Klapzubova jedenáctka

kniha od:


Koupit

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45292/klapzubova-jedenactka-45292.jpg 4850
Žánr
Romány, Literatura česká
Vydáno, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (111)

Kniha Klapzubova jedenáctka

Přidat komentář
marketa4006
29. listopadu

Ačkoli je to kniha o fotbalu, jde o milý příběh s humornými zápletkami bez hrubostí a se smyslem pro fair play :-)

ijcro
08. října

Je to skvělá, zábavná knížka, které v naší době kapku ublížilo, že jsme ji měli jako povinnou četbu ve škole. Teprve po letech jsem se dokázal přinutit znovu ji přečíst. Doporučuji


renca9071
26. září

Když mi kamarád řekl, že nechce číst Klapzubovu jedenáctku, protože nemá rád horory, tak jsem se trochu vyděsila já. Tato kniha je klasická česká komedie z prostředí fotbalu. Eduarda Bassa moc nemusím, ale musím uznat, že napsal jednu z mým oblíbených knih. Prostředí fotbalu a rodiny se mi moc líbí, i styl autorova psaní. Kniha se hezky čte a proto jsem ji přečetla raz dva. Maličko mi vadí jméno Klapzuba, nevím proč, ale dá se to přežít. Mrzí mě, že tým nemá širší kádr a taky mě mrzí, že příběh není detailně rozepsán, přijde mi to trošku uspěchané. Knížku doporučuji, zvlašť pokud máte rádi českou literaturu, humor, sport nebo knížky menšího rozměru. PS: Prosím vás, nepište, že fotbalu nerozumíte, za 1. nechápu jak mu nemůžete nerozumět (tomu zase nerozumím moc já :D) a za 2. v této knize ani není potřeba rozumět jeho pravidlům.

Kami97
19. září

Knihu nám před pár lety doporučila naše třídní - češtinářka. Přestože sportům příliš neholduju a fotbalu vůbec nerozumím, mě strašně bavila. Tuto útlou knížečku jsem přečetla už několikrát a pokaždé se u ní skvěle bavím.

Monika1717
04. srpna

Fotbalu moc nerozumím, vím, že tam běhají hráči po hřišti a snaží se trefit míčem do branky. Kniha mě moc nebavila, četla jsem ji jako dítě a už jsem se k ní nikdy nevrátila. Starý Klapzuba uměl úplně všechno.

hanak_v_exilu
25. června

Vždycky mi vadily dvě věci. Že má SK Klapzubova jedenáctka strašně úzký kádr a že je vyprávění uspěchané. Vzestup bájného týmu se odehraje na několika málo stránkách a pak se děj jen plácá na místě. Kdyby Eduard Bass roztáhl začátek alespoň do poloviny knihy, zapojil do děje fanoušky a dal větší prostor soupeřům, nepůsobila by jeho kniha místy tak bezradně. Námět je to ovšem brilantní. Následující mluví za sebe. Rok vydání 1981, počet výtisků 50000, vydání dvacáté první.

dawe01
16. června

Velmi pěkná knížka. Starý Klapzuba je ukazován jako mistr všeho. Své kluky ale vytrénoval téměř k dokonalosti. Líbí se mi fotbalový motiv, i motiv bratrství. Knížka byla od začátku legrační a člověk ji hltal až do konce

ŠLenka97
15. června

Kniha mě moc neoslovila.

1

Doporučujeme

Tankový prapor
Tankový prapor
Zvuk slunečních hodin
Zvuk slunečních hodin
Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do XV. století
Nový epochální výlet pana Broučka, tentokrát do XV. století
Citová divočina
Citová divočina