ponaučení hlavního hrdiny mnozí mohli/měli vzít příklad.

jprst

Jedna z knih, kterou jsem přečetl už několikrát a má své stálé místo v naší rodinné knihovně. Už několikrát se stala cílem pokusu "o nevrácení" ze strany mladších členů rodiny, ale tato kniha patří mezi mé oblíbené, takže zatím ji hlídám...

jullsebkova

Příběh je skvělý, ale musím uznat, že styl Dickense mi asi úplně nesedí. Kdysi jsem četla Vánoční koledu v češtině a nijak mě to nenadchlo. Letos jsem se pokusila o ní v angličtině a mám z toho pořád stejný pocit. Příběh z Vánoční koledy však přesto považuji za jeden z nejlepších vánočních příběhů vůbec.

Eva2424

Přečteno za jeden večer.
Krásná pohádka o tom, že svůj postoj k životu můžeme změnit kdykoli a že právě jím si utváříme naši budoucnost.

Ivana11

Přečteno jen kvůli výživě, ale líbilo se mi to.

Gibis

..."Nešlo o žádnou vznešenou zábavu. Nebylo na nich nic elegantního. Nebyli honosně oblečení, do bot jim teklo, šaty poznaly lepší časy a Petr podle všeho dobře věděl, jak to vypadá v zastavárně. Ale byli šťastní, vděční za to, že mohou být spolu, a radovali se z vánočního času."...

Mám pocit, že i spousta dnešních "Skrblířů" by potřebovala setkání s duchy vánoc. Některé knihy beru jako svůj velký knižní dluh. Podstatu příběhu sice znám, ale vlastně jsem je nikdy nečetla. A Vánoční koleda patřila mezi ně. Jsem moc ráda, že jsem to napravila a toto krásné vydání s úžasnými ilustracemi Roberta Innocentiho jsem si nejen přečetla, ale také zařadila do své knihovny. Rozhodně si musím čtení zopakovat před vánoci.

Kolombus

toto by mala byť POVINNOSŤ prečítať a nie len o Vianociach. Príbeh ktorý ukáže, čo je v živote podstatné, ako by sme sa k sebe mali správať. Pre deti či pre dospelných - vždy vám niečo dá do života.

Kniholenka9

Pěkný nadčasový vánoční příběh - pohádka pro dospělé. Četla jsem zkrácené vydání pro děti, které bylo obohacené o plno zajímavostí z Dickensova života. Ilustroval ji Andrew Wheatcroft.