Kenilworth

Příběh se odehrává v Anglii za dob královny Alžběty. Hlavním hrdinou příběhu není nikdo jiný než mladý a statečný rytíř Tressilian. Ocitl se v situaci, kdy byl zasnouben s dívkou svých snů Amy, jenže najednou dívka zmizela s místním mizerou Varneyem. Otec dívky onemocněl žalem a studem. Nešťastný Tressilian se rozhodl najít dívku a přimět ji k návratu domů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/55_/5515/kenilworth-byF-5515.jpg 4.222
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Práce

Kniha Kenilworth

Kozel
03.06.2016

(Pro mě) známý tragický příběh trojúhelníku Alžběta I.-Leicester-hraběnka z Leicesteru v podání Waltera Scotta byl hodně příjemným zážitkem. Gró celé knihy tkví v dialozích a Scottově umění vtáhnout zpět do 16. století způsobem řeči a především úžasnou schopností vykreslení postav. Ať už se jedná o zcela nedostižnou Alžbětu, zoufalou Amy, dobráka Waylanda, ctnostného Tressiliana, Leicestera zpola šíleného zapletením do vlastních intrik nebo odporného Varneye či sobeckého a vychytralého Lambourna a další menší role. Po Scottovi jsem sáhnul po patnácti letech, kdy jsem se jako dvanáctiletý marně pokoušel začíst do Waverleyho. Touto knížkou si mě Walter jednoznačně získal a mohu jedině doporučit všem, kdo milují alžbětinskou Anglii, rytířské příběhy a dvorské intriky.

Márinka
14.02.2016

Chtěla jsem se opět vrátit na nádvoří Kenilworthu. Společně s hrdiny jsem projížděla krajem Warwick. Sice jsem se textem musela tu a tam prokousávat, ale děj byl natolik napínavý, že se téměř dvousetletá propast dala překročit.

čef
04.06.2013

Děj tohoto tragického románu se posouvá skoro výlučně pomocí dialogů, což mnohého jistě odradí již v začátcích. Dialogy jsou určitě duchaplné a mnohdy vtipné, nad některými replikami jsem se mohl zamyslet a zasmát, ale co platno - bylo jich na můj vkus mnohem víc než dokážu unést. Z historického pohledu jde také o nevýznamnou a neakční epizodu z doby panování královny Alžběty I a přestože jde o promyšlené dílo mistra spisovatelů plné zákulisních intrik, přísných morálních zásad, podlých bídáků a vzorných rytířů, šlo mi jeho čtení hodně ztuha.

PMR
02.05.2013

Kniha patrně nedostojí nárokům zhýčkaného současného čtenáře, nicméně obsahuje řadu roztomilých scének pro člověka unaveného šumem moderního světa.
Třeba: "Je úplněk a lidské mozky kvasí jako droždí." :-)