Keď sa sfarbia javory

Keď sa sfarbia javory https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236210/bmid_ked-sa-sfarbia-javory-236210.jpg 5 4 3

Pre sedemnásťročnú Emmu sa v poslednej dobe všetko komplikuje. A to aj vďaka mladému susedovi, ktorého napriek jej hlbokozakorenenému strachu z opustenia nedokáže dostať z mysle... Jej otec sa predsa vykašľal na rodinu bez mihnutia oka keď bola malá! Všetci muži sú určite rovnakí! Podarí sa raz Emme nanovo veriť mužskému pokoleniu? Príbeh o hľadaní dôvery v ľudskú lásku, ktorej pomohla tá najsilnejšia. Láska Božia.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: ,

Quand les érables virent au rouge , 2011

Domca1
Domca1
14.04.2018 4 z 5

Počas prvých asi sto strán som nemohla ubrániť pocitu, že kniha je miestami riadne klišoidná a presladená. Úvodné kapitoly boli z môjho pohľadu pomerne predvídateľné, postavy sa správali šablónovito a kniha mala pomalý rozbeh. Hlavná hrdinka však bola veľmi sympatická, príbeh zaujímavý a prostredie príjemné. Bola som preto zvedavá, ako to všetko bude pokračovať.
Musím priznať, že napokon som bola vcelku príjemne prekvapená. Po slabšom začiatku sa autorka výborne rozpísala, nebála sa originálnym spôsobom spracovať dnes často tabuizovanú otázku viery u mladých ľudí, napísala román o krásnej, čistej láske, nie bezproblémovej, ale pripravenej priniesť aj obety a kompromisy. Postava Tima je neskutočne prepracovaná a spolu s Emmou tvoria jeden z najkrajších knižných párov, s akými som sa dosiaľ stretla.
Príbeh by som prirovnala k modernej, kresťansky poňatej a pre mládež určenej Pride and prejudice, pripomínajúcej Sparksovú A walk to remember. Určite odporúčam:)

Aylen
Aylen
02.08.2017 5 z 5

Po prečítaní sa hneď zaradila medzi moje obľúbené knihy. Ktoré dievča netúži po svojom vlastnom Pánovi Darcy, ideálnom gentlemanovi z románu Pýcha a predsudok? Ani sedemnásť ročná Emma, hlavná hrdinka tohto románu nie je žiadnou výnimkou. Akurát, že ona toho svojho už stretla... Len ju akosi ignoruje. A to ani nehovorím o záchvatoch paniky, ktoré ju prenasledujú odvtedy čo ju, jej mamu a dvoch súrodencov opustil ich egoistický otec. Emma túži po láske ako z románu, ale pritom prežíva neskutočný strach z opustenia...
Nádherný príbeh o skutočnej čistej ľudskej láske, a pritom aj o tej nekonečnej a dokonalej Božej. Najlepší dievčenský román aký som prečítala... Pre mňa osobne dôkaz o tom, že sa dá milovať vášnivo a neskrotne a pri tom v najväčšej čistote. jednoducho, láska ako z románu. Dúfam, že sa od autorky môžeme tešiť na ďalšie hodnotné kúsky.

clarissa32
clarissa32
19.01.2015 5 z 5

waau..naozaj úžasná kniha.. :) s krásnymi myšlienkami..

Bůh, Hospodin láska

2013  90%Keď sa sfarbia javory
2017  80%Z trinástej komnaty je výhľad na nebo

Kniha Keď sa sfarbia javory je v