Poslední stadium

Poslední stadium https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326182/bmid_posledni-stadium-bny-326182.jpg 4 90 20

Kladivo na čaroděje série

< 12. díl

Magie umírá. Veškeré způsoby, jak ji zachránit, přišly vniveč. Teď už zbývá jen jedna možnost. Spolehlivá, snadná a jistá. Bohužel však obnáší vyhlazení téměř celého lidstva. Ovšem – co by člověk pro trochu magie neudělal… Parta Felixe Jonáše však má své – krajní – meze, a tohle je už přece jen kapku přes čáru. A tak se, jak jinak, ocitne v přední linii konfliktu přímo globálního. Stojí mezi všemocnými mágy a zhmotněním všepožírající smrti. Finální díl první sezóny příběhů ze světa městské fantasy. Nastává Poslední stadium Kladiva na čaroděje!... celý text

Micho86
01.10.2023 4 z 5

Poslední díl právem náleží Jiřímu Pavlovskému, tedy hlavnímu tvůrci celé série. Nechyběl mi v něm humor ani napětí, četlo se to samo a vážně mě to moc bavilo, ale chybělo mi tam něco jiného. Vlastně ani ne nic konkrétního, jen bych řekla, že bych si přála rozloučit se v posledním díle s hlavními hrdiny trochu jinak, přeci jen jejich příběh skončí, tak by to mělo stát za to, přirostli mi k srdci, parta jedna pošahaná..
Asi budu muset jako rozloučení pojmout následnou antologii, snad byl tento scénář i záměrem autorovým.

NemmamSlov
31.07.2021 3 z 5

„Měli bychom udržet kruh,“ řekla Klaudie.
„Měli bysme toho hajzla zabít,“ řekl Vincenc.
„Měli bychom neumřít,“ měl poměrně menší nároky Walter.

Priznávam, že som viac sklamaný ako nadchnutý. Posledný diel by som hodnotil na slabé 3*. Nechcem moc spoilerovať, ale záver ma vytočil. Celý čas som tušil k čomu sa schyluje, no dúfal som, že sa moja dedukcia mýli. Pavlovský vymyslel krásny svet plný démonov, kúziel a bláznivej trojky hrdinov. Páčil sa mi každý diel a preto stále dúfam, že druhá séria domrvený koniec zachráni a nebude to len utrpenie ako zo sériou JFK.

Lenka.Vílka
30.04.2021 2 z 5

No uf!

Leč se k peru opět vrátil Pavlovský, na poslední díl, kde čtenář čeká pecku, se mě to šíleně drhlo a táhlo.... :(

Možná tedy konec světa, ale mě místama přišlo, že bych raději umřela já mnohem dřív, než ten konec nastane.

Nebudu lhát, jsem otrávená a nemám náladu tohle ani komentovat.

Snad mi povídky zlepší náladu. Byl to dárek, aby někdo neměl tuplák, takže jsem ráda, že jsem se ke knize O krok před peklem konečně dostala :)

kure91
03.05.2020 5 z 5

Otec zakladatel se vrátil, aby dovedl do konce první sérii Kladiva a konec to byl velmi zajímavý. Hned od začátku se jede docela velké tempo (ne tak, jak v prvních dvou knihách, ale pořád to dost ubíhá) a boj o záchranu magie zuří naplno. No a nebyla by to ústřední čtveřice, aby se neocitla přímo v centru dění, snažila se překazit jeden genocidně ambiciózní plán, zachránit při tom svět a jen tak mimochodem udržet naživu magii. Pokud bych měl mít výtku, tak jsem čekal, že Rakovina bude trošku zajímavěji vykreslení nepřítel, přece jen to byl boss fight sezóny, ale nějak jsem se asi nechal zmlsat předchozími záporáky. Ale rozhodně se těším na další sezónu a pokud nebude zpět celá čtveřice, tak si to u mě otec zakladatel hodně rozházel. Zrovna mou oblíbenou postavu a takový nejasný konec. Grrr.
--------------------
"Samozřejmě," zamyslel se Felix, "pokud bude mít moje dvojče bradku, musíme ho okamžitě zabít."
"Jasně," vybavila si Klaudie Star Trek. "Protože podle vousů se poznají lidé ze zlé paralelní dimenze."
"Ne. Protože s bradkou vypadám jak debil." Podíval se na Klaudii. "Slibuju, že pokud budeš mít trvalou, taky zkrátím tvé utrpení."
--------------------
"Mám nápad," řekl Vincenc. "Naučime ho na tofu. Uděláme z toho první veganskou rakovinu v dějinách lidstva."
--------------------
Ester von Blashkof se opírala o zvonek. "Jela. Jsem." Vyslovovala důrazně a s hrůzou v hlase. "Tramvají." Vkráčela dovnitř. "Za tohle mi někdo zaplatí!"
--------------------
... v lesích nacházeli houbaři rychle se rozkládající humanoidní tvory s ženskými rysy. Landa měl pro jednou pravdu. Chcíply dobrý víly.
--------------------
Bylo to, jako si dobrovolně provádět masáž žhavým pohrabáčem. Trochu hřejivé, ale hodně bolestivé.
--------------------
"Co to je?" zeptal se Walter.
"Svatý handgranát," řekl Vincenc.

