Virus

Virus https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400435/bmid_virus-Rkc-400435.jpg 5 34 7

Kepler62 série

Expediční tým se zabydluje na planetě Kepler62e. Ari tráví hodně času s bráškou Jonim na základně, Marie na vlastní pěst podniká průzkumné cesty po okolí. Po nedávné tragédii, která postihla travní lid, si ani jeden není jistý, zda může ostatním věřit. A co má za lubem vedoucí expedice Olivia? Proč není zděšená, že mezi dětmi opět řádí neznámý virus? Nová planeta navíc výpravu zaskočí náhlou změnou počasí, Marie přesto odmítá zůstat na základně. Spolu s Arim objeví jeskyni a v ní nedobytnou sondu. Skrývá se v ní klíč ke všem záhadám, se kterými si už od výcviku lámou hlavu?... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , Host

Virus , 2017

jitka_dankova
jitka_dankova
05.11.2023 5 z 5

Pátý díl čtivé a překvapivé sci-fi pro děti. Tentokrát příběh vypráví Ari a opět ho doplňují parádní ilustrace, které synovi (9 let) pomáhaly příběh pochopit. Přítomnost rodiče byla při čtení fajn, neboť některé pojmy byly pro synka ještě složité a vysvětlovala jsem je, některé věci mu nedocházely (kde se to vzalo, proč to tam je). Taky nepochopil kapitoly, které jsou z pohledu Olivie. Nicméně nadšení ze čtení této série jsem na něm viděla hodnotím plným počtem hvězdiček, protože syn si tuhle sérii neskonale oblíbil a často se téma nové planety dostalo i do rozhovorů - kniha ho rozhodně ovlivnila. Navíc to bylo jeho první setkání s lehkou romantikou v knize, napětí mezi Arim a Marií mu přišlo vtipné. Já s napětím sledovala dobrodružství hlavní dvojice i různé zvraty. Sérii rozhodně doporučuji (opatrně ale u citlivějších dětí).

Atlantis
Atlantis
02.11.2023 4 z 5

Skvělé, ale s takovou nepříjemnou pachutí. Celkové vysvětlení, proč se vlastně vše ve světě Keplera děje se mi nelíbilo a přišlo mi hodně přitažené za vlasy. Obsah kapsle mne nešokoval tak, jak by asi měl, už nějakou dobu jsem ho čekal. Ale pořád si musím připomínat, že tohle vlastně nemá být určeno pro mě. jde o dětskou knihu a to dětskou knihu zatraceně povedenou, čtivou a luxusně ilustrovanou.

zandu
zandu
06.10.2021 5 z 5

Nejlepší díl hned po prvním. Jsem velmi natěšena na ten poslední.

Knihomura
Knihomura
10.04.2021 5 z 5

I pátý díl mne stále baví.

Wasdy
Wasdy
30.12.2020 5 z 5

Překvapil mě příběh této knihy.

Adrim
Adrim
17.08.2020 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Ze série jedna z mých oblíbenějších.

hurikan123
hurikan123
11.06.2019 5 z 5

velmi zajímavá série, čtivá, a abych řekl pravdu trochu pro děti ale hloubku to má. byl bych radši, kdyby všechny díly byly v jedné knize. opravdu doporučuji. jo a skvělý ilustrace

Autoři knihy

Timo Parvela