Klam odvážných srdcí

Klam odvážných srdcí https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/126806/bmid_klam-odvaznych-srdci-0jb-126806.jpg 4 26 4

Bantam Romance série

Markýz Melsonby, pohledný a zajímavý muž, kterého si společnost hýčká pro jeho postavení, bohatství a společenské úspěchy, se ocitá v nesnázích a dostává se do pasti. Ač vůbec nestojí o ženění, je vydírán sňatkem s bezohlednou, nicméně krásnou a vášnivou Karen Russellovou. Snaží se dostat do Londýna, ale zdrží ho bouřka a musí se zastavit v zapadlém vesnickém hostinci. Tady mu k jeho údivu vstoupí do pokoje Perdita Lyfordová, dívka v hluboké tísni. Požádá ho aby ji ukryl před sirem Gerboldem Whittonem - brutálním a sadistickým poručníkem, kterého láká dívčin půvab i majetek a má v úmyslu ji přinutit, aby se stala jeho ženou. Protože situace v níž se lord Melsonby i Perdita ocitli, je zoufalá, přiměje je to k riskantnímu kroku. Rozhodnou se oklamat ty, kteří o ně usilují tím, že před nimi budou předstírat, že jsou manželé.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

The Darling Deception , 1973

reader.007
29.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Chodíme chodímééé hore po dědiiněééé, nejednej maměncé cééru obudímééé… Tak tohle si hrdina určitě nezpíval. Ten si naopak dával setsakramenský pozor, aby neobluzoval žádnou cérečku, jejíž matinka by mu mohla obratem nasadit chomout.
A tak spokojeně poletuje jako motýlek od jedné vdané květinky k druhé a diskrétně se raduje, jak mu to rozdávání parohů hezky vychází, jenže padne kosa na kámen. Jedna z květinek náhle ovdoví a další se rozhodne, že i když dosud spokojeně nymfomanila po různých záhonech, najednou už se jí dlouhé vdovství zajídá a tudíž by byl tento motýlek vhodným kandidátem pod její špendlík. A že je to květinka s dlouhými prsty, je rázem motýlek pěkně v čudu.
Naštěstí pro něj mu rozhodování zjednoduší jiná květinka, která je v podobném, ne-li horším maléru a ukují spolu plán, jak svým nápadníkům a nápadnicím vytřít zrak. Než ale skutečně spočinou na vavřínech happyendu zjistí, že jejich protivníci jsou mimořádně schopná a mstivá havěť a mimo to je čeká dobrodružné intermezzo v exotickém Orientu.

Mesačnica
01.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Po Barbarinej knihe Odsúdení na lásku posudzujem túto knihu o niečo horšie. Hlavne vzťah Melsonbyho k ženám na začiatku mi prišiel dosť urážlivý. Skáče tam z jedného ženského náručia do druhého a potom do tretieho... keby nerozmýšľal tzv. mužskou pýchou, tak by mi bol sympatickejší. Asi som si zle vybrala a mala som čítať najprv túto. A to podotýkam, že som ju už v minulosti čítala a vtedy ma asi nezarážalo markízovo konanie, lebo si to nepamätám. Napätie bolo dobré, markíz zachránil svoju princeznú pred zloduchmi a zazvonil zvonec...

Alinois
31.01.2018 5 z 5

To si tak na večer čtu tuhle knihu. Čtu, až ji mám dočtenou na jeden zátah a zjišťuji že jsou 2 hodiny v noci :D to se mi u Barbary stává často, prostě musím tu knihu přečíst at se děje co chce. A tahle byla prostě úžasná! Krásná Perdita nebyla vůbec tak ztracená jak si celou dobu myslela. Právě naopak, byla neskutečně chytrá, okouzlující a schopná čelit takřka čemukoliv. Ivon nebyl tak zhýralý jak se z počátku zdálo, ale byl to pravý hrdina a muž :-D U pasáže při pokusu o znásilnění jsem si říkala "Tak jí někdo proboha zachraňte" :-D a musela jsem ocenit i skvělou zápletku z harému a jejich tajné šifry v dopise ... jednoduše to bylo dokonalé počtení a 5* je málo. Tak moc se mi tato kniha líbila :-D

MinaHawke
25.05.2016 5 z 5

Lord Melsonby i Perdita Lyfordová se ocitli ve stejném nebezpečí a to, že by si měli vzít někoho, koho nemilují. Když Perdita požádá markýze o pomoc on souhlasí a předstírají, že jsou manželé. I přesto nemají od svých pronásledovatelů pokoj, rozhodnou se tedy, že odcestují do Maroka. Ale ani tam nejsou v bezpečí, když Perditu unese zlotřilý sultán. Stihne ji markýz zachránit?
Kniha mě bavila, nechybělo v ní napětí, nebezpečí ani láska.