Keltská civilizace a její dědictví

Keltská civilizace a její dědictví https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156768/bmid_keltska-civilizace-a-jeji-dedictvi-kmz-156768.jpg 4 24 8

Vyspělá a podivuhodná civilizace starověkých Keltů spoluvytvářela "první Evropu" a dala jméno i naší zemi - Bohemia. Filipův všestranný pohled na keltskou minulost, jak se jeví ve světle archeologických objevů, je vzrušující a neztratil ani po létech nic ze své aktuálnosti a čtivosti. Aniž slevuje z metod vědeckého přístupu k tématu, zůstává srozumitelný i laickému čtenáři. V jasných konturách a živých barvách odhaluje svět kultovních zvyků, náboženských představ, technických, uměleckých i válečnických schopností Keltů, kteří dávno před námi osídlili naši vlast. Vychází v novém, rozšířeném vydání... celý text

Kulm
07.01.2024 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knih zabývající se keltskou kulturou. Byť se jedná spíše o odbornou literaturu, není psaná vůbec nijak složitě a určitě jí lze bez obav doporučit i široké veřejnosti, která si díky velkému množství fotografií a perokreseb vychutná i grafickou stránku věci.

Shindo
17.07.2023 4 z 5

Kniha mapujúca keltskú civilizáciu nielen v rámci Európy, ale aj územia súčasnej Českej republiky. Silne odborná, čomu zodpovedá aj štýl písania. Dosť mi ale rozšírila obzory a to nie som historik, archeológ ani etnológ.

Martina1725
30.01.2022 3 z 5

Info o Keltské civilizaci. Na mě moc odborné, ale pár informací jsem si taky vytáhla.

tessa.mik
30.12.2021 5 z 5

Odborná literatura (ze začátku mi trochu trvalo, než jsem přišla na chuť jazyku psaní), ale skvělý kousek pro zájemce o problematiku Keltů v Evropě. Krásně shrnuto jejich působení v dějinách lidstva.

katushah
13.02.2019 4 z 5

Je hodně odborná, ale to se od ní očekává. Informací a fotek je v ní dost.

renefer
06.08.2016 5 z 5

Ucelený přehled pro ty, kdo se chtějí dozvědět něco o keltské minulosti.
Obsahuje černobílé fotky, nákresy, mapky, detailní popisy nálezů, podrobné výpisy jednotlivých lokalit, dobu od objevení Keltů v historii až po současnost, jejich zvyky, vzhled, každodenní život.
Hodně citováno ze Zápisků o válce Galské i od jiných římských současníků,

evionka
13.01.2016

Slovo "naučná literatura" tuto knihu vystihuje.

Zmiu
16.11.2012 4 z 5

Jedna ze základních knih pro zájemce o keltskou kulturu. Ale dost mi tu chybí poznámkový aparát.

Keltové archeologie kultura dějiny Evropy

Jan Filip
česká, 1900 - 1981
1956  100%Keltové ve střední Evropě
2003  88%Keltská civilizace a její dědictví
1997  95%Umělecké řemeslo v pravěku
1968  100%Švédské zlaté poklady a umění Vikingů
1949  0%Praha Pravěká

Kniha Keltská civilizace a její dědictví je v