Když započal čas

Když započal čas https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54523/kdyz-zapocal-cas-54523.jpg 4 21 2

Kronika Země série

Co spojuje Chrám tří oken v Machu Picchu s pozoruhodnými událostmi v Lagaši a ve Velké Británii? Které překvapivé nálezy v Pedra Furada podporují doměnku, že tamní prostor obývali lidé již před 32 000 lety - a že měli vazbu na kultury za oceánem? Proč tři rozlišitelné fáze stavby Stonehenge přesně odpovídají třem výrazným dobám osidlování Země?... celý text

Literatura naučná , Historie

Vydáno: , Dobra

When Time Began , 1993

yerry
17.09.2020 3 z 5

Napriek tomu, že knižka sa stále veľmi dobre číta, nemôžem sa ubrániť dojmu, že autor sa už dosť opakuje a hlavne v závere dosť ulietava, keď fakty ohýba hlavne v prospech starozákonného videnia sveta. Pokiaľ opisuje rôzne stavby a učel na ktorý boli postavené, ako napr. Stonehenge a pod., ešte je to v poriadku. Ale ak mu majú slúžiť staré sumerské texty a Anunnakovia ako potvrdenie dejov zo Starého zákona, to sa mi už v poriadku nezdá.

Autor tu vyslovuje medzi inými také hypotézy, ktoré by mali potvrdiť predovšetkým prvenstvo Semitov ako nositeľov kultúry (samorejme za prispenia ich bohov). Už v skorších dieloch som si všimol určité paralely s dielami napr. ruských autorov, v ktorých sa autori odvolávajú zasa na prvenstvo Slovanov resp. Rusov a ich bielych Bohov. Autori takých kníh, ako napr. Bystvor, narážajú zrejme na Sitchina, ak tvrdia, že šedá semitská rasa bola naklonovaná v laboratóriu - Raji. Tých paralel je samozrejme viac, trebárs aj s germánsko-árijskou koncepciou, ale to už zabŕdam do trochu ošemetných tém...

Autor v tejto knihe napr. uvažuje o predkoch juhoamerických indiánov ako o stratenom židovskom kmeni alebo ako o priamych potomkoch byblického Kaina. Zamýšľa sa nad tým, že sumerské klinové písmo mohlo byť predobrazom písma čínskeho či japonského. Tvrdí, že pred Sumerom neexistovala žiadna civilizácia. Nezaregistroval alebo zabúda na to, že sú tu vykopávky Stredoeurópskej resp. Podunajskej civilizácie napr., ktorých vek je o poriadnych zopár tisícročí starší. Staršie sú aj niektoré nálezy z južnej Ameriky, ktoré autor pozná a dokonca ich aj spomína. Po exode Sumeru pred 4000 rokmi predpokladá, že zvyšky preživšieho obyvateľstva ovplyvnili také národy ako boli Gruzínci, Maďari!!!, Estónci!!!,či Fíni!!! Toto mi už riadne ťahalo oči :)

Autor bol bezosporu odborníkom na sumerské texty, ak by zostal čiste pri nich a Anunnakoch, niet o čom. Hodnotu svojich kníh subjektívne zráža smerom nadol svojou koncepciou vyvoleného národa. O jeho starobilosti nie je pochýb, ale tlačiť ho aj tam, kde nepatrí, je nadpráca, ktorá spôsobuje nedôveryhodnosť, aspoň teda u mňa. Zrnká pravdy na jeho myšlienkach byť môžu, história sa však z najväčšou pravdepodobnosťou odohrala trochu inak, a možno aj za prispenia prišelcov z vesmíru ;)

Fanfanka
31.01.2013 5 z 5

Ďalšia paráda so Sitchinových kronik zeme sa na nás ruti ..
Čo spojuje Chrám troch okien v Machu Picchu s pozoruhodnýmy udalosťamy v Lagaši a Velkej Británií?
Ktoré prekvapivé nálezy v Pedra Furada podporuju domnienku , že tu oblasťobývali ľudia už pred 32 000 tisícmy rokmy.
-a že mali vazbu na kulturu za oceánom.
Prečo tri rozlišitelné fáze výstavby Stonehenge presne odpovedaju trom výrazným dobám osidlovania Zeme?
.... Sitchin je len jeden a ďakujem za jeho preložené diela!!!

záhady spekulativní literatura Jižní Amerika Stonehenge

Zecharia Sitchin
ázerbájdžánská, 1922 - 2010
1999  83%Dvanáctá planeta
2001  91%Války bohů a lidí
2001  88%Schody k nebesům
1998  88%Kosmický kód
2002  87%Když započal čas

Kniha Když započal čas je v