Plavec ekniha

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Hranice mezi státy mizí stejně jako hranice mezi přítelem a nepřítelem, pravdou a lží, minulostí a přítomností. Začátek osmdesátých let, Damašek. Bezejmenný americký špion opouští své dvouměsíční dítě a nechává je nejistému osudu. Celý život ho pak tíží vina a vydává se kamkoliv, kde mu nebezpečí a stres umožní zapomenout — do Libanonu, Afghánistánu či do Iráku. O třicet let později se Klaře Walldéenové, mladé švédské zaměstnankyni Evropského parlamentu, nečekaně ozve její bývalý přítel Mahmúd Šammúš a naléhavě ji požádá o schůzku. Sdělí jí, že se dostal na stopu citlivých informací o amerických tajných operacích. Mahmúd a Klara se stanou terčem agentů cia, kteří mají za každou cenu zabránit zveřejnění informací a zamezit tak mezinárodnímu skandálu. V Bruselu mezitím oportunistickému švédskému lobbistovi Georgi Lööwovi přidělí děsivého klienta a temný úkol…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/241728/plavec-241728.jpg 3.7255

Klara Walldéen 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno (ekniha), Host

Kniha Plavec

Iv8

Všechno již bylo popsáno ostatním čtenáři - za mě průměrné dílo.

PetK
18.12.2020

Moc mě to nezaujalo. Poslouchala jsem audio, které bylo zpracované jako jeden dvanáctihodinový soubor, takže když jsem se chtěla vrátit o dvě minuty zpět, abych si po dvou dnech neposlouchání oživila, o čem to bylo, nešlo to. Navíc do poloviny knihy se, celkem logicky, střídal ženský a mužský hlas, a pak mužský zmizel, jeho party četla žena... ke konci jsem se nachytávala, že moc nedávám pozor. Vlastně ani přesně nevím, jak to celé skončilo a jak se všechny ty provázky rozpletly, protože... už mě to prostě moc nebavilo.

Odetta889
18.12.2020

Dočetla jsem silou vůle. Moc mě nebavila.

veronika6239
07.12.2020

Velice povedené dílo, překvapivý konec, který překvapivě neskončil happyendem. Mrazivý severský thriller, který zhltnete na jeden nádech. Mohu jen a jen doporučit!!!

haki34
03.11.2020

Kniha z knihovny..lákala svou obálkou, po přečtení anotace jsem usoudila, že by se mohla líbit mému muži. No, řekl, že nebyla špatná, ale ten konec...
A já jsem se rozhodla se ji přečíst...začala mě bavit někde od strany 113...také jsem po několika kapitolách pochopila, že je nutné si všímat nadpisy - datum, místo..protože v ději skáčeme dozadu, dopředu...a jak skáčeme, střídají se vypravěči..někdo v první osobě, někdo ve třetí...úplně mi to nesedlo, nijak zvlášť nepotěšilo, ale dalo se na to zvyknout.
Nahlédnutí do života špiónu - tak letmo. Proč ne. Šílený propletenec, kde z vědce je náhodou člověk s paragánskou minulostí, která se okamžitě vybavuje...a ještě vzhledem k tomu, jak byl Mahmmúd obhajován, nevím, jestli kniha nesledovala také jiný cíl - jestli tak trochu nechtěla zabojovat proti xenofobii a rasismu.
Linka Plavce, kdy dle anotace hledá odpuštění a pochopení nebo co - no..myslím, že to vše mohl zrealizoavt i jinak. A také skončiit to mohlo úplně jinak. Ne se nechat nachytat na hruškách jako malý kluk.
Poměrně zábavná postavička byl George Lööw - ten se mi líbil snad nejvíc. balansující někde na hraně sfetovaného hipstera a hrdiny z akčního filmu. Protože hubených vykulených superžen už mám až nad hlavu ;)

Zhrnu : asi si knihu nebudu pamatovat dlouho. Silnějších momentů bylo na spočítání na prstech jedné ruky. Vsuvky z červené knihovny, opisy vášně a tělesných tekutin také mohl autor vypustit. Místy však přecházel do čtivých pasáží, a co si budeme povídat - i dojal..Klara a její staří rodiče, fotka..no na city. Obětování rodiče mě jako matku dojme vždy ..
Takže - než thriller - spíše oddechové čtení...navzdory závažnému obsahu, ukrytému pod nedotaženou a nepropracovanou slupkou. Howgh !!!

argi111
13.09.2020

Za mě skvělá kniha. Člověk u toho musí být pozorný, protože postav je zpočátku mnoho, ale poutavý příběh tohle všechno vyváží.

Atlantis
17.07.2020

Plavec je v každém ohledu podprůměrná kniha. Nudné postavy, navíc stokrát viděné v jiných lepších thrillerech. Agent, který je výjimečný ve svém oboru, ale má temné tajemství. Dostihne jej někdy jeho vlastní minulost? Odpověď je ano, samozřejmě, že ano. Tak jako už tisíckrát jinde. Neztrácejte s touto knihou čas, pokud chcete kvalitní dílo ze stejného žánru, přečtěte si Já, poutník.

Radecek1976
12.06.2020

Pro mě to bylo největší zklamání v tomto podivném roce. Ale dám mu šanci a přečtu něco dalšího od toho spisovatele.