Kdo seje vítr

Kdo seje vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204326/bmid_kirschhoffova-a-von-bodenstein-kdo--LxL-204326.jpg 4 73 27

Kriminální komisařku Piu Kirchhoffovou volají na nezvyklé místo činu. V budově firmy objevili několik dní starou mrtvolu nočního strážného. Brzy je jasné, že jde o vraždu. Společně s Oliverem von Bodenstein vyšetřuje Pia v prostředí občanské iniciativy, která bojuje proti stavbě plánovaného komplexu větrných elektráren. Mluví se o korupci a zfalšovaných posudcích, což stojí život dalšího člověka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Wer Wind sät , 2011

Miricius
09.03.2016 5 z 5

Pohodová, čtivá kniha, žiadny severský ani dystopický román, ani žiadne podobné klišé, s ktorými sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Zaujímavá zápletka z reálneho sveta, napätie postupne graduje, takmer do konca knihy som si nebol istý, kto je vlastne vrahom.

arka53
14.10.2015 5 z 5

Četla jsem všechny tři knihy a nelituji.Stojí za přečtení.

Ra-Amon
02.04.2015 5 z 5

Třetí příběh od této autorky nemá chybu a tuto spisovatelku řadím mezi mé nejoblíbenější. Příběh opět nezklamal, skvělá zápletka, napětí, kniha se čte celkem svižně a postavy působí reálně. O proti knize Hluboké rány, zde nebyl takový zmatek v postavách kdo je kdo. Kniha mě přitáhla od první stránky a až do poslední nenechala v klidu. Nabízí se několik variant kdo by mohl být vrahem, mnoho důvodů a žádné alibi a autorka toho skvěle využívá. Takže hodnotím poctivých 100% a škoda jen, že není přeloženo od této autorky knih více. Snad se dočkám a bude brzy další.

Selinute
06.03.2015 5 z 5

Komentář Neri mě přesvědčil, že tato knížka bude dobrá volba. A byla.

sioux
24.12.2014 4 z 5

Od Nele Neuhaus jsem přečetl "Sněhurka musí zemřít" a hned jsem si koupil i tuto knihu. Opět nezklamala. Dobře se čte, člověku, tedy aspoň mně, na některých hrdinech záleží, což mě vždy vtáhne do děje. Postavy nejsou jednotvárné, jsou zajímavé, nikdy ne černobílé. Hodně jiné než americké nebo anglické thrillery.
Ještě bych vypíchnul dvě věci - pro chlapa je těžké číst ženské autorky (a obráceně to je asi stejné), protože autorky jsou ještě tak schopné napsat, co muž dělá, ale popsat proč a co si přitom myslí a cítí, to je většinou mimo mísu. U této autorky to není tak výrazné, i když u von Bodesteina se to taky občas objevuje.
Druhou věc je, že se autorka vyhýbá akci. Asi v tom není silná. Po akčních thrillerech je to docela úleva, ale v knize se k něčemu schyluje a autorka se akci vyhne a pak se k ní vrátí z odstupu. To mi trochu vadilo. Ale jinak svěží, zajímavé, čtivé, určitě si od ní přečtu i třetí knihu, která u nás vyšla.

Luca287
06.11.2014 4 z 5

Dobře se četlo... svižný děj...vše plynulo tak nějak samo... prostředí taky fajn... není to moje TOP autorka, její knihy mít v knihovně nemusím, každopádně za přečtení stojí...

Neri
02.09.2014 5 z 5

Skvělá detektivka/thriller z pera N. Neuhaus, která se po přečtení této knihy stává jednou z mých favoritek na poli kriminálního žánru. Idylické prostředí Taunusu, kde se ale pod pokličkou poklidného vesnického stereotypu skrývá nejedno tajemství, závist a zlo , pochybný byznys s alternativními zdroji energie, osobní život sympatických vyšetřovatelů, svižný a gradující děj - jednoznačně kniha, kterou s chutí doporučuji k přečtení.

vraždy detektivní a krimi romány

Nele Neuhaus
německá, 1967
2012  87%Sněhurka musí zemřít
2012  82%Hluboké rány
2018  79%Zlý vlk
2014  81%Kdo seje vítr
2018  86%Přes všechny překážky

Kniha Kdo seje vítr je v