Kenilworth

Kenilworth https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5515/bmid_kenilworth-byF-5515.jpg 4 33 5

Příběh se odehrává v Anglii za dob královny Alžběty. Hlavním hrdinou příběhu není nikdo jiný než mladý a statečný rytíř Tressilian. Ocitl se v situaci, kdy byl zasnouben s dívkou svých snů Amy, jenže najednou dívka zmizela s místním mizerou Varneyem. Otec dívky onemocněl žalem a studem. Nešťastný Tressilian se rozhodl najít dívku a přimět ji k návratu domů...... celý text

Luigi1
Luigi1
01.10.2023 4 z 5

Tressilianovi utekla snoubenka,dívka jeho snů,s místním pobudou a jemu nezbývá nic jiního nez ji jít hledat a přivíst zpět

Kozel
Kozel
03.06.2016 5 z 5

(Pro mě) známý tragický příběh trojúhelníku Alžběta I.-Leicester-hraběnka z Leicesteru v podání Waltera Scotta byl hodně příjemným zážitkem. Gró celé knihy tkví v dialozích a Scottově umění vtáhnout zpět do 16. století způsobem řeči a především úžasnou schopností vykreslení postav. Ať už se jedná o zcela nedostižnou Alžbětu, zoufalou Amy, dobráka Waylanda, ctnostného Tressiliana, Leicestera zpola šíleného zapletením do vlastních intrik nebo odporného Varneye či sobeckého a vychytralého Lambourna a další menší role. Po Scottovi jsem sáhnul po patnácti letech, kdy jsem se jako dvanáctiletý marně pokoušel začíst do Waverleyho. Touto knížkou si mě Walter jednoznačně získal a mohu jedině doporučit všem, kdo milují alžbětinskou Anglii, rytířské příběhy a dvorské intriky.

Márinka
Márinka
14.02.2016 4 z 5

Chtěla jsem se opět vrátit na nádvoří Kenilworthu. Společně s hrdiny jsem projížděla krajem Warwick. Sice jsem se textem musela tu a tam prokousávat, ale děj byl natolik napínavý, že se téměř dvousetletá propast dala překročit.

čef
čef
04.06.2013 4 z 5

Děj tohoto tragického románu se posouvá skoro výlučně pomocí dialogů, což mnohého jistě odradí již v začátcích. Dialogy jsou určitě duchaplné a mnohdy vtipné, nad některými replikami jsem se mohl zamyslet a zasmát, ale co platno - bylo jich na můj vkus mnohem víc než dokážu unést. Z historického pohledu jde také o nevýznamnou a neakční epizodu z doby panování královny Alžběty I a přestože jde o promyšlené dílo mistra spisovatelů plné zákulisních intrik, přísných morálních zásad, podlých bídáků a vzorných rytířů, šlo mi jeho čtení hodně ztuha.

PMR
PMR
02.05.2013 3 z 5

Kniha patrně nedostojí nárokům zhýčkaného současného čtenáře, nicméně obsahuje řadu roztomilých scének pro člověka unaveného šumem moderního světa.
Třeba: "Je úplněk a lidské mozky kvasí jako droždí." :-)