Kim Čong-il uvádí

Kim Čong-il uvádí https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248156/mid_produkce-kim-cong-il-BKB-248156.jpg 4 41 7

Produkce: Kim Čong-il je beletrizovanou rekonstrukcí skutečného případu z roku 1978, kdy severokorejský prominent nechal unést dvě hvězdy jihokorejské kinematografie, aby pro něj vybudovaly základy filmového průmyslu. Kim Čong-il, syn zakladatele Severní Koreje Kim Ir-sena, byl totiž filmový nadšenec a obdivovatel americké a japonské kinematografie. V izolovaném státě, kde zastával už tehdy vysoké státnické funkce, mu jeho oblíbená zábava scházela… A tak se režisér Šin Sang-ok a herečka Čoi Eun-he, bývalí manželé, na osm let ocitli v tvůrčím zajetí, kdy pro totalitní režim natáčeli jeden snímek za druhým a dokonce se museli znovu vzít. První polibek severokorejského stříbrného plátna patřil jim. Vysvobozeni byli po osmi letech za přispění CIA.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Argo

A Kim Jong-Il Production , 2015

Crozz
10.09.2023 4 z 5

Naprosto dokonalé čtení, na pozadí příběhu o dvou unesených osob, se člověk dozví spousty zajímavostí o Severní Koreji i jejich vůdců.

suricata
06.02.2021 5 z 5

Tohle je tak neuvěřitelné, že to prostě přečtete jedním dechem. :) Díky téhle knize jsem si vzpomněl na to, jak jsem jako malý kluk hltal film Zrada a pomsta. Viděl jsem jej snad 20x :D // Pro filmového nadšence je tato kniha poklad. Zmínka o ČSSR je bonbónkem příběhu pro nás Čechy :) Mozaika o KLDR se neustále doplňuje. Bude mít tenhle komediální cirkus někdy konec?

ainny
22.06.2019 5 z 5

Hodně zajímavá záležitost, v které se autor nezaměřuje jenom na únos samotný, ale otvírá dveře do Severní Korey dokořán. Co na tom, že je ten svět tak absurdní, až je neuvěřitelný. Většina knih na tohle téma se vzácně shoduje, takže ti lidé tam nejspíš opravdu tak žili a žijí. Našince potěší i zmínky o Československu a o natáčení jednoho ze Sinových filmů v barrandovských ateliérech. Ti, které tahle část světa zajímá, by si knížku rozhodně neměli nechat ujít.

xxSmoldaxx
17.01.2019 3 z 5

Další zajímavý příběh ze sekce "Only in North Korea".

LucieT.
04.05.2016 5 z 5

Uf :) Literatura faktu nebo fantastická fikce?
Bizarní příběh, který by se opravdu nemohl stát nikde jinde na světě, v kombinaci se zajímavým popisem Koreje v širším kontextu - situace a poměry v KLDR, informace o poválečné historii Koreje, jejím rozdělení a následném životě na obou stranách. Popis špinavé cesty k moci Drahého vůdce Kim Čong-ila, život elity versus obyčejných lidí, neuvěřitelně silná moc korejské kinematografie. Film, jako hlavní nástroj propagandy aneb ideologie dávkovaná skrze promítací plátno. Pro "milovníky" Severní Koreje další povinná četba.

"Účelem korejské kinematografie odjakživa bylo vštěpovat lidu ten správný způsob myšlení".
"Vše, co se Kim Čong-il naučil a co poté v Severní Koreji konal, pocházelo z filmů".

Elounke
03.05.2016 5 z 5

Při čtení této knihy člověka úplně mrazí...

valda
30.01.2016 4 z 5

Tenhle příběh je tak neuvěřitelný, že prostě musí být pravda. Sin Sang-ok byl jeden z nejslavnějších režisérů v Jižní Korei. Jeho manželka Čchö Un-hui zase jednou z nejslavnějších hereček. V roce 1978 byli oba uneseni do KLDR. Na přání Drahého vůdce Kim Čong-ila, potom museli točit filmy pro Severní Koreu. Dokud se jim nepodařilo utéct.
Život v KLDR je sám o sobě naprosto šílený. Představte si např. český prvomájový průvod, nebo sjezd ústředního výboru strany, a zdvacetinásobte všechny jeho absurdosti. Ano přesně nějak takhle to vypadá v KLDR každý den. Žádné podnikání, skoro vše na příděl, žádná motivace si v něčem konkurovat, obrovská síť udavačství, jedna z největších armád a vězeňských systémů na světě... A nad celým tím obrovským státem pár Kimů, kteří si užívají za peníze všech svých občanů ujeté pařby s mladými dorostenkami z brigády rozkoše. Opravdu nechápu, jak to ti Kimové dokázali, že už více než 50 let, všichni obyčejní Korejci věří, nebo se aspoň tváří, že věří všem těm nesmyslům z propagandy, o tom, jak mají Kimové vlastně nadpřirozené schopnosti, a že je potřeba se každý den klanět jejich vyobrazením.
Tohle je ideální knížka pokud vás zajímá, jak to chodí v KLDR, filmová produkce v Severní Korei, nebo co jsou to ti Kimové vlastně zač.
PS: Těšit se můžete i na Mezinárodní filmový festoval v Karlových Varech, nebo třeba severokorejský film Posel, který se nevrátil natočený v Praze.
PPS: Jinak ten základní web je zde:

Severní Korea film totalitní režimy podle skutečných událostí

Autorovy knížky

Paul Fischer