Žrádlo pro psy

Žrádlo pro psy https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260840/bmid_zradlo-pro-psy-Fbf-260840.jpg 3 126 32

Kladivo na čaroděje série

Devátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Pondělí jak malované! U ranní kávy se zmasakruje firma plná bankéřů; v městském parku něco ukusuje lidem hlavy; gigantické psí bestie si v podzemí brousí zuby na hlavní chod. Pro Felixův tým to začíná jako klasická fuška, ale už odpoledne je z toho klasický boj o holý život. Poučení? Pes je občas nejlepším přítelem člověka až ve chvíli, kdy ho tráví v žaludku. Na břehu řeky ožívá mrtvá zvěř, technomagická zařízení hučí pod chodníkem, pražské letiště se chystá na přistání armádního speciálu se čtyřnohou atomovkou na palubě… A to je teprve pondělí.... celý text

Micho86
28.08.2023 3 z 5

Tento díl se mi bohužel nelíbil, retrospektivní dějové linky byly přinejmenším zmatené, Walterovy kapitoly byly dezorientující a trochu moc schizofrenní a nepřehledné, Vincenc byl najednou téměř rozumný, Felixova lehkovážnost zřejmě taky nebyla tentokrát moc ve formě a o Klaudii škoda mluvit - kde byla Klaudie?? Její postava má za úkol lézt čtenáři na nervy a ničit humor, obvykle je hrozně otravná a nesympatická a já jí tam proto potřebuju, protože svou nesnesitelností perfektně doplňuje skupinku hlavních hrdinů; Darek Šmíd ji uspal, odstranil z děje a na její místo dosadil nějakou jinou Klaudii, na které se předchozí autoři nedohodli, po dočtení Žrádla pro psy jsem prostě fakticky nespokojená.
Pokud jde o styl psaní, tento příspěvek do série vůbec nezapadá - kromě absence základních povahových rysů jednotlivých postav, nepřehledného děje a nadmíru krvavých a nechutných scén si myslím, že používat delší věty nebo alespoň sem tam nějaké to souvětí by taky neuškodilo.
K dobru musím autorovi přičíst alespoň kvalitní záporné postavy, poutavou zápletku a to, že všichni hlavní hrdinové pro sebe ulovili dostatek prostoru k akci.
Tento slabší díl mě samozřejmě od série neodradil a další díl už mám připravený. :)

protokol
08.11.2022 5 z 5

toto bol úlet , kdo má rád hektolitre krvi, lámané kosti, psie zápasi, šialeních nadludí, zvláštne sexualne praktyhy, a naviac detajlne popisovanie toho najhoršieho z častí mesovej potravi , ten si určite príde na svoje. ale aby to nebolo len to zlo mámme tu i obetovanie sa pre druhého , priatelstvo človeka k človeku a priatelstvo človeka k zvieratu. tak len smelo ponorte sa do " žrádla pro psi " tento siel patri mezi tie zabavnejšie zo série .

ala.mihalikova
02.10.2022 odpad!

Tohle bylo utrpení. Autor evidentně vůbec nezná hlavní postavy, takže mu nedělalo problém změnit jim charakter. Což jsem nepřekousla. Styl psaní mi vůbec nesedl, jak čtení poznámek ze školy. Děj byl o ničem. Popisy byly strašné. Děj bez humoru. Tohohle autora už nikdy víc.

miroslav1074
21.11.2021 4 z 5

Tak tu mám asi rekord! Tuhle knihu jsem četl déle než 2 roky! Jasně, že jsem jí nečetl po celé dva roky, ale začínal jsem ... myslím, že třikrát. Pokaždé jsem se dostal o kousek dál a ... skončil. Až teď, snad pod vlivem končícího roku, jsem vytrval a vybojoval jsem četbu až do konce.
On to není špatný příběh, ale styl autora je natolik, jak to říci... svérázný, že je opravdu třeba tu knihu číst několikrát. Mám takový zlozvyk, že když něčemu ve větě úplně nerozumím, čtu ji znovu. Zde jsem knihu přečetl v součtu písmen celou asi tak pětkrát. Přitom v jednoduchosti je síla... Když tu teď píšu hodnocení, nejradši bych si tento příběh dal znovu. Teď už by mi asi věci dávaly větší smysl a nepřipadal bych si ztracený, jako když nevím o kom čtu a až za několik stran mi dojde, že příběh se zrovna točí kolem Waltera a ne Felixe.
Celkové resumé? Jedna hvězda za příběh, jedna hvězda za dodržení návaznosti chování postav z předchozích dílů, jedna za absenci logických chyb a poslední za celkový dojem po dočtení. Pátá se bohužel ztratila v uběhlém čase...
Motto: Vydržte až do konce, stojí to za to...

