Bůh strachu

Když Prahou začnou kolovat části tajemného magického artefaktu, křehká příměří jsou porušena a začíná nelítostný boj. Felix Jonáš se svým týmem ani tentokrát nemůže zůstat stranou, i kdyby chtěl sebevíc. Namísto prastarého zla, monster a démonů se musí postavit něčemu mnohem horšímu - své minulosti. Ta vrhá příliš nebezpečné stíny a starý přítel se snadno změní v nového nepřítele. Zejména, když se rozhodne stát bohem a změnit svět v lepší místo - ať to stojí cokoliv...

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/303286/buh-strachu-kladivo-na-carodeje-11-afo-303286.jpg 4.457

Kladivo na čaroděje (11.)

Literatura česká, Fantasy
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
1. vydání originálu:2016
Počet stran:180
Edice:Fantastická Epocha
Autor obálky:Lubomír Kupčík
ISBN:978-80-7557-019-2

NightGepard

Pěkně psané a podobá se to stylu Pavlovského. Víc knih od tohoto autora do série Kladivo na čaroděje by bylo fajn. Po dlouhé době, kdy mě zase hodně chytla zápletka v této sérii.

Terva

Život se v popel obrátí,
z masa a krve zbude stín,
však cíli na prahu před branou,
i vybledlé stíny zaplanou.

Jan Hlávka do příběhu a vlastně do celé série přinesl tak trochu jinou formu.
Přidal básně, ubral krve, vytvořil temnější svět a donutil Felixe Jonáše zamyslet se sám nad sebou.
Vyzvedl povahové rysy všech základních postav, krásně je propracoval a na konci příběhu je vyplivnul skoro do nového světa. Až jsem měl strach, že je Bůh Strachu moc rychle sežere a oni se mu poddají a nechají ho. Vzhledem k tomu, že to však není poslední příběh vše dobře dopadne, tedy podle toho z jakého úhlu se na to čitatel podívá.

Kdyby svět přišel o strach, co by asi psal takový Stephen King. Červenou knihovnu? Ne, to by si pan Hlávka nedovolil a pro jistotu se ještě zeptal Jiřího Pavlovského, zda mají některé postavy v příběhu zemřít nebo doopravdy chcípnout. Odpověď pana Pavlovského, nestora série Kladivo na čaroděje, zjistíte po dočtení tohoto příběhu.

Malá ochutnávka:
Exorcizamus te, omnis immundus spiritus, omnis satanica potestas, omnis incursio infernalis adversarii, omnis legoi, omnis congregatio et secta......chcípni zmrde!!!!

Klaudie, Walter, Vincenc i Felix zde mají před sebou obrovská dilemata. Nejen o existenci světa, ale hlavně o principu a způsobu svého života. Každý se tu musí zamyslet sám nad sebou, položit si tu správnou otázku a hlavně na ní dokázat odpovědět.

CITÁT: V knihovně začíná spousta problémů.

Opravdu velmi dobře propracovaný děj.
Nutno dodat, že se mi tento příběh velmi líbil a určitě jej zařadím, mezi nejlepší v této sérii.
Vybral jsem také nějaké citáty a pan Hlávka už je má ve svém profilu.

Jsme boží vojáci, nebo jen žebráci, vyvolení i vyhulení, všichni tu žvaní o spasení....a bohům jsme pro legraci.

JosefW

„Posedlý teplým démonem, a k tomu abstinent! Mohlo to být horší? Mohlo.“

Pavlovský umí, ale Hlávka překonává svého učitele. Už úvodní prolog slibuje, že tohle bude jízda. Výborný mix propracovaného děje, do kterého se zapojují všechny magické frakce, hlášek a spousty odkazů na aktuální dění u nás i ve světě. Prostor dostává Kilián a VVK, Sedmička, Antimágové v čele s Petrou, Rashil a hlavně Felix Jonáš a jeho parta. Samozřejmě nechybí ani stylový protivník z Felixovy minulosti, jehož záměr i pohnutky vlastně chápete a zároveň víte, že je nesmí uskutečnit.
Příběh je sice temný, avšak nad tím moc času nepřemýšlíte. Vztahy mezi Klaudií, Felixem, Vincencem a nekrem...ehm, tedy, Walterem dostávají zabrat. Ale, jak se říká, co tě nezabije, to tě posílí.