Pivoňka12
31.07.2019 3 z 5

Tento příběh se mi zdál poněkud odfláknutý. Na to, že se jedná vlastně o poslední příběh v této první sérii, je jeho děj spíše únavný, než aby v čtenáři vzbudil nějaké emoce. Jo, Walter, ano, na toho nesmím zapomenout, ale to je asi tak vše.
Jsem zvědavá na další řadu.

Velká Feferona
18.07.2019 4 z 5

No... jako dobrý, ale po skvělém Bohu strachu to na pět hvězd prostě není. Čekala jsem nějakou pecku (zvlášť po přečtení některých komentářů tady), čekala jsem, že Pavlovský překoná sám sebe a zakončí to ve velkém stylu. Ale tohle je prostě... nedostatečné. Neuspokojivé. Oceňuju, že si nechal otevřená vrátka, kdyby se rozhodli pokračovat (takže snad ještě máme naději), ale jinak... já nevím, čekala jsem prostě něco jiného. Něco víc.

boucner
07.06.2019 5 z 5

Skvělé jako vždy...

Etule
06.12.2018 3 z 5

Asi půjdu dost proti proudu, ale mě se poslední díl moc nelíbil. Pokaždé, když si na něj vzpomenu mi naskočí jen: "Co to sakra bylo?"
Škoda, škoda. Tak uvidím, jak na mě budou působit povídky. :) Rozhodně sérii nijak nezatracuji, byla pro mě celkově velice příjemným překvapením.

pejty
04.10.2018 5 z 5

Jsem rád, že poslední díl si nechal na starost sám Pavlovský. Jeho mám ze všech autorů, kteří se podepsali pod tuto sérii nejraději a jeho knihy mi vždy nejvíce sedli.

Toto bylo velice pěkné zakončení a já si ho náramně užil. Opět jedna hláška za druhou a samá akce, ale stejně jsem od knihy nic jiného nečekal. A když je to ještě dobře napsané a vše do sebe hezky zapadá, tak je se to prostě čte samo. Jen jedna věc, co mě trochu zklamala, byla poslední kapitola, ale vzhledem k tomu, že jsem někde četl, že se plánuje druhá série, tak mě to tolik nevadí.

QEDS
11.06.2018 5 z 5

Na poslední díl jsem se opravdu hodně těšil. Konec knihy jsem dočetl s otevřenou pusou a nemohl jsem uvěřit jak autor vše ukončil. Kniha jako celek je velice vyvážená a čtivá. Každá kniha v sérii má něco do sebe, ale když jí píše Pavlovský jde to hned vidět. Doporučuji

Dandulka
20.04.2018 5 z 5

Na mě trochu zvláštní konec, ale jinak na poslední díl se jednalo o strhující příběh. Je mi líto, že tahle svérázná čtyřka už nebude. Tak snad vymyslí něco nového, co se bude dát číst stejně dobře jako Kladivo.

Hadati
14.04.2018 4 z 5

Poslední část z dvanáctidílné série má vše potřebné – příběh o konci světa, humor a násilí. Felix pak není jediný tahoun, kdy věci záleží i na aktivitě jeho společníků. Přesto ne všechny věci dávají tak docela úplný smysl. Ale co, je to humorná urban fantasy, ve které nepovažuji za nutné, aby vše bylo utažené do posledního šroubu. Pro čtenáře může být zklamáním epilog, kde se jen v krátkých odstavcích rozloučíme s hlavními protagonisty této série. A tyto poslední odstavce, než by něco vysvětlovaly o osudech hlav¨ní úderné jednotky, spíše nadhazují mnoho dalších otazníků.

NightGepard
01.11.2017 4 z 5

A je konec. To jako vážně? Pořád nemůžu uvěřit, jak to skončilo. Subjektivně můžu říct, že se mi kniha zdála o ždibec slabší, než tak předchozí.

Terva
25.10.2017 3 z 5

Tak už jdeme do finále
a možná přijde i kouzelník.
S naší partou rozehranou,
už možná nikdy na shledanou.

Když se mistři Žamboch & Procházka rozhodli, že ukončí sérii JFK (John Francis Kovář) byla to katastrofa. Příběh nazvaný Dlouhý černý úsvit zakončil v podstatě vše. Když se zase Ž&P chtěli k sérii vrátit – měli obrovský problém a vlastně celá série tím do dnes trpí.

