Netvor

Netvor https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/143086/mid_netvor-fg5-143086.jpg 4 421 109

Jsem netvor. Zvíře. Ne vlk nebo medvěd, gorila nebo pes, ale odporná stvůra, která chodí vzpřímeně. Jsem zrůda. Myslíte si, že vám vyprávím pohádky? Mýlíte se. Vše je skutečné. Místo - New York City. Čas - současnost. Nejsem znetvořený, není to nemoc. Budu takový navždy, jestli neprolomím kletbu. Ano, kletbu, kterou na mě uvrhla ve škole čarodějka. Proč mě proměnila v netvora, který se ve dne skrývá a v noci se vydává na lov? Řeknu vám to. Řeknu vám, jak jsem byl Kylem Kingsburym, klukem, jakým byste si přáli být, s penězi, perfektním vzhledem a perfektním životem. A potom vám řeknu, jak jsem se stal perfektním… netvorem. --... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Beastly , 2011

oblakaknih
12.02.2019 3 z 5

Něco mezi dvěmi a třemi hvězdičkami. Nenáročné čtení. Kniha za mě rozhodně lepší než film.

Amitiel76
25.01.2019 4 z 5

Tak tahle knížka je přesně důkazem toho, že literární předloha bývá lepší, než filmové zpracování.
Miluju pohádku o Krásce a zvířeti. A tohle byl opravdu zdařilý retelling. V moderním pojetí, zasazený do současnosti....
Od knihy jsem neměla příliš velké očekávání. Ale byla jsem mile překvapena.
Jen jediné, co mi kazilo dojem z četby, byl opět věk hlavních postav. Proč proboha zase šestnáct?! Já si totiž nějak nedokážu představit, že by šestnáctiletý puberťák, byl schopen tak hlubokých myšlenek. A celkově takové obrovské změny v chování... Tohle by příslušelo spíš někomu hodně přes dvacet. Ale budiž, je to pohádkový příběh. Ne realita... A konec konců, kniha je určena pro mládež. :-)))

Belisima
13.08.2018 4 z 5

Mě se knížka líbila. Taková jednoduchá a co zaujme a pohladí na duši.

Holumar
18.04.2018 5 z 5

Miluji tuto verzi krásky a zvířete. Chat je krásné a příjemné ozvláštnění děje

Laughtubbe
18.04.2018

Netvor? Tento příběh byl jiný, ale velmi jsem se, při jeho čtení, bavila. Líbila se mi už jen ta myšlenka, jak z namyšleného hocha dokáže skromná dívka rozkrýt milující bytost. Láska toho dokáže dost, proto si važme lidí, kterým na nás záleží.

Ivanka83
01.02.2018 5 z 5

To bodlo :-) Nádherná oddychovka. Krásně napsané. Četlo se samo :-)

Věrka256
06.09.2017 5 z 5

Knihu jsem četla už sice dávno, ale přečetla jsem si ji znovu. To u mě znamená, že mě kniha oslovila. Popravdě se mi líbila i když jsem nejdřív viděla film. A tohle byla opravdu hezká moderní pohádka. Kniha byla podle mě lepší než film a velice se mi líbila. Určitě doporučuju přečíst těm, kteří mají rád krásku a zvíře, protože tohle je jako pohádka přenesená do 21. století.

Folty94
10.08.2017 5 z 5

krasny pribeh, bohuzel jsem prvni shledla film a az pote cetla knihu. Cekala jsem neco jineho, ale i tak me kniha okouzlila.

Mišule_11
25.07.2017 4 z 5

I když to byl možná podobný příběh, tak nebyl vůbec špatný a mně se líbil! :)

Ver-ča
21.07.2017 5 z 5

Tato knížka mě nenechala dlouhé noci usnout. Pořád jsem přemýšlela jestli se Kyle promění, nebo ne. Vím to, ale neprozradim :)

domino1701
17.07.2017 3 z 5

Kniha byla dobře napsaná, ale po druhé už bych si ji nepřečetla. Děj skoro stejný jako u Krásky a zvířete. Viděla jsem první film, tak se mi hůř přenášelo přes to, že Kyle je opravdu zvíře a ne znetvořený člověk...

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Sice klasický příběh krásky a zvířete, ale kniha byla pěkné nepsaná a četla se sama.

Nikoll2
06.06.2017 3 z 5

Nejedná se o knížku s nijak originálním dějem, ale i přes to se mi vážně líbila.

Mark2000
27.04.2017 5 z 5

Knížku jsem brala do ruky po shlédnutí traileru k filmu a rozhodně jsem ji nebrala jako jinak převyprávěný příběh Krásky a Zvířete... Uznávám ale, že když jsem si na obalu přečetla, o čem kniha je, dostala jsem strach, aby to nebyl úplný propadák.
Ze začátku se mi kniha sice zdála mírně řečeno divná, ale po padesáti stránkách, že kniha není jen pohádka "Kráska a Zvíře", ale mezi řádky se dá vyčíst něco mnohem hlubšího, něco, nad čím autorka musela dlouho přemýšlet...
Tato kniha má k pohádce daleko. Jednak nám vysvětluje hodně z chování Zvířete z pohádky (např. co pro něho znamenaly růže), ale je také o povrchnosti lidí, o tom, jak lidé dokáží být krutí, ale na druhou stranu, jak sebe dokáží lidi přijímat...
Myslím, že ten, kdo se nad knihou trochu zamyslí, jen tak na ni nezapomene. A možná si něco o sobě uvědomí, ale nikoho nemůže tato kniha nechat netečným.
Doporučuji!

Knihomolka25
16.04.2017 5 z 5

Mně se toto čtení líbilo. Mám ráda příběh krásky a zvířete.

EvikU.
04.04.2017 3 z 5

Kniha je hezká, trochu tajemná, četla se sama. Za mě dobrý, oddechový čtení.

sarahmoon
15.03.2017 3 z 5

Naprosto miluji příběh krásky a zvířete... a proto jsem byla překvapená, jak mě tato kniha zklamala :o(
Je jednoduchá, romantická, sladká a díky tomu, že předlohu již všichni dobře známe, tak i stoprocentně předvídatelná.
V celku je to průměrně dobrá kniha.... možná jsem si jen přála, aby to pro mě bylo něco víc... a nestalo se tak :o(
PS: Pozor! Film je, ale o DOST horší. :o)

hellena1523
05.02.2017 1 z 5

Po Hvězdě, která se mi docela líbila, jsem byla opravdu zklamaná...tahle cover Krásky a zvířete mi přišla dost zlá...Nebylo to ani vtipné, ale nijak výjimečné. Nečetla se špatně, ale tak nějak všechny postavy mi přišly takové...nahé...zkrátka jim cosi chybělo. Pro mě tedy určitě zklamání...ale je pravda, že v porovnání s filmem, který byl naprosto zoufalý, to ještě docela šlo.

kercah
06.12.2016 2 z 5

Pohádka, hodně oddechové. Moc od toho neočekávejte.

ivca3710
14.11.2016 5 z 5

Velmi krásná kniha! Film nic moc, ale kniha super