„Nejjistějším způsobem, jak ztratit veškeré iluze o lidstvu, vesmíru i astrálních sférách, bylo začít si cokoli s Felixem Jonášem.“

Poprvé sahám po nejvyšším hodnocení, jelikož Bohu strachu nemám prakticky vůbec co vytknout a Kladivo na čaroděje už mám tak pod kůží, že nemohu jinak. :-)

P.S. A konec už pak nenechává nikoho na pochybách, že blížící se závěr bude skutečně velký!

Budulman

Tento díl patří k těm nejlepším téhle serie. Po totálně zmršeném Žrádlu pro psy moc příjemné napravení chuti :) (Kladivo na démony ještě musím dohnat)
Napsáno velmi čtivě, žádné zbytečné rozepisování, ale zase neochuzeno o přesné dávkování všeho, co je potřeba pro úplnou představu situace, děje.
Jan Hlávka by měl určitě napsat minimálně další díl, nebo dva :)

matufran

Já vám nevím, po tomto díle mám takový zvláštní pocit. Ne že by nebyla poutavá nebo dokonce nečtivá, to opravdu ne. Ale autor se mi moc netrefil do vkusu. Svět Kladiva mám rád, ale občas musí přijít (pro mě) slabší díl.

N10Tikky
05.12.2016

Skvělé, jen tak dál. :) Možná by to chtělo rozvést epilog, aby se týkal i hlavních hrdinů, ale tak třešnička na dortu nemusí být každý den. ;)

to mitko - ano, série se mají číst od začátku, protože na sebe jednotlivé díly více či méně navazujou. Pokud je pravda co píšeš, tak ti unikla půlka zábavy. :) Nehledě na to, že pak tvé hodnocení dost ztrácí na významu.

mitko
20.11.2016

Je to pre mňa prvý diel z tejto série, ktorý som prečítal a preto je moje hodnotenie nižšie. Príbeh bol zábavný so sympatickými postavami, ale bola to len taká jednohubka. Je veľmi pravdepodobné, že som nepostrehol kopec narážok, ktoré súviseli s minulými dielmi alebo teda celou sériou a taktiež som si dobre nevedel vyskladať rôzne vzťahy medzi postavami a tiež svetom, preto sa vtom viac nájdu čitatelia, ktorý majú za sebou viacej dielov.

furunkl
15.11.2016

Tady už přestává veškerá sranda, milánkové!

Solverino
17.10.2016

Tak konečně po delší době další skvělý díl! Naprostá paráda, čte se to jedním dechem úplně samo. Autor lehkým perem črtá příběh, postavy a všechno tak krásně lehce. Jeden z nejlepším dílů celé série - takhle to má vypadat! :)

witko
21.08.2016

Další zdařilé pokračování série.

jan8470
20.08.2016

Hned z počátku musím říct, že zápletka je vystavěná skvěle a i když čtenář z počátku vidí, kdo celý aktuální průšvih odstartoval, tak to ani moc nevadí, protože pohnutky kvůli kterým vyslal na pouť Prahou části tajemného magického artefaktu a důvod proč vybral právě ty a ne jiné adresáty čtenář poznává postupně (stejně jako Felix Jonáš).
Formálně vlastně není Bohu strachu co vytknout. Je to sice velice temný příběh, ve kterém se lámou charaktery a přátelství podstupují ty nejtěžší zkoušky. Přesto autor ponechal vyprávění lehkost a humor. Díky několika mistrně rozmístěným easter eggs pro zaryté fanoušky série a velice vtipných narážek na dnešní situaci ve světě i v naší krásné vlasti se člověk opravdu zasměje. A využití charakterových vlastností jednotlivých členů Jonášova týmu také přineslo několik humorných situací. Zároveň mě potěšilo, že Jan Hlávka (předpokládám, že po důkladné konzultaci s otcem zakladatelem) dokázal do akce smysluplně zapojit všechny frakce, které svět Kladiva na čaroděje obývají.
Ve výsledku je tedy Bůh strachu sice nejtemnějším, ale také jedním z nejlepších a nejzábavnějších dílů série.
Možná se to může zdát někomu divné, ale černý humor a temné příběhy k sobě pasují jako Felix Jonáš a jeho kladivo.
Vlastně jedinou poznámku k celé knize mám. Ač jsem redakci časopisu Pevnost a nakladatelství Epocha vděčný, že knihu Bůh strachu vybrali jako přílohu Pevnosti, nemyslím si, že se s Bohem strachu bude případným novým čtenářům do rychlíku jménem Kladivo na čaroděje naskakovat nejlépe. Spíš si ho užijí fanoušci série, kteří mají přeci jen větší přehled o vztazích mezi jednotlivými aktéry příběhu.
90%