Kéčara: autobiografie mystika

Kéčara: autobiografie mystika https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46005/kecara-autobiografie.jpg 4 15 3

Svůj životopis napsal autor po delším váhání a jako poslední ze základních děl. Z obsahu : chci vypravovat o svém životě. Nemyslím přitom výhradně na vnější data a události, nýbrž spíše na život vnitřní. Tento můj život mohou lidé posuzovat, jak chtějí, já jím doplňuji nauku, kterou jsem jim předložil v jiných knihách. Vydavatel jménem autora prosí čtenáře, aby Kéčaru nečetli jako první dílo K. Minaříka, ale teprve když poznali přinejmenším jednu jinou jeho knihu a byli jí kladně zaujati. Jinak by u nich mohly vzniknout nezdravé názory jak na autora, který zde bez obalu vysvětluje své zcela mimořádné, neopakovatelné osobní mystické prožitky i vnější běh svého života, tak na nauku obsaženou v ostatních jeho dílech.... celý text

vendy246
17.01.2022 3 z 5

Neuposlechla jsem a četla Kéčaru jako první z děl K. Minaříka a musím přiznat, že mystické pasáže pro mne byly místy předpeklím psychiatrické léčebny. Čtení pro pokročilé a více či méně zasvěcené. Životní pouť chudého kluka, který se osvícení vlastním vypětím a za cenu zdraví dobral ve velmi krátké době, v pouhých 19. letech. Velmi otevřené svědectví o duchovním a duševním životě. Cenné postřehy k politické situaci a komentáře k odsunu Němců, nástupu komunismu a komunistům jako takovým, devastaci selského stavu a rozkrádačkám za bílého dne.

IŠ
16.06.2016 5 z 5

Velmi zajímavá autobiografie. Na jedné straně pan Minařík popisuje svou nelehkou duchovní cestu, počínaje těžkým dětstvím, jeho profesní zkušenosti, manželství a vztahy s méně či více důležitými lidmi v jeho životě. Na straně druhé je určitou výpovědí té konkrétní doby. Všudypřítomná bída, období 2 sv. války, nástup komunistické totality a budování socialismu. Minařík se prezentace svých politických názorů a kritiky nebojí. Celá kniha je velmi upřímná. Obzvlášť popis jeho mystických zkušeností a snů je až intimní. Já bych ale chtěla vědět víc. I když je z knihy patrná jeho motivace proč se rozhodl pro život v manželství, musím se sama sebe ptát, zda tohoto svého kroku nelitoval. Chtěla bych vědět víc o jeho synovi a o jeho citech k paní L. Je pro mě mužem dvou žen. Mužem uprostřed manželských povinností, který si uvědomuje svou odpovědnost a mužem, který je přítelem ženě, která je jeho spřízněnou duší a doprovází ho na jeho duchovní cestě. Vždy se ptám, jak by se tento příběh odvíjel, kdyby nebylo to, co bylo a bylo by to, co nebylo. Kniha je plná zajímavých informací z oblasti mystiky a praktických rad. Významný prostor je věnován Strážkyni Prahu. Všem zájemcům o dílo pana Minaříka, spiritualitu a mystiku mohu knihu jen doporučit.

Eldar80
23.02.2014 5 z 5

Na knize je cenné, že se dozvíme jaká byla situace duchovních lidí v komunistickém Československu. Minařík vypráví svůj příběh od úplného dětství až do doby, kdy knihu psal. Dozvíme se tak v jakých vyrůstal podmínkách jako dítě a jaké měl tehdy rodinné zázemí. Vypravuje jak dospíval a jak strastný byl tehdy život. Z knihy se tak dozvíme jak těžký byl život prostých lidí v meziválečném Česku. Dozvíme se, jaké překážky ho potkaly, když se pokusil předat svou nauku co nejvíce lidem. Knihu mohu doporučit hlavně duchovním hledajícím, které zajímá především mystika. Nic pro dnešní pseudoesoteriky. 120%