Kladivo na démony

Kladivo na démony https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288431/bmid_kladivo-na-demony-eQe-288431.jpg 4 112 15

Kladivo na čaroděje série

Desátý svazek unikátního knižního seriálu psaného v intencích subžánru městské fantasy v hlavní roli s týmem netradičních detektivů bojujících proti nadpřirozenu. Bez soucitu, bez morálky, bez pudu sebezáchovy. Proti všem. K Felixi Jonášovi zavítá návštěva. Jenže tentokrát nepřichází s další zakázkou. Chce ho zabít. Začíná hon na Felixe a on ani netuší, proč je lovnou zvěří. Útoky mají společnou jedinou věc - tajemnou červenou krabici. Aby přežil, musí se vydat do míst, kam lidská noha ještě nevkročila. Alespoň ne lidská noha stále připojená k tělu. Série Kladivo na čaroděje vás zavede do našeho světa, jak ho neznáte… a jak ho ani netoužíte poznat. Alespoň ne na vlastní kůži. Světa magie, temných přízraků, oživlých mrtvol, zabijáků, démonů, psychopatů, nekrofilů, upírů - a to mluvíme jen o kladných hrdinech. Ti, proti kterým bojují, jsou ještě mnohem horší...... celý text

Micho86
Micho86
07.09.2023 5 z 5

Tak tohle byla zase velká jízda, ani chvíli jsem se nenudila. Děj se pohnul o velký kus a k mému velkému potěšení se to neobešlo bez obvyklých srandiček a překvapení, Felix Jonáš je vážně sekáč a nikdy si nenechá ujít příležitost, aby čtenáře překvapil.
Po předchozím díle, který jsem byla bohužel nucena ohodnotit relativně slabě, to bylo přesně to, co jsem si teď potřebovala přečíst; styl Jiřího Pavlovského mi prostě asi sedí, nedá se nic dělat, četlo se mi to skvěle.:)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
11.04.2021 5 z 5

Tak tohle bylo hodně jiný kafe od minula! Nebo mi říkejte nenáročný čtenář, ale tohle byla prda už od první stránky ;)

Protože ono je po zpátky. To, proč jsem po prvním díle četla sérii dál. Jako ok, sice se na nás řítí smrt, apokalypsa, benga atd, ale my si vždycky vyšetříme čas na hlášku. Ideálně doplněno sebevědomým úsměvem, byť...řítí se na nás smrt, apokalypsa, benga...chápeme...

A ještě se do toho motá ta červená krabice, v které je (kdo ví, ale Felix si myslí, že je důležitá, takže má buď recht nebo ne, ale o tom se potom veřejně mluvit nebude) pro naše hrdiny něco důležitějšího, než co je pro ženu po deseti letech ve vztahu červená krabička v nóbl restauraci.

Takže spousta explozí, střílení, pruzení (ano, chemie mezi Vincencem a Walterem je opět jedinečná...takže jo, scénka ohledně úchyla v hotelu byla bombička) a hlavně humoru.

PS: ta obálka je prostě mňam :)

NemmamSlov
NemmamSlov
07.03.2020 5 z 5

Vytáhl z kapsy papírek.
„Co to je?“ zeptal se Kilián.
„To co jsem slíbil.“
„Atlas špatných míst?“ řekl pochybovačně Kilián.
„A cos čekal? Svazek vázaný v lidské kůži?“
Kilián si vzal papírek „Tys supertajnou databázi hodil na Uložto? Zbláznil ses?“
„Co? Chceš mi kázat o nelegálnosti stahování? Pokrytče.“

Felix sa ocitá v pekle so svojim démonickým embriom, Vincent ma tajnú dohodu s Rashim, Walter na oplátku paktuje s Kiliániom a jediný kto hrá čistú hru je Kladia.

Štafetu prebral tvorca tejto série Jiří Pavlovský, čo cítiť na samotnom príbehu. Dej sa rapídne posúva v pred a každý začína vykladať karty. V tejto časti mal najviac priestoru Felix, a musím uznať, že som sa pri jeho scénach nesmierne bavil a ako náhle vstúpil do pekla, no skrátka to si človek musí prečítať. Fandím tejto sérii a dúfam, že nesklame.

