Kečupová mračna

Kečupová mračna https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270564/bmid_kecupova-mracna-wUF-270564.jpg 4 308 69

Patnáctiletá Zoe tráví noci neobvyklým způsobem: v zahradní kůlně píše dopisy Stuartu Harrisovi, usvědčenému vrahovi odsouzenému k trestu smrti, toho času v texaské věznici. Je přesvědčená, že jen on může pochopit její neobvyklý příběh. O jejím tajemství nemá nikdo v okolí ani zdání, přesto se rozhodla svěřit ho papíru, v naději, že tak odčiní své chyby.... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Slovart (ČR)

Ketchup Clouds , 2012

LilianaFalcon
11.04.2016 2 z 5

Škoda... vypadalo to tak zajímavě,... ale nějak mě to nebavilo číst ;-)

Schullerka
30.03.2016 2 z 5

Tak tohle docela zklamání... anotace vypadala opravdu zajímavě, ale kniha mě nijak neoslovila. Ten nápad psaní dopisů odsouzenému vrahovi se mi opravdu líbil, ale... Tak nějak jsem čekala, že se dočkáme i Stuartovi odpovědi i ve formě neodeslaného dopisu, protože to by se mi na konec hodilo opravdu mnohem víc než to co tam ve skutečnosti bylo.

Také jsem nějak nečekala, že se to obrátí v přeslazenou romanťárnu a poslední věc, co bych mohla vytknout bylo to, že spousta věcí, na které se pořád naráželo ani vysvětlena nebyla.

Zasmála jsem se jenom jednou, takže ani knížka na pobavení to nebyla.

No bylo to takové od všeho trochu a dohromady nic.

rarášek
16.03.2016 3 z 5

Byl to velice zajímavý příběh. A ještě zajímavější bylo postupně narůstající propojení mezi Zoe a Stuartem, které se dá vysledovat na dopisech (na začátku ho oslovuje Milý pane Harrisi a v posledním dopisu ho už oslovuje Nejmilejší Stuarte). Moc se mi líbila nejmladší sestřička Zoe, Dot, která působila mile a nevinně. Mezi Maxem a Aaronem bych si rozhodně vybrala Aarona, byl mi rozhodně sympatičtější než jeho bratr Max. Závěrečný dopis Aarona se mi líbil. Pak ten zápis z Dotina deníčku nebyl špatný, byl to jiný, dětský úhel pohledu na onu událost, ale myslím si, že by se bez této nadbytečné kapitoly kniha obešla. Jinak obálka vypadá dobře a ti červení ptáci na ořízce knihy vypadají rozhodně dobře a přiznávám, že to byl jeden z faktorů, proč jsem po této knížce sáhla v knihovně. Rozhodně to nebyla špatná knížka. :)
PS.: Moc se mi líbila malé modré chlupaté stvoření pržmelín Pinďuch ze Zoeiny povídky. To jméno působí strašně roztomile a humorně. :D

Tori.U
09.03.2016

Začnu číst. Bezva, začátek super. Objeví se Max, nic moc. Objeví se Aaron - bezva! Pak tedy nějaký děj. Celou dobu (Respektive než mi kamarádka vyzradila konec, ale co už.) čekám na epické vyvrcholení, ale... žbluňk. Závěr se mi líbil, nebyl to přeslazený happyend. Zoe mě celou knihu zklamávala, hlavně když si uprostřed pracovní doby odběhla za klukem, aby se cicmali. Líbí se mi vývoj jejího vztahu k Stuartovi, přestože si ty dopisy dost možná ani nečetl. Dottin deník na konci byl o ničem, ale bonusový dopis pár stránek před ním bych si nejraději zarámovala

Ditules
14.02.2016 3 z 5

Čekala jsem tedy větší zločin... Navíc spoustu linek zůstalo nevysvětleno. :/

Smiley96
07.02.2016 2 z 5

Já jsem z toho upřímně řečeno celkem nesvá, přišlo mi to velmi nudné a velmi špatné zpracování myšlenky. Námět opět dobrý, ale (velké ALE)...a ten úplný konec ten si ten tam ani být nemusel, zbytečné stránky navíc,no.
Z druhé strany knihy je psáno, že to vyhrálo cenu za nejlepší dětskou knihu roku 2013...Sama jsem měla s knihou problém se v ní orientovat, natož aby jí četlo dítě, nadchla mě snad pouze obálka ta je pěkná

Kaaramelka
31.01.2016 5 z 5

Na knihu jsem narazila úplně náhodou, ale zaujala mě... a musela jsem ji hned přečíst! Je to úžasná kniha. Do děje jsem se ponořila hned, měla jsem problém knihu odložit... opravdu skvěle napsáno :))

kalinkacz
29.01.2016 4 z 5

Kečupová mračna jsem si pořídila z toho důvodu, že jejich obálka a nádherní ptáci po stranách knihy mě uchvátili! A v tomto případě opravdu krásný obal znamenal skvělé čtení... Knihu jsem přečetla za jediný den a nebyla schopná ji odložit.... I já sama jsem se se Zoe ztotožnila a prožívala každý její pocit... Zoe je mladá a pochybuje o každém činu o kterém není sama stoprocentně přesvědčena... Takže jednoznačně doporučuji, jelikož každá dívka i žena si v ní najde své....

Adris
24.12.2015 4 z 5

Svěle zpracovaný příběh, nemám slov. Opravdu vřele doporučuji:). Pokud chcete vědět více informací (bez spoilerů), mrkněte ke mně na blog:).