Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42043/bmid_klapzubova-jedenactka-65d23a89aca99.jpg 4 1076 153

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku. 13-021-63

M1ra
16.12.2016 4 z 5

Jako povinna cetba velmi dobre ale pro me az moc pozitivni kniha. Trochu preplacana "blbostmi"

Zdeňula
11.12.2016 4 z 5

Pěkná kniha určená pro kluky co mají rádi fotbal.

Devil-Ivet
17.11.2016 3 z 5

Kalpzubovu jedenáctku jsem poprvé četla kvůli čtenářskému deníku. A myslím, že právě teď mohu docenit to, co jsem tenkrát neviděla.

angloumene
12.11.2016 4 z 5

Poměrně vtipná pohádka o nepřemožitelném týmu jedenácti Klapzubových hochů. Myslím, že všechny malé kluky musí tehle neuvěřitelný příběh o vytrvalosti, sportu, politice ale i boji o přežití opravdu bavit. I já jsem se po většinu času musela pobaveně ušklíbat nad záměrně jednoduchým, extrémně optimistickým příběhem, který dokáže vybarvit kdejaký pošmourný den.

Kryštofka
19.05.2016 5 z 5

Miluju staré časy. Klapzubu, který si na nic nehraje. Poctivost. Neokázalost. Humor, pramenící z dobrého zdraví. Miluju tu meziválečnou éru a ráda jsem se k této oblíbené knížce mého mládí vrátila. Nejvíc jsem jako dítě zbožňovala pasáž, kde se Klabzubovi vznášejí v nafukovacích oblecích na hladině oceánu. Ať žije představivost.

Jana_Z
07.04.2016 3 z 5

Krásná čeština v krásném a hlavně vtipném příběhu o fair play nejen ve sportu.

konicekbily
19.03.2016 5 z 5

Nezapomenutelné vzpomínky z mládí. Byl jsem knihou ovlivněn tak, že jsem začal kromě fotbalu provozovat i jiné sporty.

Peter.Melon
11.12.2015 4 z 5

Četl jsem ji jako dítě.Je to pěkná kniha.Je spíše pro mladší generaci.

marti7729
12.11.2015 4 z 5

Do této knihy se musí dozrát. A´t už jste holky nebo chlapi. Já osobně jí četla asi 5x. Dobře 4x, poprvé mi jí četla má prababička jako dítěti. Strašně jí zbožňovala a znamenala pro ní strašně moc. Hodně lidí si myslí že je to klučičí kniha, ale opak je pravdou. Kniha má sice vyloženě klučičí příběh, ale ujednává o čestnosti, trpělivosti a dřině na cestě za svým snem. Bez toho to samozřejmně nejde (jak jistě všichni víme) . Je to taková nenásilná propaganda toho když něco chceme a budeme se skutečně snažit co se dá - povede se.

BerenikaU.
11.11.2015 4 z 5

Na této knize se mi líbí jak tam jsou popsány ty tréninky a také jak mají vždy řečeno, co se na zápase stalo. Líbí se mi že je v této knize ukázané že když něco pilně cvičíš tak to dokážeš. Jeto moc pěkně napsané a příběh je také pěkný ale ten mě tolik nezaujal.
Dala bych čtyři hvězdy.
Četla v jedenácti letech.

Gold351
11.09.2015 5 z 5

Moc krásné povídání nejen o fotbale ...

woodward
15.08.2015 5 z 5

Jářku, kluci, nandejte jim to, a oni jim to nandali. Inu není nad to, když děti poslouchají svých rodičů. ;)

Enšpígl
28.06.2015 4 z 5

Díky této knížce jsem si zamiloval fotbal. Díky našim současným fotbalistům/primadonám, Peltovi, Damkový a agresivním tupcům jsem si ho zase zhnusil.

marcela6183
07.06.2015 4 z 5

Jako nejsem kluk. V televizi fotbal nesleduju (jsem zapřísáhlá hokejofilka). Objevila jsem jedno starší vydání v knihovně své babičky a přelouskala ho během jedné nudné návštěvy nad čajem a bábovkou jak nic. Ten příběh je opravdu vtipný. Navíc po prvních pěti sránkách už jsem věděla, že není ani tak o fotbalu, jako o rodině a morálce. Píli a cti.
Sice trooooošku nereálné, ale co, před Naganem jsme hochům taky nevěřili, že by mohli. Tak proč ne za čtyři? .-)

Luccy78
26.05.2015 4 z 5

Dovedete si představit, když jsem si jako malá přála za vysvědčení s vyznamenáním nějakou moc hezkou knížku a dostala jsem "TUHLE" ?! Já holka... Několik let jsem se ji nedotkla, jak jsem byla zklamaná a uražená.. Nicméně mě to přešlo a po dlouhé době, kdy jsem po ní sáhla a začetla se do ní, jsem nelitovala a byla hezky překvapená vtipnou, milou knížkou.. Ale stejně si myslím, že je spíš pro kluky.. ;-)

Maverick
23.05.2015 4 z 5

Skvělé, vtipné a nenáročné čtení k maturitě. Ideální pro nadšence do fotbalu, i když je to trochu "přitažené za vlasy"

Ddaannddaann
12.05.2015 4 z 5

samozřejmě vtipné a originální, ale trošku takové nereálné......

carbici
11.05.2015 4 z 5

Hezké čtení po náročném dni. Velmi milé a pozitivní. Závěr vyvolal usměv na tváři.

carbici
11.05.2015 4 z 5

narcisonanis
09.01.2015 5 z 5

Vždycky jsem si myslel, že je to jen o fotbalu. Ale ne. Jsou to příběhy o poctivosti ducha, bratrství mezi muži a o píli a čestnosti, se kterými lze dosáhnout těch nejvyšších cílů. Až se mi z toho zamlžila má morálka. Konec mi přišel trochu zbytečně natahovaný, sráží to hodnocení celé humoristické povídky. Klapzubákům zdar.

humoristické romány otcové a synové fotbal, kopaná klasická literatura

Eduard Bass (p)
česká, 1888 - 1946