Když zpívají cvrčci

Když zpívají cvrčci https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386746/bmid_kdyz-zpivaji-cvrcci-8zV-386746.jpg 4 313 114

Na náměstí ospalého jižanského městečka stojí stánek s citronovou limonádou, který provozuje sedmiletá Annie. Má nemocné srdce a prodejem limonády si vydělává peníze na operaci, která by jí mohla zachránit život. Shodou okolností se u jejího stánku zastaví nemluvný samotář Reese Mitch, který se po tragické smrti své manželky vzdal práce chirurga a uchýlil se k jezeru Burton, kde opravuje lodě a snaží se zapomenout na minulost. Jejich životy se po osudovém setkání navždy změní a Reese náhle stojí před těžkým rozhodnutím: aby mohl Annie pomoci, bude muset čelit svým bolestným vzpomínkám.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Motto

When Crickets Cry , 2006

hopla
22.05.2022 2 z 5

Nemám problém se začíst (nebo zaposlouchat) do srdceryvných příběhů a věřím, že i v té „červené knihovně“ se mohou najít literární poklady. Proto mne plně zaujal slibně se rozvíjející příběh malé limonádnice. Jenže s přibývajícími, resp. ubývajícími, stránkami ve mně sílilo podezření, že to je vlastně jen poněkud přeslazený příběh s předvídatelným koncem. A závěr to bohužel jen potvrdil. Škoda.

ADE138
11.05.2022 2 z 5

Patřím k těm, které kniha zklamala. Přesně to vystihla Elosha, cituji: " Deset způsobů, jak dojmout čtenáře."

munka
29.03.2022 5 z 5

Na knihu som sa už dlhšie chystala, ale vždy ešte nebol ten správny čas. Až prišla tohtoročná výzva. Krásny príbeh, ktorý stál za prečítanie.

Belanna
20.03.2022 5 z 5

Moc hezký příběh, do kterého jsem doslova vplula. Mnoho smutku, naděje, ale také radosti z každého prožitého dne. Je tu mnoho věcí k zamyšlení ať už nad životem a nebo nad srdcem. Trocha té odbornosti v knížce vůbec nebyla na škodu.

Barbanka
06.03.2022 4 z 5

Budu se opakovat, ale pokud bych tuhle knihu neposlouchala jako audio tak bych ji do konce určitě nedočetla. Při popisování zbytečně zdlouhavých pasáží by mi mysl utíkala někam jinam. Přitom příběh není vůbec špatný a dozvěděla jsem se tam spoustu zajímavých informací ohledně lidského srdce a bylo v ní i pár životních mouder k zamyšlení. Hodně čtenářů tady píše že konec byl moc předvídatelný a že dobře dopadl. To mě zaráží. Dnešní svět je plný hrůz tak proč si občas nepřečíst něco co má happyend?Proč by mělo mít dobré hodnocení,ať už u filmu,nebo knihy, jen to co nekončí dobře? Já jsem naopak ráda když tomu tak není.

Elosha
21.02.2022 2 z 5

No nevím, asi se moje hodnocení a komentář budou vymykat, ale při čtení příběhu jsem si vybavila čtení laciné červené knihovny v dospívajícím věku. Jen s rozdílem, že příběh byl trochu propracovanější a hlavní postava byl muž. Dějová linka mi nepřišla až tak špatná, jako spíše podání, jako by spisovatel psal podle naučené metodiky „deset způsobů, jak dojmout čtenáře“. Konec byl předvídatelný.

Gabriela143
05.02.2022 4 z 5

Kniha sa číta dobre. Niektoré opisy sú dlhé a zbytočné. Záver je podľa mňa rychlý. Aj keď som dala - ⭐ určite sa ku knihe ešte vrátim.

Makaja
19.01.2022 4 z 5

Posloucháno jako audiokniha a možná i proto jsem hodně vnímala, že je v knize opravdu hodně dlouhých popisů, čehokoli. Příběh je smutný a milý zároveň, plyne a spěje ke svému konci přesně podle očekávání čtenáře. Líbilo se, ale nenadchlo.....

Hakl54
16.01.2022 4 z 5

Pohádka pro dospělé, která se dobře četla. Celou knihou nás provází popis funkce a poruch srdce, ale ten konec vůbec neodpovídal skutečnosti. Moc přeslazený.

mountik
11.01.2022 3 z 5

Moc hezka knizka. Zadne velke prekvapeni, zadne velke ohromeni, ale vse krasne plyne a zanecha krasny pocit. Jsem ráda, ze jsem se ke knize diky ctenarske vyzve dostala, urcite si ji budu pamatovat, ale vracet se k ni nemusim

Jenny055
04.01.2022 5 z 5

Počúvala som ako audioknihu a Martin Zahálka čítal úžasne. Príbeh je pekný a dojemný, v niektorých častiach menej uveriteľný, ale o tom predsa knihy sú.

ivana7717
28.11.2021 5 z 5

Pre mňa jedna z najsilnejších kníh, ktoré som kedy čítala. Určite sa k tejto knihe ešte vrátim.

