Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45292/klapzubova-jedenactka-45292.jpg 4 1072 153

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.

Usire
25.01.2021 5 z 5

Takřka pohádkové vyprávění o jedné fotbalové rodině. Kniha má většinu času dobře našlápnuto, bohužel její závěr mě už tak nenadchl a místy ztrácí dech. Pro pobavení si ji čas od času zase přečtu, protože místy je opravdu úžasná.

andrii24
14.01.2021 4 z 5

Klape. Hraje jim to. Pospolu. Náramně. Kapelníkům kopané. I sólo, při penaltě.

Adele02
27.12.2020 2 z 5

Strašná nuda. I když jsem se to snažila brát jako pohádku, bylo to strašně přitažené za vlasy a děj se neskutečně táhl.

Stehla349
13.12.2020

Na knize se mi líbilo že byla vtipná a jak bratři drželi při sobě. Otec byl chudý chalupář a nevěděl co s 11 Syny tak z kluků udělal fotbalisty u chalupy měl rovný placek.tam z nich otec udělal pořádně fotbalisty. Aby měli na dva míče tak musel prodat kozu. Otec je přihlásil do třetí třídy. Když jeli na první zápas tak všichni měli z nich srandu. V první půli vyhráli 39:0 a soupeř do druhého poločasu nenastoupil. pak byly známy po celým světu

marketa4006
29.11.2020 5 z 5

Ačkoli je to kniha o fotbalu, jde o milý příběh s humornými zápletkami bez hrubostí a se smyslem pro fair play :-)

ijcro
08.10.2020 4 z 5

Je to skvělá, zábavná knížka, které v naší době kapku ublížilo, že jsme ji měli jako povinnou četbu ve škole. Teprve po letech jsem se dokázal přinutit znovu ji přečíst. Doporučuji

renca9071
26.09.2020 5 z 5

Když mi kamarád řekl, že nechce číst Klapzubovu jedenáctku, protože nemá rád horory, tak jsem se trochu vyděsila já. Tato kniha je klasická česká komedie z prostředí fotbalu. Eduarda Bassa moc nemusím, ale musím uznat, že napsal jednu z mým oblíbených knih. Prostředí fotbalu a rodiny se mi moc líbí, i styl autorova psaní. Kniha se hezky čte a proto jsem ji přečetla raz dva. Maličko mi vadí jméno Klapzuba, nevím proč, ale dá se to přežít. Mrzí mě, že tým nemá širší kádr a taky mě mrzí, že příběh není detailně rozepsán, přijde mi to trošku uspěchané. Knížku doporučuji, zvlašť pokud máte rádi českou literaturu, humor, sport nebo knížky menšího rozměru. PS: Prosím vás, nepište, že fotbalu nerozumíte, za 1. nechápu jak mu nemůžete nerozumět (tomu zase nerozumím moc já :D) a za 2. v této knize ani není potřeba rozumět jeho pravidlům.

Kami97
19.09.2020 5 z 5

Knihu nám před pár lety doporučila naše třídní - češtinářka. Přestože sportům příliš neholduju a fotbalu vůbec nerozumím, mě strašně bavila. Tuto útlou knížečku jsem přečetla už několikrát a pokaždé se u ní skvěle bavím.

Monika1717
04.08.2020 1 z 5

Fotbalu moc nerozumím, vím, že tam běhají hráči po hřišti a snaží se trefit míčem do branky. Kniha mě moc nebavila, četla jsem ji jako dítě a už jsem se k ní nikdy nevrátila. Starý Klapzuba uměl úplně všechno.

hanak_v_exilu
25.06.2020 4 z 5

Vždycky mi vadily dvě věci. Že má SK Klapzubova jedenáctka strašně úzký kádr a že je vyprávění uspěchané. Vzestup bájného týmu se odehraje na několika málo stránkách a pak se děj jen plácá na místě. Kdyby Eduard Bass roztáhl začátek alespoň do poloviny knihy, zapojil do děje fanoušky a dal větší prostor soupeřům, nepůsobila by jeho kniha místy tak bezradně. Námět je to ovšem brilantní. Následující mluví za sebe. Rok vydání 1981, počet výtisků 50000, vydání dvacáté první.

dawe01
16.06.2020

Velmi pěkná knížka. Starý Klapzuba je ukazován jako mistr všeho. Své kluky ale vytrénoval téměř k dokonalosti. Líbí se mi fotbalový motiv, i motiv bratrství. Knížka byla od začátku legrační a člověk ji hltal až do konce

ŠLenka97
15.06.2020 1 z 5

Kniha mě moc neoslovila.

Luigi1
08.05.2020 5 z 5

Výborně sepsaná kniha nejen o fotbale

n.ezn.amy
03.05.2020 4 z 5

Klasický román, kdy starý chalupník má 11 synů a rozhodne se z nich sestavit fotbalové mužstvo, které se stane prakticky neporazitelné, poté co v Čechách nenajde soupeře vyrazí do světa hledat rovnoceného soupeře a přitom zažívají velké dobrodružství. Bassovi knihy se mi vždy líbily, jsou psané vtipným stylem a pro toho, kdo má rád fotbal, je tato přímo pro něj

jenda88
01.04.2020 5 z 5

Super knížka nejlepší bylo prvních 60 stran

martin09
29.03.2020 5 z 5

Na knížku jsem se velmi těšil, jelikož je fotbal mojí velkou zálibou. Děj díla jsem znal už předem, jelikož mi byla v dětství několikrát předčítána jako pohádka. Klapzubova jedenáctka měla velmi dynamický děj a četla se rychle a plynule. Určitě se dá přečíst takřka na jeden nádech. Velmi se mi líbil kontrast absurdního týmu jedenácti synů z vesnice a reálných fotbalových týmu po celém světě, a samozřejmě také postav anglického krále a prince Waleského.

Určitě musím ocenit, že je kniha vydávána s původními ilustrace od Josefa Čapka, které knize dodávají tu správnou atmosféru.

Zároveň z knihy vyplývá moudro „s poctivostí nejdál dojdeš“, což je další důvod, proč číst tuto knížku dětem.

Greenfingers
02.03.2020 4 z 5

Klapzubova jedenáctka to válela od začátku knihy až do jejího konce.
Jelikož mám rád knížky se sportovní tématikou, fotbal v rodinném podání jsem si radostně užíval.
Říká se, že basa tvrdí muziku, E.Bass tvrdí humor.

MilanCFC
14.02.2020 3 z 5

Na knížku jsem se i vzhledem k mému vztahu k tomuto sportu docela těšil. A první třetina byla výborná. Ale tak nějak se mi zdálo, že autor jaksi přepálil začátek a že mu postupně docházela šťáva. Poslední cca třetinou to ovšem znovu zvrátil a nakonec z toho bylo i dobrodružství. Celkově milé, pohodové a nenáročné čtení. A za mě velké plus, že jsem měl k dispozici vydání s ilustracemi Josefa Čapka. To je okamžitě jistota úsměvů.

Venda32
12.01.2020 5 z 5

Jednoduchý, svižný plynou text a úspěšném týmu Klapzubáků. Tak jako jinde v životě i tady úspěch přináší temné stránky. Jaké? Po přečtení budete moudřejší:-)

RostislavPr.
01.12.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četl už na prvním stupni. Jsem rád, že jsem se k ní vrátil. Jelikož fotbal hraju a zajímám se o něj tak se mi to líbilo. Knížku bych doporučil všem není moc náročná a je dobrá.