Dny posledního sněhu

Dny posledního sněhu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231401/bmid_dny-posledniho-snehu-hVr-231401.jpg 3 30 9

Kimmo Joentaa série

< 5. díl

Kimmo Joentaa se krátce po sobě dostává ke dvěma případům. V tom prvním se ocitá na místě nehody, jejíž obětí je jedenáctiletá dívka, která zahynula v autě, vytlačeném bezohledným řidičem ze silnice. Ve druhém případu jsou v parku v Helsinkách nalezena dvě neidentifikovatelná mrtvá těla: devatenáctiletá dívka a muž po čtyřicítce. Vyšetřování ho zavede do spletence vztahů lidí, kteří spolu na první pohled neměli nic společného. Autor předkládá víc než jen napínavý kriminální příběh. Poukazuje na nebezpečnou propast, která se nachází pod povrchem zdánlivě přehledné, bezpečné a blahobytné reality moderního konzumního života.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Tage des letzten Schnees , 2014

vojteska70
19.01.2023 1 z 5

Nelíbilo se mi to ani trochu.

Agatha84
06.07.2017 1 z 5

Velmi těžce čtitelné, v mnoha ohledech nepochopitelné. Spíše než jako detektivku jsem knihu vnímala jako jakýsi pokus o existenciální příběh,který se ale rozhodně nepovedl!

Olga.S
10.03.2017 3 z 5

První polovina knihy mi nesedla, už jsem ji chtěla odložit, ale vytrvala jsem skrz hodnocení knihy. Druhá polovina byla lepší, ale nějak moc mě kniha neoslovila. Za mě jednoznačně průměr.

Hella
19.02.2016 3 z 5

Zvláštní příběh. Pořádně jsem mu porozuměla až v půlce a pak už mě vcelku bavil. Nicméně komisař Joentaa mi nikterak nepřirostl k srdci a i díky tomu nebudu plánovitě vyhledávat další autorovy knihy.

vincek1
26.01.2016 4 z 5

Jakoby různé případy, z počátku to chce se zakousnout a výsledek? Krásně a zvláštně napsaná více jak obyčejná detektivka. Doporučuji a mám připravenou knihu Ledový měsíc. Už se těším.

martula.07
11.10.2015 5 z 5

Příjemná detektivka. Nejvíce se mi líbilo posledních tak 20-10 stran. Všechno do sebe krásně zapadlo a došlo k uzavření kruhu, o kterém by si člověk na začátku ani nemyslel, že by mohl být třeba jen pomyslný. Tahle kniha je promyšlená do posledního detailu a všechno dává dokonalý smysl. Nic není napsáno jen tak pro vyztužení místa. Více takových autorů, kteří berou svou práci vážně. Wagnerovi zůstanu určitě věrná.

Já si myslím, že Kimmo je naopak obrovský klikař. Přestože je skvělý vyšetřovatel a určitě i správný muž, uvázl v bezútěšné situaci, zamilován do nesprávné ženy. Do toho jejich "vztahu" šla očividně s úmyslem zaplnit prázdnotu, kterou v sobě měla, ale nedokázala se vymanit ze strastí svého života. A Kimmo získal zřejmě to nejcennější, co mohl a co tak postrádal po smrti své milované ženy Sanny. Smysl života. Myslím, že nakonec zvítězil na všech frontách.

Patapuf
10.08.2015 5 z 5

Kimmo, Kimmo, Kimmo... jsi neskutečný smolař... závěr knihy opravdu překvapí každého.... nejvíce Kimma....

lenulak
06.05.2015 5 z 5

Po dlouhé době kniha, u které jsem absolutně netušila, jak dopadne. Neuvěřitelně napínavá, čtená jedním dechem, přitom nenáročná na složité a zamotané dějové linie. Doporučuji fandům severských detektivek, které se jim už omrzely a v tomto žánru hledají něco nového!

evasamankova
20.04.2015 5 z 5

Výborná detektivka, která má mnohem blíže spíše k dramatu. Autorův styl je velmi čtivý a úsporný, a celý text je prosycen velkou dávkou poezie. Kniha se tak dá směle zařadit do tzv. krásné literatury. Samotný příběh je jako vystřižený ze skutečného života - osudy několika lidí, které se fatálně prolnou. Samotný závěr... Veliké a nečekané překvapení!!

severská krimi finské detektivky

Jan Costin Wagner
německá, 1972
2013  71%Světlo v temném domě
2011  73%Mlčení
2009  70%Ledový měsíc
2015  69%Dny posledního sněhu
2012  72%V zimě, kdy připluli lvi

Kniha Dny posledního sněhu je v