Netvor

Netvor https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143086/mid_netvor-fg5-143086.jpg 4 421 109

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem. --... celý text

Literatura světová , Romány , Dívčí romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Beastly , 2011

kamolka
24.03.2014 4 z 5

Knížka byla ze začátku trochu nudná, ale pak se to rozhoupalo a konec už byl suprovej. Ale hodně mi to připomínalo Krásku a zvíře, takže jsem už věděla jak to dopadne.

Gabux
16.03.2014 5 z 5

Tahle knížka není psaná stylem, který normálně čtu a přesto mě vtáhla do děje. Povedená kniha do které jsme se hned zamilovala a myslím, že se k ní ještě někdy vrátím :))

Desire_Lydon
21.02.2014 4 z 5

Nejdříve jsem viděla film a až potom, po delší době, jsem se pustila do knihy. Nemůžu tedy porovnat, nakolik se liší od filmu, ale jisté odlišnosti tam najdu, třeba v podobě Kylea jako netvora. Musím říct, že kniha mě nezklamala. Klasická pohádka, všichni více, jak to dopadne a přesto nás něco nutí číst dál. Ze začátku jsem Kylea nesnášela, takový namyšlený frajírky fakt nemusím. Potom už byl víc v pohodě, ale přišlo mi trochu divné, jak mluvil, hlavně ke konci knihy. Láska sice dělá divi, ale mluvit trochu jako z předminulého století? To jedinné mi na knize asi nesedělo. Jinak se mi líbila a doporučila bych jí :)

zlaticko.mucq
27.01.2014

začátek nic moc, ale konec této knihy mě strhl :D

Odehnalka
12.12.2013 3 z 5

Musím uznat, že kniha byla napsaná poutavě, krásně se to četlo, ale něco té knize chybělo... Že by pořádný děj? Nevím...

katerinad
20.10.2013 3 z 5

kniha se moc dobře četla, námět byl zajímavý, jen mi přišlo, že chvíle, které měl strávit s lindy byli strašně krátké, konec je takový hr hr na poslední chvíli
film se mi libil o něco víc, celé to "namlouvání" mě přišlo lepší

LiLLu
15.10.2013 4 z 5

Právě jsem to dočetla, bylo dobře že jsem od toho nečekala hodně. Možná je škoda, že autorka nepoužila vzhled Kyla jako ve fimu. Víc moderněji nebo naopak víc fantasty. Když už použila vizáž zvířete. Tohle byla fakt taková pohádka pro náctileté. Celkem mi vadil Kylovo věk. V 16ti letech je divný když někdo mluví o lásce, jak by jí hladil líbal, chtěl vedle ní spát a miloval navěky atd. Tohle se mi hodně mlátilo. Bud to měla udělat s více staršími (jako ve Twilightu ) nebo osekat ty jeho romantický až lehce erotický úvahy. Četlo se to rychle a jak už někdo dole napsal, ten chat tam byl úplně zbytečný a trošku jsem nepochopila co tím autorka chce říct? Přišlo mi to jako by tím chtěla zasadit víc pohádkový děj, ale bylo to divný. Prostě jeden americký happiend pro děti, aby věděli co je špatný....
Film vypadá slibněji...

JajaAP
01.10.2013 3 z 5

Tahle kniha mě docela překvapila. Čekala jsem modernější verzi pohádky Kráska a zvíře a tak to i bylo, ale přesto mě to vtáhlo a nemohla jsem přestat číst. Původně jsem chtěla dát tři hvězdičky, ale po přečtení jsem musela změnit názor. Jediné co mi na knize vadilo, byly výpisy z chatu. Asi to byl pokus jak celý pohádkový děj ještě víc vtáhnout do reálného a součastného života, ale mě se to vůbec nelíbilo. Přišlo mi to zbytečné a navíc mi to kazilo celkový dojem z knihy. Ikdyž je to spíš pohádka pro mladší čtenáře, tak se mi to líbilo.

psirena
13.09.2013 5 z 5

Moderně převyprávěná pohádka pro náctileté. Moc se mi to líbilo. Ne v každé knize se to musí hemžit sexem, jde to i bez toho. Film jsem zatím neviděla, ale mám to v plánu.

PiperW
11.09.2013 5 z 5

Od knihy jsem čekala úplně něco jiného, ale mile mně překvapila :)

keselylenka
31.08.2013 5 z 5

Nakonec milé překvapení. Knížku jsem si půjčovala s tím, že půjde o další z erotických románů a následně jsem zjistila, že jde o četbu pro náctileté :-). Ale četla jsem. Podle mě se jedná o hodně dobře udělanou adaptaci pohádky Kráska a zvíře, která je milá, romantická, poučná ale vyhýbá se tomu, aby byla příliš patetická. Rozhodně doporučuji

Ruxandra
21.08.2013 3 z 5

Po shlednutí filmu jsem se knihy nemohla dočkat, ale musím říct, že kniha je opravdu něco jiného. Příběh se v mnoha věcech liší, především mě překvapil věk hlavních postav, podle filmu jsem typovala, že budou starší. Možná jsem čekala víc, ale i tak jsem celkem spokojená, jako oddechové čtení je to fajn. Co musím pochválit je obálka, ta se mi líbila opravdu hodně, jen nechápu proč nepoužili brázek z originálu, když už to udělali tak podobné...

lela25
21.08.2013 3 z 5

Příjemně se čte.Je to taková oddechová kniha.

tynka65
15.08.2013 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem, obsah se mi opravdu líbil. Jediné co mi vadilo bylo to jak netvor vypadal. Nejdříve jsem totiž viděla film a naprosto mě uchvátil netvorův vzhled (tetování, jizvy) a v knize je to prostě chlupatý zvíže s tesáky. Do moderního zpracování jako je toto se mi prostě jen víc hodí filmový netvor. Ale jinak mohu jen doporučit. ;)

luciefeix
13.08.2013

Dříve jsem viděla film tak jsem se do knihy také musela pustit :) Velice mě překvapila svou kvalitou . Příběh rozmazleného kluka který se uplně změní a zakuzí že je život těžký a nejde jen o vzhled . Doporučuji :)

bowlly
08.08.2013 5 z 5

Nádherná knížka...co dodat
PS: Luxor na Smíchově v Praze zařadil tuto knihu do erotických románů....asi mám nějakou ořezanou verzi knížky...

Lira
11.07.2013 5 z 5

Ze začátku mě trochu překvapila mluva, kterou Kyle vyprávěl příběh. Nejsem moc zvyklá na texty, kde je to rovnou jasné, že to vypráví nějaký 16 - 17 letý kluk. Ale po čase se text srovnal a četlo se to velmi dobře. Dříve jsem viděla film, ale toto se mi líbilo asi tak stejně. Hodně se to podobalo pohádce o krásce a zvířeti. Někdy tam byly trochu moc sladké věci, ale to více nadzdvihlo celý příběh. Doporučuji milovníkům romance.

Pets
10.07.2013 5 z 5

Výborné oddechové čtení. Filmové zpacování velmi zklamalo, do knihy to mělo opravdu daleko.

NikinkaFantasy
29.06.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem začala číst díky filmovému zpracování. Jak už to ale bývá, tak mě kniha nadchla víc než samotný film. Moderní zpracování příběhu Kráska a Zvíře se mi velmi líbilo a těším se, až vyjde další kniha od této autorky.

adajka
28.06.2013 3 z 5

Klasický příběh Krásky a netvora pojatý v novodobém New Yorku mezi středoškoláky. Takže nečekáte se zatajeným dechem, jak to dopadne, protože to vlastně víte. Knížka se příjemně čte.