Matčin stín

Matčin stín https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26493/bmid_matcin-stin-YsX-26493.jpg 4 129 30

Kiss River série

< 3. díl

Lacey v mládí na vlastní oči viděla vraždu své matky, a ten zážitek ji poznamená na celý život. Nejprve se dlouhá léta snaží chovat přesně jako zemřelá zbožňovaná matka, které místní pro její neúnavnou dobročinnost přezdívali „svatá Anna", pak však začne odkrývat temnější stránky matčiny povahy. Náhle neví, čemu má věřit, stáhne se do sebe a vyhýbá se citovým vztahům. Když její nejlepší kamarádka Jessica zemře při autonehodě a v závěti jí svěří do péče svou dcerku Mackenzie, Laceyin poklidný život se rázem změní: snaží se vychovávat vzdorovitou Mackenzie, zabránit soudní cestou propuštění matčina vraha z vězení a rozhodnout se mezi dvěma muži, kteří jí však o sobě neprozradili zdaleka všechno...... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

Her mother’s shadow , 2004

Pavlaj
26.03.2024 4 z 5

Průměrné oddychové čtení na víkend. Jako zakončení série asi ujde, ale chybí tu historická linka, kterou byl zajímavý druhý díl, a maják tu nehraje vůbec žádnou roli (škoda, tím byly zajímavé předchozí dvě knihy). Zůstala sice čtivá, ale předvídatelná limonáda. Dám přesto 80 %, protože přesně to jsem koneckonců tenhle víkend hledala a potřebovala.

Květ
20.03.2024 3 z 5

Od autorky už jsem četla lepší knížky. Tento román patří k jejím starším a bohužel, nenadchnul mě. K žádné z postav jsem si nedokázala vytvořit hlubší vztah, děj byl předvídatelný, průměrný. (2,5*)

Youn@n
21.09.2022 2 z 5

knížka se táhla..

Janča1532
20.06.2021 5 z 5

Moc hezká kniha.Měla sem ji přečtenou za dva večery.

Zlatinka.Emilly
02.05.2021 5 z 5

Moc hezký. Nevěděla jsem, že je to 3 díl ze série, takže se budu snažit sehnat si ty předešlé. Kniha ukazuje čtenáři, jak lehce se dá zvrátit nastavený režim a že při zdravé troše rozumu se dá i odpustit. Těžko říct, jak by člověk jednal, kdyby se ocitl v tomto problému, ale je dobré znát své možnosti. Zajímalo by mě, jestli si byla Jessica vědoma toho, že její tajemství jednou vyjde na povrch.

jeny-v
09.02.2021 5 z 5

Výborné zakončení trilogie "Kiss River". Vyloženě jsem si čtení užívala až do poslední stránky a všem vřele doporučuji. To, co bylo v předchozích dílech naznačeno, v tomto do sebe zapadlo a D. Chamberlain odvedla skvělý výkon.
Poslední část je zaměřena na nejmladší příslušnici rodiny O´Neillových, která svůj život prožívá v "matčině stínu", a to jak prací s barevným sklem, tak i promiskuitním životem. Cítí se opuštěná a osamělá. Její sebedestruktivní jednání zastaví až "otec" Alec, který prozradí jí a bratrovi dlouho utajovanou matčinu povahu a skutečnost o jejím otci. Bez varování se musí Lacey postavit především k poslední vůli své kamarádky z dospívání - Jessice, ale i k odvolání zbytku trestu Zachary Pointera. Do strážního domu přiváží naštvanou a nešťastnou jedenáctiletou Mackenzie, která stojí pouze o přízeň Rani a labradora Sashi. Do tohoto chaotického života Lacey vstupují dva muži: Rick - profesor, který přijel na pobřeží psát knihu a Bobby - bývalý kamarád z bouřlivých let mládí. Závěrem - ke třem členům rodiny usedá na štědrovečerní večeři dvanáct nejbližších a to bylo pohlazením....

bezzink
16.01.2021 4 z 5

Opravdu moc hezka serie. Doporucuji vsemi deseti. Vsechno do sebe pekne zapadlo. Ani mi tak nevadilo, ze bylo zrejme uz od zacatku, kdo ve skutecnosti je Rick nebo jak je to popravde s Mackenziinym otcem. SPOILER: Co mi ale zkazilo dojem a proc davam 4 hvezdy je ten az trapny zaver s odpustenim. Respektive ok, odpusteni jako takove beru, ac ho nechapu, co mi prislo ale fakt mimo, byl ten naprosto zbytecny hovor mezi Lacey a Z. - absolutne nerealne a nepochopitelne. Kdyby to DK podporovala, umistila bych tu smajlik s ocima v sloup.

Kerberos
24.10.2020 4 z 5

Poslední díl se mi líbil nejvíc s celé série.

attila1
21.09.2020 5 z 5

Poslední díl z Kiss River. Moc pěkné čtení. Doporučuji.

xena2711
04.01.2020 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii a tato je opravdu nejhezčí. V knize najdete rozpletení všech zápletek od první knihy. Krásný příběh o lásce a odpuštění. Určitě doporučuji.

Janaves
09.09.2019 3 z 5

Hezký příběh, dobře se četl,ale kniha Krutá volba se mi prostě líbila víc.

martiline
21.06.2019 5 z 5

Diane Chamberlain je moje oblíbená autorka. Její příběhy se mi čtou lehce, nemusím se ani soustředit ... prostě děj lehce plyne s příjemnou představivostí. Tak je tomu i u téhle knihy. Pěkné čtení.

Janule809
31.01.2019 5 z 5

Moc pěkné čtení..Knihu jsem četla 2x

spikem
18.01.2019 5 z 5

Poslední díl série Kiss River, který přináší spoustu vysvětlení a elegantně uzavírá jeden dlouhý příběh. Při čtení celé série jsem si tak oblíbila popisované pobřeží s majákem v Outer Banks, že bych se tam nejraději jela hned podívat ;)

ctenarkaEva
03.09.2018 3 z 5

Nečetla jsem předchozí díly trilogie Kiss River, ale vůbec ničemu to nevadilo. Tato kniha se mi líbila, četla se mi dobře, připadala mi jako oddechová kniha s prvky červené knihovny i trochou napětí.

1casper
06.06.2018 4 z 5

Moc hezká knížka, jak to Diane Chamberlaine umí.

Toňula
04.04.2018 4 z 5

Poslední z trilogie o majáku Kiss River, opět lidský,citlivý příběh o síle odpuštění, lásky a překonání vlastních stínů z minulosti.

85098211
23.02.2018 5 z 5

Co napsat k poslední knize z trilogie Kiss River? Snad jen to, že (zase) nezklamala a byla výborná. A možná i nejlepší z této řady? Těžko říct - ale jisté je, že autorka píše skvěle a já jí určitě přízeň zachovám i do budoucna.

allyce
18.01.2018 2 z 5

Naprosto předvídatelný děj a dokonalá červená knihovna. Oddychové čtení, které mě nudilo.

ina77
26.10.2017 4 z 5

Konec byl velmi neočekávaný.Perfektní čtení.