Klapzubova jedenáctka

Klapzubova jedenáctka https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279/klapzubova-jedenactka.jpg 4 1076 153

Klasický humoristický román ze sportovního prostředí, o tom, jak chalupník Klapzuba vychová ze svých synů slavnou fotbalovou jedenáctku.

Kabuky
28.05.2022 5 z 5

Nejoblíbenější kniha mého dětství.

Luis_Lambo
05.05.2022 5 z 5

Úžasná klasika, která nikdy neomrzí a je čtivá i dnes. Humorná a krásně mistrná čeština. Ke knize se opět zas někdy vrátím. Brečel jsem u rozhovoru pana Klapzuby s kolonelem Wardem při cestě do Austrálie.

"THE RACEK" "YES"
"THE KONEC" "YES"

janavom
03.04.2022 3 z 5

Tak konečně přečteno, školní četba, kterou jsem léta odkládala. Nebylo to špatné, ale asi znova číst nebudu. JV

DuncanIdaho
26.03.2022 4 z 5

Klabzubova jedenáctka je jednoduché, naivní a oddechové čtení. Rozhodně není pro náročného čtenáře, ale pro odreagování je kniha dobrá.

Lena79
26.02.2022 4 z 5

Upřímně nevím, jak knihu hodnotit. Chvílemi bavila, chvílemi ne. Musím ale uznat, že se jedná o literární klasiku.

Meda77
25.11.2021 4 z 5

Éda Bass je literární historií,netřeba komentovat. Kniha by měla být opět povinnou četbou. Úsměvný příběh o fotbalovém rodinném podniku, čte se fajn i pro mládežníky, kteří zrovna do ničeho nekoupou. Rozhodně lepší jak FIFA na PC. Pěkné 4.

RealChad
01.10.2021 5 z 5

Milé čtení, krásné ilustrace, nápadité značení stránek. Krásně se četlo. Žvásty typu "Na tuhle knížku už jsi moc starej, to už jsi propás" rozhodně nejsou na místě. Její krásu si uvědomuji a připouštím i v pozdějším věku. :-)

Snoopi
08.09.2021 5 z 5

Krásná čeština, bohatý jazyk a skvělý humor - to vše jsem ocenila až po letech, kdy pro mě tato knížka přestala představovat trauma z povinné četby. Líbí se mi i velice svérázné a nezaměnitelné ilustrace Josefa Čapka, které knihu doprovázejí.

hapac
07.09.2021 3 z 5

Klasika a vzpomínka na školní čas.

RoseDadas
04.09.2021

3,5*
Klapzubova jedenáctka je klasikou, ke které se mnozí čtenáři často a rádi vrací. Nejsem si ale úplně jistá tím, zda pro dnešní mládež není příběh už trošku zastaralý a možná i méně přitažlivý. Záleží také na tom, co si kdo od knihy slibuje. Za mě se jedná o ideální, spíše klučičí čtení, které není nijak vulgární, nepostrádá dobrodružství a jež se zaměřuje na morální hodnoty.

david6273
01.09.2021 3 z 5

Klasická, vzpomínková kniha z dětství, která nikdy neomrzí.

lassse
23.07.2021 4 z 5

Který fanoušek by nechtěl aby jeho tým byl ten nejlepší z nejlepších? Tady jeden máme ;-)

Pebra
08.07.2021 3 z 5

Velmi se omlouvám všem fotbalistům, ale mně - už v dětství - po přečtení téhle knihy přišli všichni fotbalisté tak nějak vygumovaní.

knihoVlk
24.06.2021 4 z 5

Ano, kniha je občas až přehnaně popisná, nicméně asi je třeba vzít v potaz datum vydání. Každopádně příběh mi k dnešnímu dni přijde aktuální minimálně v tom, jak vede pantáta Klapzuba svoje hochy nejen ke sportovnímu úspěchu, ale i k pevnému charakteru. S chutí bych to zavedl jako povinnou četbu pro vedoucí sportovních oddílů dětí a mládeže :)

Grynče
07.06.2021

Nádherná vzpomínka na povinnou četbu.

soupik2012
30.05.2021 3 z 5

Protože mě fotbal v dětství vůbec nezajímal, tak mě tato kniha úplně minula. V pozdějším věku jsem ovšem viděla film, který se mi docela líbil a který byl natočený právě podle této předlohy. A tak jsem teď, když vyšla audiokniha, dostala chuť porovnat film s knihou. Bylo pro mě velikým překvapením, že se kniha od filmu tolik liší. Společný mají snad pouze název a hlavní myšlenku příběhu. Jinak je to úplně o něčem jiném. Film se mi líbil o hodně víc. Pohádkově nadnesené vyprávění o jednom neporazitelném týmu. Nejvíc se mi líbila pohádka o Zlaté píšťalce, která je součástí tohoto příběhu. A také mě bavil závěr. Občas jsou v knize humorné situace, ale kniha je určena především pro děti. Ty by mohla bavit i v dnešním věku. Audiokniha je načtena dost průměrně a načetl jí pan Václav Müller.

topi80
18.05.2021 2 z 5

Kniha, jejíž náplň zná každý, ale upřímně, nějaký větší dojem ve mně nezanechala.

Kuxka
26.04.2021 1 z 5

Rozhodně nepatří mezi knížky, které bych si přečetla znovu. Děj mi přišel nudný a někdy až příliš moc popisu. Ale abych jen něco nevytýkala, posledních 29/149 stran bylo zajímavých.

Fany09
12.04.2021 4 z 5

Líbilo se mi to.

eraserhead
05.03.2021 3 z 5

Tohle je návrat po více než třech desetiletích. Poprvé přečteno někdy na základce v rámci školní četby do čtenářského deníku. Knihu přečetl jednou a úplně vypustil z hlavy (zůstali tam jen kanibalové a nafukovací obleky). Fotbal mě nikdy nebral a nezajímal, šel naprosto mimo mě. Než ho začal hrát syn. Knihu dostal od třídního učitele k vysvědčení, tak jsem po ní po čase sáhl. Takové přímočaré, jednoduché a nekomplikované dobrodružství. Přehnaní, idealistické a naleštěné. Místy komické, místy nápadité, prosté a trochu bezobsažné. Jedním okem tam a druhým ven. Potřetí už to číst nebudu.