Dela111
23.11.2021 4 z 5

Na začátku této knihy se setkávají dva naprosto odlišní lidé - muž a malá holčička, kteří se vzájemně moc potřebují, jeden druhému může hodně pomoci, ale musí na to teprve přijít. Je to příběh o jejich vzájemném poznávání, je o lidech žijících kolem jezera Burton, je o naději, lásce, o touze žít. Ale především je to příběh o lidském srdci, o tom úžasném orgánu, který se za celý život nezastaví. Jeho činnost je tady podrobně a zároveň srozumitelně popsaná.
Kniha přináší laskavé vyprávění pomalým tempem. V tomto případě mi sedla forma audioknihy, dokonce tak moc, že si nejsem jistá, zda by mě četba bavila tolik jako poslech.

Vilma232
17.10.2021 3 z 5

Naposloucháno. Velmi dojemný příběh, kterému by možná prospělo kratší provedení. Některé kapitoly bych v papírovém provedení knihy zřejmě přeskočila.

FoxFox
07.09.2021 5 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu, a ta byla jedním slovem DOKONALÁ. Hlavní hrdinové zůstanou v mém srdci, úžasné pohlazení po duši, moc doporučuji.

tami1
11.08.2021 5 z 5

Rozvláčný a celkem předvídatelný děj mi tentokrát vyloženě sedl. Příběh mě hned pohltil a nakonec jsem byla ráda i za ten pohádkový konec.

L.Helena
31.07.2021 4 z 5

Audiokniha
Poslouchala jsem před nedávnem Hora mezi námi, moc se mi to líbilo, proto jsem hledala i další díla od tohoto autora. Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, ani anotaci jsem si předem nepřečetla. Příběh mě opravdu chytil a obzvlášť druhou půlku jsem už poslouchala doslova vždy a všude. Je to sice opravdu prvoplánová hra na city, jenže člověk by musel být vyložený cynik, aby jej příběh nevtáhnul a při jeho čtení (v mém případě poslouchání) neuronil několik slziček.

Kerberos
30.06.2021 5 z 5

Dojemný příběh na závažné téma.Ano bylo to trochu předvídatelné,ale slzička mi ukápla.

RomanDušek
16.06.2021 5 z 5

(SPOILER) Posloucháno jako audiokniha.
Přednes Martina Zahálky, jenž knihu namluvil, byl výborný. Bylo znát, že si knihu předem přečetl a věděl tudíž, kde zvolit jakou intonaci hlasu.
Sice jsem knihu doposlouchal již včera, ale nedokázal bych napsat nic kloudného. Jednak jsem měl slzy v očích a potom bylo potřeba si promyslet, jak to napsat, poněvadž příběh ve mne zanechal velmi silné emoce.
Annie byla suprová holčička. Bohužel, v již tak nízkém věku jí potkalo něco, s čím by se nemělo žádné dítě setkat a trápit se s tím. Ovšem, byla to odhodlaná slečna a snažila se získat peníze na operaci, kterou si její rodina nemohla dovolit. Tak prodávala limonádu a chovala cvrčky pro rybáře. Každý ve městě jí znal, měl jí rád a dával jí peníze nejen za limonádu, ale i něco navíc do nádoby vedle.
Když jí potkal Reece Mitch, příběh děvčátka, které nutně potřebuje nové srdíčko, se začal ubírat tím správným směrem. V Reeceovi, bývalém špičkovém kardiochirurgovi, získala nejen skvělého přítele, ale i naději, že se vyléčí.
Jenomže, ne vše jde v životě tak snadno. Annie měla několikrát velmi blízko k tomu, aby se již nenacházela na tomto světě. Párkrát jsem musel přehrávání audioknihy zastavit. Nedokázal jsem dál poslouchat. Bál jsem se pokračování.
Royer Morgan, lékař, který se o Annie dlouho staral, spolu se svým přítelem a bývalým kolegou, opět oprášili svou spolupráci a společnými silami udělali vše, aby mohla Annie opět rozdávat radost.
Mimo hlavní příběh o shánění vhodného dárce srdce pro malou holčičku, zde sledujeme také to, jak se Reece vyrovnává se smrtí své ženy Emy i jeho krásné přátelství se švagrem Charliem. V průběhu knihy se dozvíme, jak Charlie přišel o zrak.
V knize zazní taktéž mnoho zajímavých informací o orgánu, který v příběhu hraje hlavní roli – srdci. Ale i to, jak probíhá operace, co je důležité před samotným výkonem i po něm. Co vše obnáší zařazení dárců orgánů a čekatelů na ně, na seznam.
Byl to neobyčejně krásný, dojemný příběh. Ještě dlouho bude ve mně doznívat.

Ivanule
01.06.2021 5 z 5

Toto je druhá kniha od autora, kterou jsem přečetla a opět nezklamala. Děj plynul pěkně, ze začátku jsem nevěděla o čem to přesně bude,nečtu totiž anotace:D ale pak mi to začalo docházet. Příběh o holčičce, která má nemocné srdce, on doktor, který z nějakého důvodu své povolání již neprovozuje, akorát teda proč přestal, bylo řečeno až na konci knihy. Jen ten závěr mě teda celkem zklamal, byl takový pro mě ukončený celkem nešťastně, tím že si myslíte jednu myšlenku a pak to tam bylo řečeno ne zrovna dobře