kure91
kure91
02.02.2020 5 z 5

Špica, pecka, mazec a mohl bych pokračovat dalšími superlativy. Série se vrátila do rukou otce zakladatele a bylo to vidět. Tentokrát mi přišlo, že jsme se v ději posunuli o hodně dál (holt 10. díl), na to, že se sezóna blíží konci se všechno pěkně zamotává a su zvědavý, jak to bude gradovat. Návrat mistra Pavlovského znamenal pořádnou pekelnou jízdu, děj odsýpal a hláškovat se hláškovalo opravdu ve velkém. Největší prostor zde dostal Felix, který se zřejmě zbavil potíží s břichem, avšak nějaký vývoj ukázal i zbytek týmu. A protože jsem byl s hláškami spokojen, tak pár níže.
Do cesty se mu připletl cyklista, postrach silnic. Udělal by světu službu, kdyby to do něj napral, ale reflexy byly rychlejší a Felix uhnul. Auto poskočilo na kolejích.
Cyklista vztekle zazvonil na zvonek.
Nemít na spěch, hodil by tam Felix zpátečku a dorazil ho, ale teď měl před sebou větší zlo.
--------------
Auta jedoucí před nimi se rozestoupila, jako kdyby yarise řídil motorizovaný Mojžíš.
--------------
Ale všichni mágové vědí, že co se týče žigulíku, žádné fyzikální zákony neplatí.
--------------
\"Ne, bylo to tady,\" řekl Matěj. \"Někdo je v předsíni.\"
\"Jo,\" řekl Čeněk. A pak děsivým hlasem: \"Fantomas.\"
--------------
\"Nemám tušení,\" přiznal démon. \"Tohle se ještě nikdy nestalo. Aspoň teda já jsem to neviděl.\"
\"A to počkejte, až začnu dělat karetní triky,\" řekl Felix.
--------------
Zatímco přecházeli kilometr dlouhé předsálí, přemýšlel Felix, jak asi vypadá zvrácené démonské porno. To nejzvrácenější, co si dokázal pro démony představit, byla misionářská poloha. Ta by mezi démony mohla působit jako fakt fest prasárna.
--------------
To nebylo fér. Člověk nečeká, že lidi, co se ohánějí kopím, mají v záloze skutečné zbraně. Když je mají, proč je nepoužijou hnedka? Proč si je schovávají na horší časy?

boucner
boucner
07.06.2019 5 z 5

Zase o úroveň výš!

Pivoňka12
Pivoňka12
06.04.2019 4 z 5

Pan Pavlovský tomu vrací klasickou formu, ničím nerušený příběh a ladnost čtení. Čtenář nemusím nad ničím přemýšlet a jen si prostě příběh užívá. Známá čtyřka opět v akci, jen tu má trochu víc místa Felix. A taky proč ne, když je to o kladivu, které tak nějak k němu patří. Vítejte v pekle.

Etule
Etule
18.07.2018 4 z 5

Tenhle díl opět bavil. :) Konečně jsem se dočkala toho pověstného kladiva! :D

pejty
pejty
29.06.2018 4 z 5

Pavlovský prostě umí psát. Je to tahoun této série a na díly od něj se vždy těším. A opět jsem nebyl zklamaný. Sice tentokrát to nebylo tolik vtipné, jako jsem byl u Pavlovského knih zvyklí, ale rozhodně to neznamená že jsem se moc nezasmál.

Navíc příběh mě neskutečně bavil a já si náramně užíval každou stránku. Snad budou další díly stejně tak dobré.

QEDS
QEDS
24.05.2018 5 z 5

U tohoto dílu jsem se opravdu bavil. Skvělý humor, úderné hlášky a děj je pěkně zamotaný. Tento díl řadím jako jeden z nejlepší z této série. Dlouho se mi nestalo, že by jsem si vypisoval tolik hlášek z jedné knihy, ale tady to jinak nešlo. Vřele doporučuji přečíst a pro fanoušky série je tato kniha samozřejmě nutností.

Terva
Terva
21.10.2017 4 z 5

Byl jsem v Pekle
a jediné, co jsem si přivezl,
je tohle blbý tričko!

Série, alespoň její vytyčená část, se pomalu blíží do finále.
Otěže opět převzal její zakladatel a patron Jiří Pavlovský.

Okamžitě se dá poznat, že se vrátila ta klasická forma. Forma vtipu, popkulturních odkazů, filmových hlášek a samozřejmě i klasického dobrodružství, které tentokrát čerpá až ze samotných základů. Základů, které daly jméno této sérii. Legendární Kladivo na čaroděje je opět v akci, akorát si teď na paškál vzalo démony. V rukou Felixe Jonáše je to velmi nebezpečná zbraň, zvláště, když jej v ruce drží klasický šílenec. A tím Jonáš rozhodně je. Stačí se jen podívat na obrázek od mistra Lubomíra Kupčíka na obalu knihy. Připadá vám tam Felix jako normální člověk?

