Kladivo a kříž

Co kdyby… … se bohové Asgardu utkali s křesťany o budoucnost lidstva? 865 n. l. Britským ostrovům vládnou drobní, neustále se svářící králové, těmto králům však vládne církev, hrozící zatracením všem, kdo se jí postaví na odpor. Pouze obávaní Vikingové ze Skandinávie si troufnou postavit se církvi na odpor. Shef, nemanželský syn norského piráta a zajaté anglické dámy, je zmítán rozporupolnými pocity a poháněn podivnými vizemi, které jako by mu sesílal sám Odin. Jako kovář a válečník se sám odváží navrhnout nové zbraně a rozvinout strategie, jež mu dopomohou vytvořít nové království – a spustit strašlivou válku mezi…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28298/kladivo-a-kriz-28298.jpg 4.447

Kladivo a kříž (1.)

The Hammer and the Cross (1993)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Návrat

MartinF71
01. prosince

Inovátor ve stagnující společnosti. Planety smrti jsou skvělé, toto je BOŽÍ.

KAREL6725
11.11.2017

Čteno několikrát, historie Británie když ještě nebyla jednotná. Kdo četl tak se musel líp orientovat v seriálu Vikingové. Vikingové, staří bohové versus křestanství. Pro mě pecka. Shef otrok versus Sigurd Hadí oko.

astroweb
13.07.2016

Super sci-fi, alternativní historie skvěle napsaná, dobrodružně, napínavě, ale i k zamyšlení.

adam0773
02.03.2015

Jeden z Harrisonových nejlepších příběhů z alternativní historie. Co kdyby vikingové nebyli poraženi Alfrédem Velikým. Co kdyby získal Alfréd Jih a Seveřané Sever Anglie... jak by zareagovala raně středověká společnost na "novou" kulturu a jak by se křesťanství vyrovnalo se starogermánským náboženstvím, které by bylo zašťíťováno silným státem? To jsou otázky na které tato kniha odpovídá a dělá to s klasickým Harrisonovým umem. :-)

PS: Pro znalce Harrisona, je to jako každý jeho jiný román. Geniální hrdina, všechno zná, všude byl :-D