Drsné sny

Drsné sny https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200951/bmid_drsne-sny-200951.jpg 4 166 28

Kladivo na čaroděje série

Policie je jedna z mnoha organizací, kterým se tým Felixe Jonáše zásadně vyhýbá, ale co jsou zásady v porovnání s tučným honorářem? Policista zavražděný kolegou, jemuž najednou přeskočilo, je však jen špičkou ledovce, pod kterým spí něco prastarého, co skrze své sny brnká na struny potlačovaného vzteku. Do Prahy přijel nevítaný host, a až se konečně probudí, bude se chtít bavit. A spíše než na schovávanou si bude chtít zahrát na genocidu.... celý text

Cryptkeeper
02.10.2015 5 z 5

Perfektně napsaná kniha.
Úznávám,žádná složitá zápletka tam nebyla,ale styl psaní,syrový humor a důchodci horší,než je známe,mi toto dokázali naprosto vynahradit ;)

jiri.one
03.05.2015 4 z 5

Jakub Mařík, který tento díl napsal, byl pro mě do té doby naprosto neznámý a tak jsem ke knize přistupoval obezřetně, protože jsem naprosto netušil, do čeho jdu. Ale už po pár stránkách jsem věděl, že jeho styl psaní mi sedí a že pokud udrží stejné tempo po celou dobu, tak to bude v pohodě. A také že bylo.
Kniha je vtipná, napínavá i originální. Navíc Vincenc, který je z celé čtvřeřice "detektivů" můj favorit, se zase ukázal v tom správném světle a dodal celému příběhu potřebnou "nevkusnou" příchuť :). Knihu bych tedy kvalitou zařadil po bok prvnímu dílu, tedy že nemá na druhý díl, ale je hned v závěsu za ním.

Moje hodnocení je 75%. Šel bych výš, ale vyšší hodnocení by mělo být vyhrazeno už vyloženě něčemu neodolatelnému a tahle literatura je, i přes své nesporné kvality, jen oddechovou četbou. Svou úlohu ale plní skvěle.

OldaB
31.01.2015 4 z 5

V hlavě mi dlouho zůstane scéna s vražednými důchodci v obchoďáku. Teď ještě sekeru a hurá do Kaufu.

witko
19.09.2014 3 z 5

Tento díl mi moc nesedl. Průměr.

Dandulka
31.07.2014 5 z 5

Bomba čtení a skvělé hlášky! Popis nákupů v den slev je prostě úžasný!!!! Kdo si tohle přečte, nudit se nebude.

Budulman
11.06.2014 5 z 5

Společně s prvním dílem zatím to nejlepší z celé serie.
Hlášky, u kterých jsem se musel zastavit, protože jsem se nemohl přes chechtání pustit do dalšího čtení:
"Drak? Tady? Nejdřív stáčírna minerálky a teď dračí líheň? Že by s nima armáda chtěla nahradit gripeny? Prý mají mnohem levnější údržbu."
"Nepochybně. Nejenže v téhle malé základničce máme pískový varianty, šílený rambomágy a jednoho teoretického vlkodlaka, teď se tu schovává i drak. Už nám tu chybí jen třináct trpaslíků a jeden malý tlustý hobit. Ne, počkat, hobita jsme s sebou přivedli my."
Fakt se těším na další díly

Stinger78
07.05.2014 5 z 5

Po poněkud slabším pátém dílu přichází opravdu našlapaná šestka, která se čte jedním dechem a nemá slabšího místečka. Maříkův styl má drajv, všechny postavy dostaly dostatek prostoru, tohle byl opravdu moc povedený díl. Palec nahoru.

N10Tikky
04.04.2014 4 z 5

Supr, takhle to má vypadat. Více v recenzi. :)