Kick-Ass: Nářez

Kick-Ass: Nářez https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36151/bmid_kick-ass-narez-eE3-36151.jpg 5 157 22

Kick-Ass: Nářez série

Chtěli byste se stát superhrdinou? Nasadit si masku, obléct si trikot a vyrazit do ulic potírat zlo? Tak tady je komiks přesně pro vás! Ten vám to vyžene z hlavy! Superhrdinové patří do komiksů a ne do reálného života. Aspoň do chvíle, kdy si obyčejný teenager Dave Lizewski oblékne kostým a začne bojovat se zločinem. Samozřejmě, dostane děsnou nakládačku. Jenže správný superhrdina se nedá zastavit... Zvlášť, kdy se stane hvězdou Youtube a má vlastní profil na MySpace. Kick-Ass: Nářez je další „nářez" z dílny Marka Millara, který zahanbuje snad i jeho zatím nejslavnější řežbu Wanted: Mrtvý nebo živý. Ale nejde jen o zábavné násilí, hlášky a cynický pohled na svět (komiksový i skutečný), ale i o úvahu nad podstatou superhrdinů... a jestli bychom to s tím trikotem přece jen neměli zkusit. Než to ještě zkusíte, tak si toto přečtěte, protože tohle vám to vyžene z hlavy!... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

Kick-Ass 1 , 2009

kiddlinka
kiddlinka
29.09.2011 4 z 5

Typicky cynický Millar, jehož postavy jsou vždy s železnou platností buď směšní ubozí loseři, naivně blbáčtí dobráčci nebo oportunističtí kokoti a v jehož světě, kde si zlý výsměch zaslouží úplně každý (s příměsí smutku nad tím, jak je to pro „obyčejného člověka“ všechno naprosto v prdeli), mohou uspět pouze amorální hajzlové, jako jediní disponující nějakou sebeúctou, důstojností a silou ducha. Chápu, proč to Millar dělá a co tím chce říct (a že to dělá a říká výborně), ale mezi mnou a vším tím krutým cynismem už asi navždy zůstane vztyčena zeď.

eseona
eseona
30.11.-0001 4 z 5

Můj první komix tohoto typu (samozřejmě jsem si prošla čtyřlístkem, ale to bylo o trochu něčem jiném :). Vyhrála jsem ho v jedné soutěži a vzhledem k tomu, že jsem na něj dost dlouho čekala (nějaká chyba v zásilkovém matrixu), tak když mi přišel, byla jsem už dostatečně navnaděná - čekala jsem od toho trochu víc, ale vesměs se mi líbil. Z výtvarného hlediska mě uchvátil. Příběhově to nemohu tolik posoudit - nejdříve jsme viděla film. (Komix byl ale, dle mého názoru, lepší než snímek.)