Lenka.Vílka
09.04.2021 2 z 5

Žrádlo pro psy je něco jako klasický díl seriálu, kde se tvůrci snaží dát něco, aby nafoukli počet na 22 dílů (ano, pro mladší ročníky, dřív bylo tohle číslo normální!), takže se sice celou sérií tahle červená nit, ale občas se napíše něco jako tohle. A buď to dobrý je nebo není. Žrádlo pro psy je ta epizoda, kterou si nebudete v rámci maratonu pouštět znovu. Tohle je epizoda, kterou přeskočíte.

Ale proč? Vždyť její děj v základu není špatný! Ano, vskutku není. Tak tedy proč? Nesedl mi styl, jakým to je napsané. A celý to bylo "ne pro mě".

Tak příště. Kladivo na démony na mě mává z poličky ;)

kure91
22.01.2020 3 z 5

Sice jsem si pár prvních desítek stran říkal, proč to má tak nízké hodnocení, zatím to je docela v pohodě, ale pak to přišlo. Musím otřepané, WTF? Mám z knížky dojem, že autor tak nějak začal mixovat všechno dohromady, vytvářet ultimativní šílenosti a celkově mi to nesedlo do světa Kladiva. Měl jsem pocit, že jednotlivé postavy se chovají jinak, než v předchozích dílech, že svět naráz funguje jinak než jsme zvyklí, apod. Takže zatím za mě nejslabší díl série.
----------------------
"Felixi," řekla Klaudie, "jsi modrý."
"Fakt?" řekl Néma. "Ty zadělaný potkani už jsou i barvoslepí."
----------------------
"Senior account executive," přečetl Walter z vizitky, zakroutil hlavou a vzhlédl. "Mon dieu, ten chlápek je popravčí účetních ve výslužbě!"
----------------------
"...Chci ti představit ještě jednoho psa. Mého psa. Chci, abys mu pomohl. Je to chudáček. Potřebuje tě."
Vincenc vzdychl. "Hele, brouku, vypadám snad jako Marta Kubišová?"
----------------------
"Nevím, jako bych... ucítila jsem velké narušení potkaní síly... jako by miliony hlasu vykřikly hrůzou, a pak náhle zmlkly." Pohlédla na Felixe. "Stalo se něco hrozného."

NemmamSlov
06.09.2019 3 z 5

Až taká hrôza to nebola. Síce je to jeden zo slabších zväzkov, ale až tak kriticky by som to nehodnotil. Začiatok trošku nudný, ale druhá polovica nezaostáva za príbehmi pred Šmídom. Plno humorných hlášok, tak trošku krvavých momentov a sem tam chodiaca mŕtvola. Hlavne Vincent bodoval. Havný príbeh sa bohužial nejak neposunul, Félix sa akurát priznal skupine, že čaká démonické mimčo.

KillHurt
31.08.2019 3 z 5

Kladivo na čaroděje je o absurdním humoru, nechutnostech, zvrhlých postavách a odporném světě skrytém za tím naším. V těchto bodech se Šmíd držel zadání. Bohužel ho i o dost překročil a proto kniha nefunguje. Autor upustil stavidla až moc a v rybníce nezůstala ani voda ani ryby. Tenhle díl díky tomu funguje jen na půl a je to velká škoda, protože se dají najít opravdu brilantní nápady.

boucner
07.06.2019 2 z 5

Nejslabší díl serie, bohužel jsem to nepřečetla celé, ale proskákala skrz pasáže, které mi vůbec nesedli. Zdá se mi, že spousta postav v tomhle díle změnila svě vlastnosti....bohužel...

