Plavec

Plavec https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241728/bmid_plavec-241728.jpg 4 291 68

Klara Walldéen série

Hranice mezi státy mizí stejně jako hranice mezi přítelem a nepřítelem, pravdou a lží, minulostí a přítomností. Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává je nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina a vydává se kamkoliv, kde mu nebezpečí a stres umožní zapomenout — do Libanonu, Afghánistánu či do Iráku. O třicet let později se Klaře Walldéenové, mladé švédské zaměstnankyni Evropského parlamentu, nečekaně ozve její bývalý přítel Mahmúd Šammúš a naléhavě ji požádá o schůzku. Sdělí jí, že se dostal na stopu citlivých informací o amerických tajných operacích. Mahmúd a Klara se stanou terčem agentů cia, kteří mají za každou cenu zabránit zveřejnění informací a zamezit tak mezinárodnímu skandálu. V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol…... celý text

Kerberos
31.07.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audioknihu,dvanáct hodin to už je porce informací a jmen.Špionážní detektívní román ze švédského prostředí.Určitě si přečtu i další díl.

Dada077
27.07.2019 4 z 5

Príbeh o špiónoch, tajných službách a verejnom neverejnom zabíjaní. O tom, ako veľkí nakladajú so životmi malých, ktorí sa v ich službách dostali k priveľa informáciám. Inak dej plný zmätku, postáv, dejových línií a časov a miest, v ktorých sa všetko odohráva. Dialo sa v Damasku potom, čo vybuchlo auto a v ňom zahynula mladá matka s trojmesačnou dcérou, naviac, keď bomba bola určená otcovi...

iveta3689
17.06.2019 3 z 5

Jednotlivé příběhy do sebe sice zapadnou, přesto jsem měla pocit, že leží tak nějak vedle sebe. Některé situace mi přišly nedořešené, taky se v knize objeví až příliš superhrdinů zrozených z obyčejných lidí. Kniha je čtivá, ale ne strhující. Za mě 3,5*.

Shardlake
25.05.2019 2 z 5

Nečetlo se to špatně, ale dějově mne to až tolik neoslovilo. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, ale nezařadila bych to mezi thrillery.

standa1405
16.03.2019

Poslouchal jsem audioknihu. Velmi jsem si užil. Palec nahoru.

Sarka14
02.03.2019 3 z 5

Od Plavce jsem si slibovala mnohem víc. Nebylo to špatné, ale že bych se od knížky nemohla odtrhnout, to zrovna ne. Trvalo mi, než jsem se začetla. Až zhruba poslední třetina byla opravdu zajímavá. Škoda.

Veríňák
08.01.2019 3 z 5

Moc jsem se na Plavce těšila, dokonce jsem si ho odkládala na "správný čas". No a... byla to hrozná blbost. Extrémně krátké kapitoly (zvýšení napětí?), nereálně odvážné hlavní hrdinky a nereálně marní tajní policisté/bývalí vojáci… Srovnání s Poutníkem nebo dokonce se sérií Milénium je úplně mimo. Slabé tři hvězdičky.

Alma-Nacida
02.11.2018 3 z 5

Celkem fajn thriller s dobrý počátečním potenciálem, ale pak... Jakmile se vyjasní, kdo je čí rodič, je už celkem jasné, jaká bude jeho úloha v dalším ději i jaký bude jeho konec. Vztah mezi Klarou a Mahmúdem mi i po vysvětlení, jak to s tím chlapem vlastně je, připadal tak nějak nedotažený. Zkrátka jsem mu to moc nevěřila. A kde to teda ten Mahmúd nakonec byl? Že mu "kamarád z vojny" najednou tolik věřil? To mi připadá nedůvěryhodné a protože je to jinak dobrý nápad a čtivě zpracovaný, je to škoda, ale ubírám mu za to dvě hvězdy.

SilvieSisinka
22.06.2018 4 z 5

Knihu musíte číst s 100% soustředěním,jinak nebudete vědět skoro nic.Součastnost,minulost.Námět,napětí super.Konec rychlý....možná pokračování?

Vikina333
04.11.2017 3 z 5

Trošku mi lezla na nervy forma, kterou je knížka psaná (jmenovité popisy značek, kdo co má na sobě a jakou značkou pera píše byly na každé třetí stránce..) Námět by byl jinak dobrej..

Sonik1974
10.09.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila. Oceňuji autorský styl. Jenom ten konec... Nějak moc rychlý a trochu neuvěřitelný. Zaujala mne postava George. Proč tam byl?

Kacaba-S
16.07.2017 5 z 5

Od knihy jsem očekávala asi něco jiného. Přesto jsem byla ráda, že jsem ji koupila a přečetla!

Irsaf
05.07.2017 5 z 5

Líbila se mi.
Tesim se na další díl.

