Klan Gucci

Klan Gucci https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491312/bmid_klan-gucci-Fuk-491312.jpg 4 17 5

Skutočný príbeh o šialenstve, vražde a chamtivosti, ktoré otriasli dynastiou Gucciovcov. 27. marca 1995 neznámy strelec zabil Maurizia Gucciho, dediča módnej dynastie. V roku 1998 bola jeho bývalá manželka Patrizia Reggiani Martinelliová – v tlači prezývaná „Čierna vdova“ – odsúdená na 29 rokov väzenia za prípravu vraždy. Bola to vražda z pomsty alebo zo žiarlivosti? A vraždila naozaj Patrizia? Kniha je príbehom slávy, intríg, vzostupu, pádu a následného oživenia módneho klanu Gucciovcov.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The House of Gucci: A Sensational Story of Murder, Madness, Glamour, and Greed , 2000

tami1
03.10.2023 2 z 5

Kdyby se to proškrtalo tak na polovinu, daly se tam vysvětlivky (asi by byly tlustší než samotný příběh), zkrátka, kdyby redaktor dělal svou práci pořádně, byla by to úžasná kniha.
Takhle jsem mněla pocit, že čtu Wikipedii. Záplava zbytečných informací zcela zabila pointu knihy. Více bych uvítala fotky než vědět o každém zúčastněném sebemenší blbinu. Dost textu jsem ke konci přeskakovala.
Pro fanoušky značky Gucci asi super.

jaroiva
23.09.2023 2 z 5

Nemusím všechno dočíst, že? Vydržela jsem cca do půlky.
Čekala jsem (i podle anotace), že půjde o "senzační" rodinnou ságu. Ono je to ale psané spíš jako článek do Wikipedie. Takže obsahuje zajímavé a obsáhlé informace, ale poskládané tak, že to mě, která se normálně o kabelečky a botičky moc nezajímám, brzo přestalo bavit. Spousta faktů, poskládaných za sebou, bez náznaku nějakého příběhu.

Parwana
22.10.2022 3 z 5

Knihu je velmi těžké hodnotit. Čekala jsem strhující román, rodinnou ságu, kde se to hemží hamižnými Gucci, posedlými kabelkami, tvůrčím nadšením, intrikami a penězi, kniha je však pouze velmi podrobnou a čtivou autobiografií všech významných členů i dalších osob, kteří se na vývoji značky podíleli. Bylo to velmi záživné a stravitelné krmivo pro mozek módního nadšence, který nad značkovou kabelkou od Gucciho pouze slintá, ke konci už však kniha byla méně a méně čtivá a pasáže o tom, jak Patricia vyšla z vězení, jsem zcela přeskočila. Obdivuju však autora, že dokázal dát takové dílo dohromady, včetně podrobných popisů obchodních transakcí, akcí na burze, historie rodiny a byznysového myšlení.

Lexie321
11.08.2022 5 z 5

Kniha rozpráva zaujímavý a zložitý príbeh rodiny Gucci. Prepája udalosti vraždy Maurizia Gucciho ako aj počiatky celej značky.
Aj keď som čakala niečo iné kniha bola natoľko dobre napísaná, že mi to ani nevadilo.
Myslím si, že autorka nám veľmi dobre vysvetlila komplikovanú dynamiku a historiu tejto rodiny ako celku, jednotlivých členov ako aj zmýšľanie talianov. Vrelo odporúčam.

klf76
08.08.2022 5 z 5

Ctivy pribeh o historii znacky Gucci. Videl jsem nejdriv film a pak jsem si precetl knizni predlohu pro film Ridleyho Scota. Film se lisi v urcitych vecech. Je to takova Hra o truny v prostredi rodinne modni firmy Gucci. Knizka je napsana ctive, takze jsem ji za par dni precetl. Knizku muzu jen doporucit.