Keltská civilizace a její dědictví

Vyspělá a podivuhodná civilizace starověkých Keltů spoluvytvářela "první Evropu" a dala jméno i naší zemi - Bohemia. Filipův všestranný pohled na keltskou minulost, jak se jeví ve světle archeologických objevů, je vzrušující a neztratil ani po létech nic ze své aktuálnosti a čtivosti. Aniž slevuje z metod vědeckého přístupu k tématu, zůstává srozumitelný i laickému čtenáři. V jasných konturách a živých barvách odhaluje svět kultovních zvyků, náboženských představ, technických, uměleckých i válečnických schopností Keltů, kteří dávno před námi osídlili naši vlast. Vychází v novém, rozšířeném vydání...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/156768/keltska-civilizace-a-jeji-dedictvi-156768.jpg 4.517
Literatura naučná, Historie
Vydáno, Academia

Kniha Keltská civilizace a její dědictví

katushah
13.02.2019

Je hodně odborná, ale to se od ní očekává. Informací a fotek je v ní dost.

renefer
06.08.2016

Ucelený přehled pro ty, kdo se chtějí dozvědět něco o keltské minulosti.
Obsahuje černobílé fotky, nákresy, mapky, detailní popisy nálezů, podrobné výpisy jednotlivých lokalit, dobu od objevení Keltů v historii až po současnost, jejich zvyky, vzhled, každodenní život.
Hodně citováno ze Zápisků o válce Galské i od jiných římských současníků,

evionka
13.01.2016

Slovo "naučná literatura" tuto knihu vystihuje.

Zmiu
16.11.2012

Jedna ze základních knih pro zájemce o keltskou kulturu. Ale dost mi tu chybí poznámkový aparát.