Plavec

Plavec https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241728/bmid_plavec-241728.jpg 4 291 68

Klara Walldéen série

Hranice mezi státy mizí stejně jako hranice mezi přítelem a nepřítelem, pravdou a lží, minulostí a přítomností. Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává je nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina a vydává se kamkoliv, kde mu nebezpečí a stres umožní zapomenout — do Libanonu, Afghánistánu či do Iráku. O třicet let později se Klaře Walldéenové, mladé švédské zaměstnankyni Evropského parlamentu, nečekaně ozve její bývalý přítel Mahmúd Šammúš a naléhavě ji požádá o schůzku. Sdělí jí, že se dostal na stopu citlivých informací o amerických tajných operacích. Mahmúd a Klara se stanou terčem agentů cia, kteří mají za každou cenu zabránit zveřejnění informací a zamezit tak mezinárodnímu skandálu. V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol…... celý text

zuvinka2
22.06.2015 1 z 5

Velmi chaoticky napisana kniha. Zo zaciatku vela postav, citatel ma trochu problem orientovat sa o koho vlastne ide. Pribeh casto skace, chvilu pritomnost potom minulost, od jednej osoby k druhej. Kniha ma cca 400 stran a vy este pri 200 strane neviete kto patri ku komu.
Musim suhlasit s komentarom nizsie, na tak dobru reklamu celkom slaba kniha. Cakala som od toho viac.

Hella
09.05.2015 2 z 5

Velmi přeceněná kniha. Monstrózní reklama zdaleka neodpovídá kvalitě příběhu. Takové polovičaté, chvílemi nepochopitelné (proč se postavy kupř. skrývaly na ostrově, kde je tomu jaký rozumný důvod?) a velmi a velmi vzdálené bombastickým špionským příběhům typu Já, poutník, Rudá volavka nebo jakákoliv kniha od Forsytha či Berensona. A to já jsem fakt "špionský" nadšenec!

Oifa
09.05.2015 2 z 5

Špioni nejsou asi pro mě.

Kopretina_aku
06.05.2015 4 z 5

Plavec je vlastně taková tajemná osoba, která tajemnou zůstane až do konce knihy. Většina času se děj točí kolem Klary a prožijeme s ní některé těžko uvěřitelné okamžiky, intriky v ústředí CIA, honičky plné napětí a přestřelek. Kniha je velmi dynamická, takže se čte dobře, střídají se prostředí od USA, přes Sýrii, Libanon, Belgi, Paříž, až se dostaneme na švédský venkov.

Kaaa
06.05.2015 odpad!

První stránky jsou tak bohaté na klišé, že mě to naprosto odradilo číst dále. Škoda... takovou velkou reklamu ta kniha má.

soukroma
18.04.2015 3 z 5

První polovina byla docela náročná na soustředění kvůli neustálým přeskakováním v místě a hlavně čase děje a přidáváním dalších dlouho nesouvisejících postav. Druhá půle byla příjemně akční, jak se na správný špionážní thriller sluší, a navíc z končin, kam se tyto thrillery příliš často neumisťují - z nevlídných temných švédských ostrovů bičovaných prosincovými bouřemi.
Z knihy mám poněkud rozporuplné pocity, jakoby se autor snažil trochu neuměle uměle vyvolat potřebné napětí (války proti terorismu, utajované techniky mučení, soukromé i politické zájmy, plus navrch autorovo zřejmé opovržení evropskými institucemi v Bruselu a jejich "obyvateli" i podpůrnými smluvními společnostmi) a udržet jej pak více na osobní lidské úrovni, ale nepříliš se mu to (obé) podařilo.

mmmisulka.r
14.04.2015 3 z 5

Já nevím... nebylo to špatné, ale tak nějak jsem od toho čekala víc. Občas mi to přišlo chaotické...

jaroslav63
06.03.2015 4 z 5

Jsem ve třetině a zatím skvělý thriller. Blízký východ, CIA, tajní agenti, politika, hrdinové proti své vůli zataženi do dění... vše co by měl thriller mít. Mohli by podle něj natočit i poměrně akční film.