Klacky v galerii, obrazy za miliony a co znamená krabice od pracího prášku

Klacky v galerii, obrazy za miliony a co znamená krabice od pracího prášku https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356872/bmid_klacky-v-galerii-obrazy-za-miliony--Vmw-356872.jpg 5 2 1

Jakou cenu mají tahle díla? Myslíš finanční? Velkou. Nebo uměleckou? Tak to nevyčíslitelnou! Proč jsou tak vzácná? Oslovují mnoho lidí, mohou je inspirovat nebo nás jinak zasáhnout. Znáte tyhle otázky? Slýcháme je často, pořád dokola. A jsme za to rádi, protože nejhorší je mlčet. Kdo se neptá, nic se nedozví. A to platí i pro současné umění. Proto vznikla tahle knížka. Klademe v ní otázky, které často slýcháme, když mluvíme o současném umění třeba s dětmi, studenty, turisty, stejně jako s našimi rodiči nebo i prarodiči. Nejsou tu sice zdaleka všechny, ale pro začátek by to mělo stačit. Autoři textů Klára Domlátilová, Martina Freitagová, Ondřej Horák a Kateřina Lahodová v knize odpovídají na ty nejčastější otázky, které slýcháme v galerii.... celý text

dana0712
21.07.2019 4 z 5

Stručný a vtipný prehľad najčastejších otázok spojených s umením. Citlivý výklad Ondřeja Horáka s originálnymi ilustráciami Kakalíka. Zaujímavý výber autorov podľa mňa mohol byť rozšírenejší a riešiť vytýčené otázky viac do hĺbky. Nazvala by som to úvodom ku knihe Průvodce neklidným územím: příběhy českého výtvarného umění (1900-2015).

Kniha Klacky v galerii, obrazy za miliony a co znamená krabice od pracího prášku je v