Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279/klapzubova-jedenactka.jpg 4 1075 153

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.

Slůník
16.11.2019 4 z 5

Četla jsem jako dítě a asi úplně nedocenila - ráda bych znovu.

evelýny
31.08.2019 3 z 5

Kniha na mě ,,vykoukla" v upoutávce.
Četla jsem ji v dětství z nouze a bavila jsem se. Opravdu humorné čtení pro dětské čtenáře. Ke knize jsem se již nikdy nevrátila, přesto zůstala v mojí knihovně. Historie se totiž opakuje - co kdyby opět ,,někomu došly knihy", i když v současnosti spíše utopie.

P.S: Snad mně starý Klapzuba i Eduard Bass prominou, ale já již číst nebudu. Já mám raději zelené prérie...
A pak, nic ve zlém: Ronaldo je Ronaldo...

gm6219
17.07.2019 4 z 5

Tenká kniha pro mladé čtenáře na téma fotbalu, kterou člověk přečte na jediný zátah. Sportovně zaměřená a vtipná kniha. Pro starší vzomínka na dětství, pro mladší pěkné čtení.

Damato
02.07.2019 5 z 5

Další , moje prázdninové čtení, kdy jsem u babičky s partou kluků četla na stromě tuhle knihu a všichni jsme u tohoto čtení snili o životě dospěláků. Kdy jsme obdivovali tuhle rodinu a nezapomenu, jak jsem chtěla s nimi pak hrát fotbal a Jirka Pávek se na mě podíval a s pohrdáním 9-ti letého kluka a pravil- ..."z Ivany fotbalista nebude, tu dejte do brány ( brána byla mezi dvěma šutry na louce), já si ji ohlídám.
V tu chvíli jsem cítila hrdost celého fotbalového světa .
A i moji kluci po 20 letech četli tuto knihu se stejným zaujetím, jako já , jako kdysi jejich děda, můj otec. Podle mě nadčasová, milá.... prostě česká.

MOu598
28.06.2019 4 z 5

Útlá knížka s milými ilustracemi Josefa Čapka.
Hezké, čtivé, lidské. O poctivosti.
Citát:
"Dneska už nikdo nemůže jinak kupředu, nežli když dělá svou věc co nejdůkladněji a nejpoctivěji. To platí pro všechnu živnost."

Lafayette
21.06.2019 4 z 5

Knizka meho mladi, humorna, ctiva.

Kuža007
12.06.2019 5 z 5

I když nejsem vůbec žádný zarytý fanoušek fotbalu tak mě tato kniha velice dobře rozesmála a pobavila.

Sarajana
13.05.2019 5 z 5

Krásné čtení, které pobaví.

Filip555
04.05.2019 5 z 5

Tato kniha je jedna z nejvtipnějších, co jsem kdy četl. I když se fotbalu nevěnuji, tak mě příběh velmi bavil.

Vendula39
24.03.2019 4 z 5

Dobrá knížka, i když od půlky už byla taková nudná. I přesto, že sport nesleduji, se mi kniha velice líbila.

JoeSurikata
23.02.2019 4 z 5

Jako kluk jsem byl velikým fotbalovým fandou. Držel jsem palce Bohemce (jak taky jinak, když jsem bydlel 5 minut od Ďolíčku). Ovšem Klapzubova jedenáctka mi zahrála jinou ligu. Krásné čtení pro velké i malý kluky, jimž učaroval kulatý nesmysl.

parxel
28.01.2019 3 z 5

Když jsem v dětství poprvé četl tuto knihu, tak mě děsně bavilo prvních pár kapitol. O tom jak Klapzubové vyhrávají jeden zápas za druhým a tak dál. Pak přišel zlom a zbytek knihy už mne moc nebavil. V letošním roce jsem se k této knize vrátil a četli jsme jí spolu se synem. Bohužel na mém výsledném dojmu z této knihy se ani po letech nic nezměnilo. Až mne to samotného překvapilo. Dávám tři hvězdy.

CleoXandra
05.01.2019 5 z 5

Tak tohle je ohromná klasika. Krásná knížka, oddechovka psaná s obrovskou nadsázkou. Pobaví, potěší. Ač jsem holka, mám docela ráda fotbal, a představa, že někdo nadělí soupeři třináct krásných banánů, není vůbec marná (když to ve skutečnosti často končí 0:0 :)

danny_21
04.01.2019 3 z 5

Legendární humoristický román a jedné české, téměř neporazitelné fotbalové mašině, tvořené jedenáctkou sourozenců - já na bráchu, brácha na mě a už tam visí banán v sítí. Kéž bychom se někdy dočkali toho, že český fotbal bude sbírat úspěchy - 70 %

stansuomi
30.11.2018 4 z 5

Stará Klapzubová jedenástka je rovnako dobrá ako pred rokmi. Nedávno som ju zase vytiahol a prečítal. Myslím, že to bolo tretíkrát. A stále je to ten pekný, jednoduchý príbeh o ľudskej skromnosti a pokore. Starý Klapzuba toho veľa nenahovoril ale keď už aj niečo povedal malo to vždy priamy vplyv na dej knihy. Eduard Bass to napísal skvele. Vždy som vedel ako to dopadne, ako bude dej pokračovať, ale vždy som si to chcel prečítať. Zápas s Huddesfieldom 4:0 som si skutočne užil a výborná bola aj Barcelona. Zlomový zápas s chlapcami pod lesom a cesta do Austrálie alebo zaujímavé vyvrcholenie knihy mi dávajú opäť raz šancu, že knihu prečítam. Skutočne oddychové čítanie na jeden večer.

sgjoli
26.10.2018 5 z 5

Klapzubovka je knihou mého dětství. Ačkoliv nijak nejsem fanoušek fotbalu, moc mne bavilo sledovat příběh jedenácti bratří a jejich úspěchů na fotbalových hřištích. Pamatuju si, jak moc mne to pak mrzelo, když se bratři rozutekli do jiných týmů a jejich soudržnost se pak rozpadla – to, když jeden bez druhého nebyli schopni podávat své výkony, jak byli diváci na stadionech zvyklí. Je to děsně čtivý a velmi milý příběh, který se čte sám a s radostí.

Chajda69
06.08.2018 3 z 5

V dětství jsem byl knihou fascinován o poznání více než v dospělosti (na čemž není nic divného), příjemné oddechové čtení, táta Klapzuba jako typ sedláka (resp. chalupníka) s fištrónem a jeho naivní synové, kteří za celou knihu přílišnou aktivitu nevyvinou. Ještě že toho tátu měli.

los
21.05.2018 3 z 5

z dětství si pamatuju filmovou verzi, ale ani četba mne nezaujala

Patrikcz
07.05.2018 5 z 5

Knihu jsem jako malý kluk měl hodně rád. Jasně příběh je docela nereálný, ale vzbuzuje to určitou hrdost ve člověku a co si budeme povídat jsme fotbalový národ. Pro mladé chlapce skvělá knížka.

zuzka894
11.04.2018 5 z 5

Chvílemi ujeté, ale dobrá kniha. Za pár hodin přečteno.