Malá ochutnávka:
Felix Jonáš ležel na posteli v hotelovém apartmánu a přepínal kanály na prťavé televizi vmáčknuté do ještě prťavějšího šatníku. Baterie na ovladači byly už skoro vybité, a tak vždycky chvíli trvalo, než se televize dala ukecat a změnila kanál. Ne, že by byl v programech nějaký velký rozdíl. Polovina nabízela reality show, druhá reklamy na reality show.

I když se zde opět vyskytují všechny čtyři základní postavy, největší prostor zde dostal již zmíněný Felix Jonáš. Vstoupil do samotného pekla, aby ….... ale to si přečtěte sami, abych nespoileroval.

Kabát je jen Eva a Vašek pro senilní metalisty.

O zábavu je postaráno a podle hesla „Sobectvím k lepším zítřkům“ očekávejte mnohá překvapení.
Jako příklad bych vyzvedl scénu s pavoukama. Je boží a rozhodně nic pro arachnofobiky.

Vybral jsem čtrnáct solidních citátů a kladivem na démony jsem je vtloukl do složky „citáty“ u mistra Pavlovského na profilu.

Citát: Ty vole, ty seš fakt debil, vole!

JosefW
JosefW
27.09.2017 4 z 5

Ze dna na vrchol. Nenapadá mne lepší vyjádření, než že se po předchozím díle série vrací do svých kolejí!
Po Felixovi někdo jde. Ale jde skutečně po něm? V ulicích Prahy náhodně umírají lidé. Souvisí to spolu? Ke slovu se dostává i, jak by jej Jack O'Neill nazval, junior. O koho se jedná? A nakonec se objevuje i Petra. Pavlovský prostě umí!

P.S. Závěr série se blíží a něco mi říká, že to bude velký. :-)

Hadati
Hadati
02.01.2017 4 z 5

Po předchozím otřesném díle se série opět vrací na úroveň předchozí kvality. Opět je zde spousta akce a humoru, kdy Jonáš navštíví předpeklí, což považuji za nejslabší část knihy, protože pro tu chvíli je upuštěno od klasické městské fantasy, která je podle mě tou hlavní složkou této série. Na druhou stranu, způsob jakým se Jonáš vypořádá s nepřítelem je celkem originální.

N10Tikky
N10Tikky
05.12.2016 4 z 5

Dobrý nápad, výborné řemeslné provedení, to je to, co přesně od této série očekávám. Palec nahoru. :)

jiri.one
jiri.one
14.11.2016 4 z 5

Po Výtahu do pekla to vypadalo, že už ani Jirka Pavlovský, tedy autor a supervizor celé série, neumí napsat nic pořádného, ale já jsem rád, že mě tímto dílem vyvedl z omylu.
Děj je tentokrát krásně zamotaný, proto je trochu těžké ho popsat v pár větách. Jde v zásadě o to, že démonské embryo ve Felixově břiše se konečně dostává více na scénu a Felix se rozhodne ten problém řešit a kde vzít odborníka na výškrab démona z břicha, že? Bohužel s tím embryem (které se tak nazývá pouze proto, že je v dutině břišní - stejně jako nenarozené dítě) má jeden megadémon nevyřízené účty a tak jde po Felixovi, aby si to s embryem lomeno démonem pořádně vyřídil.
Jak elegantně a s gargantuovskou dávkou štěstí z toho pan Jonáš vybruslí, to už si musíte přečíst sami. Já jen mohu říct, že je to rozhodně super jízda a skvěle jsem se bavil.
Dávám hodnocení 85% a nebýt vedlejší dějové linky, tak bych šel ještě o pět víc, ale nepřišla mi tak zajímavá, jako hlavní dění okolo Felixe a vždy jsem jí chtěl jen rychle dočíst, abych se dozvěděl, co Felix zase zvoral :).

witko
witko
29.04.2016 4 z 5

Pořád je to dobrý nářez, ale tahle kniha mne tolik nebrala, jako ty ostatní od Pavlovského.

česká fantasy démoni

Jiří Pavlovský
česká, 1968
2012  83%Magie pro každého
2018  88%O krok před peklem
2012  84%Město mrtvých
2013  85%Výtah do pekla
2016  87%Kladivo na démony

Kniha Kladivo na démony je v