Citát: Chceš posrat svět jen proto, abys byl zase borec?

Bál jsem se, že pan Jiří Pavlovský to taky tak posere a zničí si tak cestu k pokračování, pokud by byl zájem čtenářů enormně velký. Naštěstí je to cílený konec a tak není tak smutný, zbytečně krvavý a v podstatě se s tím dá ještě něco dělat.

Z toho pak vychází, že to zas tak dobré čtení není. Od strany 20 až po stranu 80 je to šílená nuda. Příběhu schází ten klasický humor, na který si čtenář za posledních jedenáct dílů zvykl, děj nemá ve své podstatě ani dobrodružnou stránku, o absenci (nebo minimalizaci) hlášek a akcí ani nemluvím.

Landa měl pro jednou úplnou pravdu: Chcíply dobrý víly.

Já prostě tyhle ukončovací knihy nesnáším. Proč se nemohlo normálně a krásně pokračovat v již rozjetém příběhu?

Malá ochutnávka:
Měli bychom udržet kruh, řekla Klaudie.
Měli bychom toho hajzla zabít, řekl Vincenc.
Měli bychom neumřít, řekl Walter.
Felix spal.

Ještě je avizována povídková kniha s názvem „O krok před Peklem“ a pak už jen budeme čekat, zda se do toho parta kolem mistra Pavlovského zase vrátí. Byl bych rád. Tahle, i když zatím jen dvanácti knižní série, mě bavila rozhodně víc, než již zmiňovaný JFK.

Citát: Ve Vesmíru vážně nikdo neuslyší váš křik.

KCHRZ
10.10.2017 4 z 5

Čtení to bylo velmi poutavé, napínavé ... velmi dobrá kniha. Ale ten závěr, nevím, jak si to přebrat. Ten závěr mne trochu zklamal. Uvidíme, jestli se něco dozvíme v dalších dílech?

witko
04.10.2017 4 z 5

Převažovalo mírné zklamaní. Asi jsem pod dojmem nadšných komentářů čekal víc. Není to špatné, ale.... Jinak celá série se dobře četla a výborně bavila. Jsem zvědav co bude dál.

Budulman
03.10.2017 4 z 5

Asi úplně nesouhlasím, že by to měl být nejlepší díl serie, ale rozhodně patří do lepší půlky.
Jen trochu nepobírám ten úplnej konec a to, jak to celý dopadlo...
Už po několikáté je to strašně rychlý ukončení po relativně vygradovaném finále.
Pokud to má být konec serie, asi jsem čekal malinko víc. Nechci tady spojlerovat, tak si to přemejšlení asi radši nechám pro sebe.
Byly tady lepší díly, byly tady horší díly, celkově spokojenost, detaily nechám bejt.

JosefW
29.09.2017 4 z 5

Klaudie, Walter i Vincenc na něj beze slova zírali.
„No jo, no,“ řekl Felix. „Uznávám. Možná to může být moje vina.“

Ústřední partička podivínů je tentokrát zapletena do skutečně globální katastrofy. Už žádná návštěva démona v Praze, zimní výlet do Nitry, ani cesta do Chonětína. Tady jde vážnou věc, vždyť se blíží konec světa. Anebo ne? Nastane vůbec?
Od závěrečného dílu celé série jsem měl - po předcházejícím Kladivu na démony a Bohu strachu, jež naznačoval, že se chystá něco vskutku velkého - poměrně vysoká očekávání. Bohužel, nemohu si pomoci, ale mě na Posledním stádiu něco nesedlo.
Vše sice šlapalo jako dobře namazaný magický stroj, avšak... Rozhodně jsem se nenudil (vždyť jsem celou knihu přečetl během jednoho večera, což u mne nebývá běžné), humoru bylo dost, temnoty i všeho ostatního bylo také dost. Nicméně, mně osobně prostě více sedly jiné díly. Pobavil jsem se, líbilo se, ale na plnou palbu to u mne není.

„Chci spát. Pokud bude ještě existovat svět, vzbuď mě příští týden. Pokud ne...nebuď mě.“

P.S. Není to ještě tak dávno, kdy jsem byl vůči českým autorům skeptický. Náhodně objevená série Kladivo na čaroděje mě však ukázala, že českou fantasy mohu a zřejmě také začnu vyhledávat ve větším měřítku.

bronn
14.08.2017 5 z 5

Jiří Pavlovský v posledním díle první série překonal všechna má očekávání, jako vždy byl příběh akční a plný hlášek, ale objevily se zde i momenty, nevím zda říci temné nebo smutné, například Walter a jeho holky. A ten cliffhanger na konci, jedním slovem PARÁDA!

dpxcz
06.08.2017 5 z 5