Kivader

Kivader https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/379476/mid_kivader-sQK-379476.jpg 3 10 3

O Kivaderovi, jeho stratenom synovi a ešte o všeličom, čo by ste ani nemuseli vedieť, (ale mohli), vám v krčme za pár poldeci porozpráva jeho dobrý kamarát, bubeník miestnej rómskej kapely. Keď prihodíte dve borovičky, dozviete sa viac... Príbeh z východoslovenskej rómskej osady nadchne všetkých čitateľov, ktorí vedia oceniť osobitý štýl, humor a poetiku „všedného života“. (martinus.sk)... celý text

Povídky Literatura česká
Vydáno: , Mária Staviarska

Kivader

zeleznyjan
05.12.2018

Skvělá kniha, hrabalovský kazyk. Nečekané zvraty, atmosféra východního Slovenska, odkud autor pochází, zobrazena naprosto plasticky a přesvědčivě.

Magriva
19.11.2017 3 z 5

Prečítala som poviedku na jeden záťah, bolo to príjemné, oddychové, zábavné čítanie. Moje priemerné hodnotenie je hlavne preto, že je to príbeh bez nejakej vyššej pridanej hodnoty, trošku klišé, ale nie patetické.

Alseri
08.04.2016 5 z 5

Útla kniha, ktorá sa číta sama. Titul si cením o to viac, že autor ako prešovský rodák prichádzajúci do styku s rómskou komunitou netrpí (pre mňa ako východniarku) typickou východniarskou negativitou, skôr naopak, skvelým zmyslom pre humor a nadhľadom. Zároveň vás do cigánskej osady vtiahne, ani neviete ako. Dielo s vysokou mierou autenticity, ktorá mi v slovenskej literatúre ešte stále veľmi chýba.

Víťo Staviarsky
slovenská, 1960