Mali88
17.04.2017

Normálně bych takto "úzkou" knížku měla přečtenou hned, ale do této jsem se nemohla začíst. Jak již bylo napsáno v komentářích níže, tak kniha opravdu vyžaduje 100% pozornost, protože jakmile se od ní odtrhnete, tak se vám k bude vracet těžko.
Nicméně, abych knihu jen nehanila, tak děj byl docela zajímavý. Pokud čtenář ději věnoval pozornost, tak se to opravdu četlo krásně. Možná jsem se trochu ztrácela v časovém období, protože je tam vykreslen průběh několika let, ale po chvíli jsem se zorientovala.
Doma mám i další díl, tak jsem zvědavá, co mě čeká dál.

Manifest blech
12.04.2017 2 z 5

Můj první detektivní thriller. Četlo se krásně, jen děj byl slabší.

antonin0999
12.03.2017 3 z 5

Od podobného thrilleru bych si představoval plastičtější postavy, realističtější scény a důraz na detail. Potíže nastávají, když čtenář nemá strach o postavy, protože mu neměly jak přirůst k srdci, když vám ustřelí ušní lalůček a v dalším průběhu si dáte náplast jenom na obočí a když zjistíte, že to všechno bylo komplikované jen tak na oko.
Logických nesrovnalostí v chování hlavních hrdinů bylo spousta, a tak i přes poměrně dobrý styl musím hodnotit průměrně.

happy-smile
15.02.2017 4 z 5

Jedná se o knihu, která vyžaduje čtenářovu plnou pozornost. Děj se odehrává v průběhu několika let, na území několika států a rozjíždí se zápletka, do které je zapleteno několik lidí, aniž by věděli (a stejně tak čtenář), jak a proč se v této šlamastice ocitli. Nemůžu říct, že by to bylo nepřehledné nebo že bych se v tom nějak ztrácela, ale je pravda, že kniha vyžadovala soustřední a že jsme si po ní musela přečíst něco s jednodušeji napsaným stylem. Byl to asi můj první špionážní thriller a opravdu mě zaujal. Jsem zvědavá na další díl, jestli se podaří udržet stejnou kvalitu.

blackdog
26.01.2017 3 z 5

Začiatok bol skutočne neprehľadný. Musel som sa pár krát vrátiť, aby som bol v obraze. Niektorí hrdinovia, ako píše aj sagasir podo mnou mi pripadali autorom doslova odfláknutí. Zander však asi vie , prečo to napísal tak , ako to napísal. Má to od určitého momentu "gule" a celá tá naháňačka je veľmi dobre vyrozprávaná. S Georgom som súcítil pri jeho vnútornom aj priamom boji . V závere som zasa cítil vianoce, keď sedel u otca v teple obývačky a rozbaľoval darček . Vyvrcholenie? Tak to ma dostalo , nie však v tom úplne najpozitívnejšom zmysle. Viacerí porovnávajú Plavca s Pútnikom. V reakciách na Pútnika dosť často odznelo čosi ako prekombinované, neuveriteľné.... a mne to celé prišlo uveriteľnejšie, ako záver Plavca. Celé to nie je zlé. Dal by som štyri hviezdy, lebo podľa mňa si ich Plavec zaslúži.... až na ten infantilný koniec. A preto len tri hviezdy. Pokračovanie si však určite prečítam, mám pocit, že Zander má na viac

sagasir
02.11.2016 3 z 5

Líbí a nelíbí

Co se líbí tobě nemusí se líbit mně. Asi takhle bych to nyní shrnul. Kniha je srovnávaná se seriálem Homeland u nás vysílaným pod názvem Ve jménu vlasti. Což o to podobnost tu určitě je ať už příběhově, tak v tom, že oboje je nejspíš úspěšné, ale ani jedno se mně nelíbilo. Samozřejmě jsem knihu jinak dočetl, abych vás tu nekrmil nějakou lží. Dále nechápu, jak si někdo mohl dovolit na americkou obálku tohoto knižního titulu napsat, že dílo je podobné ba stejně kvalitní jako trilogie Milénium od Larssona. V žádném případě. To pak mohu třeba říct, že stejně chutná tuňák a chobotnice.

V tomto díle jsem jednoduše nenašel zalíbení. Samotný příběh mně přišel moc složitý, spletitý ač jsem si na časté cestování zvykl u Mankella ( co zvykl, já se do něj zamiloval), tak tady mně to z nějakého důvodu vadilo. Autor by se jinak mohl více věnovat prostředí a ubrat pár zbytečných odboček, které čtenáře zbytečně odváděli od děje. K postavám pak napíšu, že většina mně jich přišla nesympatických a to i těch kladných. Vadilo mně také, že některé byly docela dopodrobna představeny (někdy až moc) a jiné naopak. Rozsahově se jinak opět jedná o klasiku. Prapodivný leč nečekaný konec si pak zaslouží plus. Sečteno podtrženo, jak jsem psal na začátku. Co se líbí tobě, tak se nemusí líbit mně. Někomu se toto dílo určitě zalíbí a někomu jako mně ne. Dnes bude málo procent, konkrétně 55%.

vaclav9214
28.10.2016 5 z 5

vtáhne a nepustí dokud ji nepřečtete :)