Keltské mýty a báje

Keltské mýty a báje https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/211459/bmid_keltske-myty-a-baje-211459.jpg 4 7 2

Keltové jsou legendami opředeným, tajemným a záhadným evropským národem. K jejich historii, tradicím i hudbě se hlásíme i u nás.

ChrisBlack
18.12.2021 3 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst, abych si rozšířila své mytologické obzory, jelikož jsem slyšela, že keltská mytologie je velmi barvitá a zajímavá.
Upřímně, na čtení této knihy jsem se velmi těšila, protože mi byla doporučena, ale vzápětí jsem byla poměrně zklamaná. Příběhy mi sice poskytly vhled do keltských legend, ale zpracování mi vůbec nesedlo. Příběhy mě nedokázaly vtáhnout, občas mi připadaly zmatené a ani jsem nedostala to, co jsem očekávala.
Ale mám i jednu obrovskou pochvalu. Ilustrace, které zdobí tuto knihu jsou nádherné a aspoň trochu dokáží navodit kýženou atmosféru.

Dombzila
26.10.2021 3 z 5

Četl jsem kvůli povinné četbě a knížka ani nenadchne, ale ani neurazí. Osobně ale dám radši přednost Starým Řeckým Bájím a Pověstem. Dle mě jsou největším pozitivem krásné ilustrace, které se fakt povedli.