Podíl na smrti

Podíl na smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/5884/bmid_podil-na-smrti-JB7-5884.jpg 4 88 21

Kincaid - Jamesová série

Poklidnou dovolenou Duncana Kincaida naruší vraždy v hotelu, kde je ubytován. Duncan tráví dovolenou v Yorkshiru v hotelu Followdale House. Průvodcem je mu Sebastian, zástupce manažerky, který je po seznamovacím večírku nalezen mrtev. Policie se domnívá, že to byla sebevražda. Protože se to Duncanovi jeví jako nepravděpodobné, začne pátrat sám.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Motto

A Share in Death , 1993

jprst
09.12.2023 2 z 5

Příběh vyšetřování vražd v soukromém penzionu, kde je na dovolené policista Kincaid ze Scotland Yardu, je spíše čtením na dobu kdy není po ruce nic vhodnějšího. Rozvláčná detektivka, poměrně dost nepřesností či nelogičností, neuvěřitelný závěr a výsledkem je nepříliš záživná detektivka, která mě k dalším kouskům této série zatím nenalákala.

katerina0952
01.09.2023 3 z 5

Tohle je celkem pomalý rozjezd mé oblíbené série. Krátké, trochu málo Gemmy a její interakce s Kincaidem, ale to vše ještě přijde. Postavy byly představené rychle a v podstatě všechny najednou, takže jsem si musela napsat tahák, abych se v nich zorientovala. Klasické vyšetřování, žádné velké psycho nebo krvák. Takové příběhy už se dnes snad ani nevydávají. Konec mi přišel možná až moc rychlý. Ale je to celkem poctivá detektivka ze staré školy. A další díly jsou už jen lepší.

berila
08.08.2023 3 z 5

Taková poklidná detektivka, takže proč ne. Určitě to nebude poslední díl, který si přečtu.

TeaPeter
07.07.2023 4 z 5

Klidná detektivka s překvapivým motivem na konec. Žádný severský krvák, ale poctivé vyšetřování. Někomu může kniha připadat nudná, mě se ale četla dobře.

alzbeta4340
03.09.2021 2 z 5

Příliš mnoho vedlejších postav a málo děje. Někdy ale trvá, než se série rozjede, proto nebudu soudit podle tohoto prvního dílu a ještě někdy dám této dvojici detektivů šanci.

Aghatte
01.09.2021 2 z 5

Nějak se stále neorientuji v těch dílech, tento má být první, ale na zadní straně už je vyfoceno asi 6 vydaných.... A ten, co jsem myslela, že je první, byl šestý.
Dosti Soft detektivka, téměř nic, jen změť postav, které mi daly zabrat, nezvyklá jména a stále jsem si musela ujasňovat, kdo je kdo a s kým.
Nějak se mi nechce věřit, že přijedu do penzionu a personál mě provede a o všech obyvatelích něco řekne, jména, postavení, vztahy... A co GDPR.?
Jdu na další díl, dle DK druhý, ale jisté to není :-)
Asi ale autorku opustím, pokud to půjde dále tímto nudným tempem.
Vadí mi i opakovaná slovní spojení, někdy i v témže odstavci. Nepočítaněkrát si někdo přitáhl kolena k hrudníku a někdo někomu zmáčkl rameno. A v šoku byli téměř všichni nonstop.
Ten skvělý superintendent mi přišel malinko natvrdlý, moc se tedy nepředvedl, ale měl vlastně dovolenou, takže to ho omlouvá :-) A také byl několikrát v šoku...

baji42
02.05.2021 2 z 5

Tak tohle jsem dočetla jen se sebezapřením. Je to příliš rozvláčné a skoro nic se tam neděje.

