Keď som Ťa stretla

Keď som Ťa stretla https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/272945/bmid_ked-som-ta-stretla-pFs-272945.jpg 4 10 2

Jasmine miluje svoju prácu, rodinu a najmä svoju sestru Heather, ktorá sa narodila s Downovým syndrómom. O prácu však príde, nemôže spávať, so sestrou je stále viac problémov. Matt má svoju rodinu a pracuje ako rozhlasový reportér. Hazarduje so svojím šťastím, domov sa vracia neskoro večer, holduje alkoholu a v práci prekračuje všetky medze až do takej miery, že ho nakoniec vyhodia. Žijú však v jednej štvrti, na jednej ulici a ako naschvál na seba narážajú na každom kroku. Ona neznáša jeho a on neznáša ju. Obaja postupne zisťujú, že život a svet okolo nie je taký, ako si ho dovtedy predstavovali. Zrazu je všetko inak.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Slovart (SK)

The Year I Met You , 2014

hanka0308
25.10.2018 4 z 5

Knihu jsem četla v anglickém originále. Začátek knihy mě příliš nepřitáhl, ale po asi třech kapitolách mě příběh Jasmine chytnul a četla jsem téměř jedním dechem. Krásný děj jak během jednoho roku člověk může přehodnotit svůj život, jak z nenávisti k sousedovi vznikne krásný přátelský vztah vzájemné pomoci, atd. Vše se odehrává v rámci nuceného ročního pracovního volna. Velmi se mi líbilo jak moc miluje svoji sestru s Downovým syndromem a zjišťuje, jak její ochranářský přístup k sestře není vždy ten správný směr. Nebýt toho začátku, tak ji dám i pět hvězd.

midloch
14.09.2017 3 z 5

Knihu jsem dostal v anglickém originále jako dárek. Snad i z toho důvodu jsem se rozhodl ji přečíst, přestože podobný druh literatury není můj oblíbený. Avšak musím říct, že špatně se to nečetlo, nicméně příběh to je takový nijaký a hlavní postava mi přijde protivná, což ovšem vyvažují další postavy. Dvě hvězdy mi přijdou málo, tři moc, ale blíž to má asi k těm třem.

Cecelia Ahern
irská, 1981