Žralok

Až k vraždě se nenávidí Allardeckové a Fieldingové, od nepaměti působící v dostihovém světě. Manželství jejich Romea a Julie, Bobbyho a Holly, podporuje jediný z nich, Hollyino dvojče, žokej a šampion steeplechase Kit Fielding. On jediný jim také přispěchá na pomoc, když bulvární plátek uveřejní zprávu o hrozícím krachu jejich podniku, která by právě ten krach dokázala přivodit. Kit se rozhodne vypátrat, kdo a proč chce mladým lidem ublížit - a vystaví se tím nebezpečí nesrovnatelně vyššímu, než skrývá tiskařská čerň. A ve jménu rodinné nenávisti opět hrozí vražda......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/84_/840/zralok-840.jpg 4.6117

Kit Fielding (1.)

Break In (1985)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Kniha Žralok

Dáma s hrnstjm
29.09.2018

Očekávala jsem knižní jednohubku, nakonec mě ale Žralok pěkně potrápil. Při tomto prvním setkáním s autorem se ukázalo, že dostihové prostředí mě absolutně nebaví a je mi vyloženě cizí. Žurnalistické intrikánství tomu taky nepřidalo. Hlavní postava celkem sympatická, ale její všestranné schopnosti byly chvílemi už přehnané a na závěrečném rozuzlení mě zklamalo, jakou roli v něm vlastně hrála náhoda.

wendulka0502
01.06.2018

Taková moje jednohubka na dva dny. Splnila přesně to co jsem od ní očekávala.

Disease
04.09.2017

Dobře vykreslená rodová nenávist, kterou se kniha odlišuje od ostatních Francisovek.

Jana K
22.06.2017

Pěkná Francisovka, ale moje úplně top to není. Příběh je fajn, hlavní hrdina sympaťák, stejně jako princezna, pro kterou jezdí, ale něco mi tam prostě chybělo. Možná trochu víc akce, těžko říct. Taky mi moc nesedlo novinářské prostředí a intriky v něm.

lisc
25.02.2017

Jako téměř vždy se mi detektivka od Dicka Francise četla dobře - nepotřebuji hromady mrtvol a litry krve, aby mě kniha udržela v napětí. Sympatický hrdina, skvěle vykreslené prostředí dostihů v Anglii a života lidí, kteří se v tímto oborem živí, na druhé straně bezohlednost a hamižnost světa mocných, ale taky humor a láska.

lucmat
07.10.2015

Výborná, výborná, výborná, není co dodat... ;-)

Tinoušek
08.01.2014

Jako všechny od Francise. Krásná, propracovaná... Příjemně odlišná od ostatních :-)

Rup
22.10.2013

Jako vždy láska a pravda vítězí nad lží a nenávistí, a hamižností, a... Škoda, že to nejde prosadit v reálu. Skvělé.

apfelbirne
22.07.2013

Pro mě první francisovka a četla se náramně :-)

vitavita
09.03.2012

V hlavní roli nenávist ...