Klasická filozofie v kostce

Klasická filozofie v kostce https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449097/bmid_klasicka-filozofie-v-kostce-k8D-449097.jpg 4 7 2

Klasická filozofie v kostce podává přehledné dějiny antické filozofie. Od Sokrata, Platona či Aristotela po Pythagora ke stoicismu Marka Aurelia. Kniha je navíc doplněna o mapy, diagramy, přehledy a tabulky.

mahdal
24.06.2021 4 z 5

Tuto knih bych určil asi těm, kteří s filosofií mají už nějakou zkušenost. Její název by mohl mylně napovídat, že jde o jednoduchý přehled, avšak styl (i když se překladatelé asi snažili) tomu neodpovídá.

Některé pasáže (kapitoly) byly zajímavé a dobře se četly, na druhou stranu zde byly i části, do kterých jsem se musel vyloženě nutit.

Kniha by mohla sloužit těm, kteří si chtějí tuto problematiku zopakovat. Začátečníkům bych ale spíše doporučil Malé dějiny filosofie od Störiga.

Jitty82
09.10.2020 5 z 5

Tato kniha je přesně to, co jsem hledala, abych získala přehled o klasické filozofii.

Od Sokratových fascinujících diskusí o morálce a ctnosti až po Pythagorovy pokusy porozumět uspořádání vesmíru nám myslitelé starověkého světa poskytli úžasnou škálu myšlenek, které pomohly utvářet moderní svět.

Na konci každé kapitoly je krátké shrnutí, které pojednává o hlavních bodech a pomáhá vám zapamatovat si, co jste právě četli, což je velmi užitečné pro ty, kteří si chtějí dělat poznámky.

Obzvláště se mi líbily pečlivě vybrané diagramy a jednoduché shrnutí složitých teorií.

filozofie v kostce

Michael Moore
americká, 1954
2004  68%Hloupí bílí muži
2005  83%Fahrenheit 9/11
2005  70%Kde domov tvůj...?
2005  77%Uvěří nám ještě někdy?
2020  89%Klasická filozofie v kostce

Kniha Klasická filozofie v kostce je v