Pivoňka12
16.03.2019 4 z 5

Vlastně první pořádná kniha pana Dareka Šmída. Kolja se nepočítá a Pérák je...pérák. Žrádlo pro psy je z počátku skoro nudným příběhem. Hlavní postavy se nechovají jako hlavní postavy a děj je lehce zastrčen pod jiné příběhy. Ale najde se v tom spousty potenciálu. Klaudie? Tady se velmi povedla a ani Walter nezůstal moc v pozadí. Nakonec je z toho skoro povedený příběh. Dala jsem mu čtyři hvězdy a to proto, že se mi líbí nej příběh, ale i.....inu mám ráda.

Lama.Lama
16.09.2018 odpad!

Bídný díl.

Roztříštěné, přehlcené nesmyslnými pasážemi, nezajímavé a překypující brutálními scénami, které (kromě znechucení) neměly žádný smysl nebo účel.

Etule
06.07.2018 2 z 5

Asi jsem se "překladivovala", protože tohle byl opravdu problém. Na to jak je knížečka útlá, jsem ji četla až neuvěřitelně dlouhou dobu. Ze začátku jsem si říkala: "Sakra, kde je Felix a jeho tým? Co se to s nimi stalo?" Jestliže jsem předchozí díl považovala za slabý, tak tohle bylo ještě slabší. Měla jsem obrovský problém se do děje vůbec začíst, přišlo mi to neuvěřitelně zmatečné.
Například to, co se stalo s Walterem jsem nepochopila tedy vůbec. Nebo spíš to, proč to v knize vůbec bylo?
Škoda, škoda. :( Snad budou příští díly lepší a vrátí mi starou partu v plné síle.

pejty
25.06.2018 1 z 5

Pro mě jednoznačně nejslabší díl z celé série. Styl psaní Dareka Šmída mi vůbec nesednul. Jeho styl bych asi přirovnal k tomu, jak se v Rusku opravují stroje, totiž palicí. A ono to buď vyjde, nebo naopak se to rozpadne. Přesně jako tady, kde vše bylo do sebe látáno silou, ale bohužel už si to k sobě nesedlo a naopak se celá kniha rozpadala na čím dál menší kousíčky. Ani občasné hlášky už nedokázali zachránit toto dílo.

QEDS
20.05.2018 3 z 5

Hodně lidí tento díl označuje jako nejslabší v sérií. Za mě to tak není. I tento díl má něco do sebe. Příběh rychle odcejpá, nechybí vtipné hlášky a hlavní hrdinové jsou vykreslení přesně tak jak si je představuji. Pravdou je, že konec knihy je poněkud slabší. Kdo ma rád tuto sérii, tak si určitě přečte.

Terva
06.10.2017 3 z 5

Felix -Věděla´s, že jsou tady v řece vodníci?
Klaudie - Myslíš jako v zeleném fráčku, ze šosu jim kape voda a tak?
Felix – Ten fráček a šos, tak s tím to je trochu jinak.
Představ si takového stokilového pulce, který vypadá jako Rudolf Hrušínský.
(Dej mu pánbu věčnou slávu)

CITÁT - Hřbitove, sladký domove.

Tak tady to byl problém. Úvod příběhu až někam do jeho poloviny mě vůbec nebavil. Spousty cizích slov, neznámých odkazů, podivných výrazů a vše se to střídá, jako korouhvička v prudkém větru. Až jsem z toho dostal hlad po jiné knize. Avšak nakonec jsem to vydržel a stálo to za to.
V půlce knihy se to začne pomalu rozjíždět až k naprosto strhujícímu finále.

Asi nejlepší a nejkrásnější postavou byla KLAUDIE. Její extempore s krysama bylo strhující. Až se mi točila moje korouhvička. Tohle byla geniální myšlenka. Zprávy, které díky tomu Klaudie získávala jsou skoro na Pulitzerovu cenu.
Nejsmutnější a nejhororovější byla situace kolem WALTRA. Nekromant se zde šíleně vyřádil. Jen škoda, že tuto myšlenku pan spisovatel Darek Šmíd pořádně nevyužil. Chtělo toho víc.
VINCEN má také část chvály. Hlavně v konečném souboji se parádně dožral, nasral a skoro zamiloval.
FELIX? No, ten zas tak moc neblbnul. Jen se ožral a pak dožral a málem se i po..-zabiju tě Ksyndle!!!

