Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila

Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/370442/bmid_kindervejce-aneb-jak-jsem-se-rozdvo-2vM-370442.jpg 3 35 18

Hlavní hrdinka je moderní žena, která má všechno kromě vlastního potomka. Jednou však jí začnou biologické hodiny tikat s obří intenzitou a ona poznává, že vše, co má, je ničím proti tomu, co postrádá. Postupně ji však tahle nová životní etapa zcela pohltí. Početí jejího potomka provází celá řada peripetií způsobených vlastní netrpělivostí a také fenoménem dnešní doby, kdy se vše „řeší“ a plánuje, často ke škodě věci. V tom samém duchu prožívá i těhotenství a její partner to nese někdy s porozuměním, jindy se vztekem. Jejich vztah prodělává všechna typická kritická období vztahů, které mají podobný problém, ale hlavní hrdinka se naštěstí dokáže nad tyto peripetie povznést a vypráví o nich s notnou dávkou humoru a nadsázky.... celý text

vercatko20
05.04.2023 odpad!

(SPOILER) Kravina.
V podstatě celá kniha je o tom, jak hlavní hrdinka zatouží po dítěti, následně se z ní stane "snažilka", kdy "miláška" nutí do sexu dle plánu a ovulace. Když se zadaří, stává se z ní "těhulka" a je ještě nesnesitelnější než předtím. Nakonec to vyprdne v porodnici, na kterou si neustále stěžuje a vlastně posledních cca 50 stran je jen instantní hejt na porodnici. Nejsem matka, ale myslím, že toto bylo poněkud přitažené za vlasy, vezmeme-li v úvahu, že se příběh neodehrává za totáče nebo v devadesátkách.

Výrazy typu "milášek" a "těhu" mě teda dost vysíraly a vlastně mě vysírala i sama hlavní TĚHULKA hlavní hrdinka a i její MILÁŠEK MANŽA. Tak nesnesitelnou ženskou mít jako chlap doma, asi si to hodím. A vlastně bych si to hodila, i kdybych měla doma toho jejího MILÁŠKA MANŽU :))

Fakt trapárna. Už se asi nedivím, že kniha byla v nějakém výprodeji za pár kaček. Škoda papíru. Autorka by měla radši šetřit lesy.

mini.denisa
10.04.2022 1 z 5

(SPOILER) + Kniha celkem vtipne popisovala, jake zmeny se mohou udat s zenou, kdyz planuje tehotenstvi a je tehotna. Verim, ze se v tom zena muze najit, a rict si, ano, takto jsme to take prozivala. A je normalni mit menici se nalady.
+ Cetla jsem jeste pred tehotenstvim. A pomohla mi uvedomit si, ze nektere veci popsane v knize, chci rozhodne prozivat jinak.
- Bohuzel, hlavni hrdinka mi byla velmi nesypmaticka. Nevyhovovalo mi, jak si stezovala na neco, ale nic s tim neudelala, aby to bylo jinak.
- Vyrazy jako manza mne vyvusovaly, prisly mi do knihy nevhodne. Na internetovou diskuzi by se takove vyrazy hodily lepe.

Pumpkin
01.10.2021 3 z 5

Knížku jsem si koupila v těhotenství, že to bude oddechové čtení. Četla jsem ji až měsíc po porodu. Díkybohu!!! Kdybych si to přečetla před, tak mne do porodnice nikdo nedostane
Kniha nebyla špatná, ale je pravda že jsem mnohokrát přemýšlela, zda to autorka prožila, sbírala zkušenosti jiných a nebo si to prostě vymyslela. Každopádně tam byla spousta věcí, které mi přišly (na základě čerstvě prožité zkušenosti) jako docela nesmysl. No a taky byly oba hlavní hrdinové docela nesympatičtí, takže 3/5.