Jenny055
16.04.2021 3 z 5

Je to detektívka "pre menej náročných". Stále som čakala, že sa bude niečo diať, ale nič neprišlo a zrazu bol koniec.

trudoš
10.01.2020 2 z 5

Nezáživná britská šeď, která působí atraktivně jen díky prostředí, ale vzhledem ke komornímu vývoji událostí to ve výsledku sklouzává k neslané-nemastné detektivce. Kdybych v životě žádnou kriminálku nečetl, asi by mě Podíl na smrti neurazil. Ale jak už mám po těch letech přeci jen nějaké nároky na styl, postavy i kompozici, ukázalo se, že Deborah Crombie nedokáže v tomhle ohledu uspokojit ani jedno. Zlatá Agatha Christie. Ač o tři generace starší, pořád její texty fungují na jedničku a to je přitom můžu z jedné strany proložit Lee Childem a z druhé Umbertem Ecem a moje nadšení bude pořád stejné.
Problém prvního případu Duncana Kincaida spočívá v tom, že se toho na dvou stech stranách vlastně nic moc nestane. Jistě, dočkáme se hned dvou vražd, ale že by to dějem nějak zásadně zahýbalo, to se říct nedá. Vyšetřování stagnuje na výsleších; to abychom se mohli postupně seznámit s veškerým osazenstvem a pak už jen velké odhalení motivací, lapení vraha a ukončení vyšetřování. Zkrátka nuda.

helcab
11.09.2018 3 z 5

Pro mě nový autor, ale nezklamal. Příběh byl napínavý, i když trochu složitý na orientaci v postavách. Nakonec velmi nečekané rozuzlení. Už se chystám na další případ...

veveronka
14.08.2018 2 z 5

V tomto díle jsme si Gemmy moc neužili,a spisovatelka má lepší knihy

EvaEma
01.07.2018 3 z 5

Pohodová detektivka, žádná velká akce, což mi vyhovovalo. Jen jsem si detektiva představovala staršího. Když pak byl uvedený jeho věk, pořád jsem si to na dalších stránkách musela připomínat, ale nějak mi to prostě k němu nesedělo. Přemýšlel a choval se jako velmi zkušený, starší pán.

harena
19.11.2017 3 z 5

Příjemné dovolenkové čtení, detektivní příběh bez potoků krve a vypadá to, že by nás tato sympatická dvojici vyšetřovatelů mohla provázet všemi 15-ti díly této série. A protože vidím tady podle hodnocení čtenářů DK, že další díly jsou lepší a lepší, tak se moc těším na druhý díl. A opravdu mi to také trochu připomíná slabší příběhy A. Christie.

vlkcz
13.07.2017 3 z 5

Lehké dovolenkové čtení. Pomalu plynoucí příběh s překvapivým závěrem.
Ale hlouběji to na člověka nezapůsobí.

jasmína
06.07.2017 3 z 5

Začínám číst celou sérii, druhý díl už přehlednější v postavách, určitě doporučuju, kdo má rád detektivky s příběhem.s bez zbytečné brutality.

woodward
19.08.2015 5 z 5

Gemma a Duncan jsou docela dobrá pátrací dvojice a případy, které spolu vyšetřují, mají atmosféru. Debora Crombie napsala kvalitní sérii detektivek. Doufejme, že ještě neskončila.

zoja
03.11.2013 4 z 5

Příběh byl pěkný, také mi trochu občas připomínal Agathu Christie. Jediné, co mi opět vadilo bylo, že u některých postav opět nebyl zmíněn věk, proto se mi hůř vybavovaly postavy. Za to teda strhávám jednu hvězdičku.

lenka10
02.07.2013 2 z 5

Detektivky od této spisovatelky mám ráda, ale tato byla zatím nejslabší.

kneslova
25.06.2013 3 z 5

Taková pomalá detektivka, připomíná mi slabší příběhy A.Christie

Katuska001
19.03.2013 5 z 5

Pěkná knížka, autorka nezklamala. Ani na dovolené Duncana Kincaida nemůže mít klid od vražd. Na pomoc mu přijíždí jeho partačka Gemma Jamesová.

Deborah Crombie
americká, 1952
2007  74%Podíl na smrti
2004  88%Případ nevěrné manželky
2014  86%Zvuk rozbitého skla
2003  87%A odpočívej v pokoji
2002  88%Hlas pomsty

Kniha Podíl na smrti je v