Kinematograf!: Věnec studií o raném filmu

Kinematograf!: Věnec studií o raném filmu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206289/mid_kinematograf-venec-studii-o-ranem-f-65e3220f835db.png 3 16 3

V rámci edice Filmová mozaika vychází další soubor studií, který vytváří jednolitý tematický celek. Tentokrát se přední český filmový historik a univerzitní pedagog vydal do hájemství, v němž se pohybuje řadu let - v raných dějinách českého (československého) filmu. Kniha obsahuje texty z posledních deseti let, které se zabývají tématem "raného filmu", tedy obdobím, kdy se film snažil prosadit jako svébytný a společensky uznávaný kulturní fenomén, kdy se ustavovala instituce kina a kdy se také formovala budoucí podoba tohoto média. Proto tato etapa skýtá pro čtenáře i badatele nejen řadu zajímavých informací, ale i hlubších zamyšlení o kořenech moderní kultury.... celý text

Tarantino
31.08.2016 2 z 5

Mnohem lépe počátky filmu popsal už někdy před třiceti lety Luboš Bartošek v knížce Náš film, tenhle Klimeš z něj jen kostrbatě opisuje.

Moviefan
24.06.2014 2 z 5

Nuda bez souvislostí a kontextu. K tomu není moc co dodat.

knihomolkova
08.06.2014 1 z 5

Chtěla jsem si koupit knihu o počátcích filmu a místo toho mám jen nesourodá soubor suše a neobratně napsaných článků na celou řadu témat. To podstatné se člověk, který o prvních filmech moc neví, vůbec nedozví, tohle jsou jen takové marginálie.

film kina, biografy

Ivan Klimeš