LenkaV.1
07.06.2021 3 z 5

Popis nálad a emočních výkyvů těhotných žen a čerstvých matek byl fajn, místy jsem se zasmála a uvědomila si, že jsem tohle období prožívala velmi podobně. Období pobytu v porodnici - párkrát zde v diskuzi zaznělo, že tato doba a chování personálu již pominuly. Všem nastávajícím maminkám držím palce, aby tomu tak bylo. Já to totiž před cca 20 lety zažila velmi podobně, jako popisuje autorka. Shrnu-li, knížka není špatná, avšak stačí přečíst ji jednou a pak poslat dál do světa.

Haanja
05.06.2021 odpad!

(SPOILER) Knihu rozhodně nedoporučuji těhotným a snad ani těm, které se na těhotenství chystají. Kniha na mne působí dojmem, že autorka pročetla spoustu internetových diskuzí, z těch vybrala to nejděsivější a sepsala to do podivné slátaniny. Navíc ty diskuze musela číst před více než 7 lety, jinak si to neumím vysvětlit.
- SPOILER -
Tripple test? Zfušovaný zátěžový test na těh.cukrovku, během kterého se těhule 2 hodiny plouží venku po ulicích? Čekání na porod na pokoji spolu se šestinedělkami a jejich novorozeňaty? Rodička po sekci zůstane ležet bez dozoru 2 hodiny na chodbě před operačním sálem? Nohy jí zabandážují proti trombóze až 4 nebo 6 hodin po sekci? To jako vážně??? A další a další neuvěřitelnosti nebo nesmysly, které už hraničí se žalobou na porodnici pro zanedbání péče....
- KONEC SPOILERU -
Dočetla jsem do konce jen pro to, abych zjistila, kolik nesmyslů tam ještě bude.

marie3541
06.03.2021 3 z 5

Knížka se mi četla dobře. Je rozdělena do krátkých kapitol. Docela jsem se i zasmála. Autorka přesně vystihla pocity, nálady, problémy a vše , co je spojeno s těhotenstvím a co každá těhotná žena zná a zažila. Autorce nechybí nadsázka a humor.....Na mě to chvilkama působilo jako, že je těhotenství hlavní postavě nepříjemné , na obtíž a vše ji jaksi vadí....kontroly a tak...ale třeba to je jen můj subjektivní pocit.....

stju
09.09.2019 3 z 5

Zpočátku jsem knize moc šanci nedávala, přeci jen už uplynulo hodně let, kdy toto téma bylo přímo pro mne aktuální. Pak jsem se ale do příběhu začetla a docela jsem se bavila. Myslim, že se v hlavní hrdince mnohé těhotné určitě najdou, zjistí, že prožívají podobné situace, pocity, myšlenky a její odlehčený přístup jim dodá odvahu. Líbil se mi i názor na rádoby odborné rady v různých diskusích na internetu. Co mi naopak vadilo, používání slov typu "manža", "milášek", apod. z téhož zdroje.

Tejuho
26.06.2019 1 z 5

Knizka se cetla dobre,ale prislo mi,ze ma autorka problem s nasim zdravotnictvim.Od zacatku vsichni lekari a sestry jen spatni.Pritom popis jak to chodi v porodnici byl dost zastaraly,takhle uz to nikde nefunguje.Ze zacatku dobry,celkem i vtipny,ale od pulky uz mi to prislo spis takovy uspechany...cist znovu ji uz rozhodne nebudu.

lailaj
10.05.2019 3 z 5

Knížka je čtivá a pěkná. Docela vystihuje pocity těhotné ženy. Jen jsem nechápala, že když něco neví, tak se neptá a když se nechce ptát, proč se nekoukne na internet. Jediné, co mi vadilo, byl popis průběhu v porodnici, rodila jsem před 4 roky (taky císařem) a takhle to tam rozhodně neprobíhalo, až na to jídlo, to bylo podobné, i když ne tak strašné. Pokusím se donutit manžela, aby si knížku přečetl, aby mě pochopil