Malá ochutnávka:
Tak DOST!! Zrudl ve tváři. Jsem Rasmus Ksander! My Ksanderové jsme prastarý rod, který.....
Žere prdelí, odtušil Vincenc.
Ksander se zachvěl po celém těle. Cože? P-proč?
Protože kecáš sračky. Pojď rozbijeme si huby...

Když to vemu kolem a kolem, musím dát jen tři hvězdy.
Nudný a přeplácaný začátek, málo humorných scén, ani kresba titulního listu mě moc nezaujala. Tak jen hodně masa a krve a strhující konec.

Až kolem 80 strany jsem začal vybírat citáty. Před tím prostě nic nebylo.
A nemyslete si, že vybrané citáty jsou nějaká sláva.

CITÁT – Až vás sežere pes, tak vás pak také vykadí. Ze všeho, čím jste, zůstane úplné hovno.

NightGepard
06.10.2017 2 z 5

Zatím snad nejslabší díl, co jsem ze série 12 knih četl. Kniha začala být záživná a zábavnější ve druhé polovině. Místy se autor příliš zdržuje popisováním krvelačných scén a neustále se tím opakuje. Je tu snaha o filozofování, což mi moc pak nesedí se střídáním syrových a násilných scén. Tím pádem málo dějově posunujícího obsahu na hodně stranách. Ale také se občas pobavíte. Za mě hodnotím, že se to moc nepovedlo.

JosefW
24.09.2017 2 z 5

Žrádlo pro psy je pro mne těžké hodnotit. Máme tu sice Felixe, Klaudii, Vincence i Waltera, vůbec ne špatný námět, ale jinak nic moc. První díl, u kterého jsem se moc nepobavil, ba právě naopak. Jak už tu bylo napsáno v komentářích přede mnou, problémem nejsou "úchylárny" - po masakrování zombie kombajnem, magora s výstavkou v paneláku nebo oblékání cizí kůže už člověka překvapí máloco -, ale tak nějak celkové provedení. No, jestli jsem Krutým strojům dal trojhvězdu, tady musím, bohužel, jít ještě níže...

Dandulka
23.04.2017 3 z 5

Už nám těch dílů moc nezbývá a to je velká škoda. Pro mě super oddechovka.

Cryptkeeper
20.04.2017 3 z 5

Co k tomu napsat. Bizarnost a místy nechutnost mi nevadila,ba naopak,mám rád kontroverzní psaní. Ale jako celek to prostě nefungovalo,kniha se hrozně táhla a byla tam spousta hluchých míst,u kterých jsem si říkal,at už to zkončí.

N10Tikky
05.12.2016 2 z 5

Dobrý nápad, ale špatné provedení. Problémem nejsou "úchylárny". Lidé jsou ujetí různě a když jsem si vyhledal erotickou pomůcku, která je v knize zmiňována, tak jsem se dlouho smál. :)

Problémem je, že autor nezvládl udržet svoji pozornost u příběhu a místo toho, snad samou radostí nad tím, že může napsat knihu, se pustil do exhibice svých literárních schopností. Bohužel pro něj, a tím i pro čtenáře, to nejsou schopnosti nijak závratné a exhibice se zvrhává v jakousi soukromou autorovu textovou masturbaci u dlouhých šroubovaných vět a nevtipných hlášek za každou cenu...

K tomu se přidává nezvládnutí načrtnuté dynamiky v týmu a jaké vztahy mezi sebou členové z dřívějška jasně mají.

Nebudu Šmída zatracovat a jestli se ještě mezi autory série objeví, tak mu dám šanci. Jen příště, prosím, pamatovat na to, že méně je často více a je zbytečné chtít se předvést na úkor všeho ostatního.

Praha magie česká fantasy

Darek Šmíd
česká, 1977
2013  54%Superpérák
2015  63%Žrádlo pro psy
2014  67%Příběh filmu Tři bratři
2013  83%Příběh filmu Kolja

Kniha Žrádlo pro psy je v