muchomurka
14.02.2019 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Ano, zasmála jsem se, ale... Autorka to psala pravděpodobně s nadsázkou, ale občas jsem měla chuť řvát. Hlavní hrdinka - na to, že je to dospělá ženská, tak jen brečela, jak jí nikdo nic neřekne. Když jí to tak přišlo, proč se neptala? Navíc ano, některé potřehy byly pravda, ale nemyslím si, že stav českého porodnictví je tak hrozný. Někdy v předchozích dobách, kdy se postupně měnilo možná ano, ale teď? Také jsem moc nepochopila, proč když se jí v porodnici nelíbilo, když ji navštívila, že tam nakonec rodila? Přece není jen jediná porodnice, kde mohla přivést na svět potomka. No a její protichůdné názory a oslovení "Milášek" a "Manža" a další takové chuťovky to celé zabily. Jsem ráda, že spousta žen zůstane i v těhotenství a s miminkem normální, i se svými zájmy a mozkovými buňkami.

veronika1769
02.01.2019 5 z 5

Knížka mě moc bavila. Byla vtipná, dobře se četla, ale strašně mi vadilo, jak říkala svému manželovi ...

brijana
02.09.2018 3 z 5

Co napsat... chvílemi mě hlavní hrdinka tak neskutečně štvala, až jsem si říkala, že to není možné a naopak chvílemi jsem s ní soucítila. Výrazy jako Milášek a Manža mi tedy také moc nepřidávaly...

lenkaabooks
11.08.2018 3 z 5

Knihu jsem četla na doporučení, sama bych si ji nevybrala, už jsem na stejné téma pár knih četla. Pobavil mě název - Kindervejce, sem tam pobavilo samotné vyprávění. Bohužel už jsem ale opravdu alergická na výrazy typu manža a mimísek, ale co mě opravdu nadzvedlo byl výraz pro gynekologa - gyndouš, gyndař. Pro mé oči a uši naprosto nelibozvučné názvy. Jinak se kniha četla dobře a rychle, těhotenství je jiný stav a každá se s ním vypořádává po svém.

Janča089
27.07.2018 2 z 5

Na knížku jsem narazila v knihovně úplnou náhodou a půjčila si ji hlavně kvůli názvu (přítel užívá stejný termín) a kvůli tomu, že jsem právě v očekávání. Četla se snadno, rychle, ale mám z ní pocit, že je napsaná hodně povrchně, spíš jako z pochytaných informací kolem než z nějaké vlastní zkušenosti a pocitů.

Anthea402
28.03.2018 odpad!

Výborná kniha, ctive napsaná.

flanky
27.03.2018 3 z 5

Velice svižný rozjezd ženy, která usilovně chtěla dítě, když jí to nešlo hned, naplánovala si spoustu aktivit, načež až nyní samozřejmě otěhotněla. Kniha je skvělým popisem stavů těhotných, ačkoli spíše se zaměřením na různá negativa. Nicméně mnohokrát jsem se bavil a zasmál. Konec byl ale poměrně nevýrazný. Čím více se blížil porod, tím více ustupovalo popisování vlastních stavů a rozmáhaly se stížnosti na okolí, zdravotní personál či gynekologa. Škoda, že autorka nezůstala spíše u popisu samotných stavů těhotných, zde působila věrohodněji a uvolněněji.

TessaJean
18.03.2018 5 z 5

Dlouho jsem nečetla knihu u které bych se takhle zasmála! :D Nejen že je velice vtipně napsaná, ale i velice čtivá, upřímná a pravdivá. Četla jsem ji snad všude. Zároveň kniha také znázorňuje dnešní uspěchanou dobu, kdy existuje již tolik vymožeností pro dítě a sama matka neví co má koupit dřív, z čehož je akorát ve stresu. :)

Illaa
17.02.2018 4 z 5

Tentokrát jsem zvolila úplně jiný žánr, než normálně čtu. Nelituji. Kniha se četla svižným tempem, humorem (někdy až sarkastickým) se určitě nešetřilo. Četbu této knihy bych určitě nedoporučila nastávajícím matkám, leckdy se totiž popis všech předporodních strastí stává trochu odrazujícím prvkem k založení vlastní rodiny.

2014  56%Andělská mrcha
2013  69%Hříšné vztahy