Když ti to udělá radost...

Když ti to udělá radost... https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/325800/bmid_kdyz-ti-to-udela-radost-myX-325800.jpg 3 129 27

Kniha povídek osmi vybraných českých populárních autorů různých žánrů.

Povídky , Romány

Vydáno: ekniha , Alza Media

monulam
02.01.2023 3 z 5

odpočinkové čtení

Richard Skolek
10.10.2021 2 z 5

Dárek od Alzy. Jako celek je to docela bizarní – povídky spadají do různých žánrů, tónem ani stylem vůbec nejdou dohromady. V některých je nepochopitelná spousta překlepů, jiné působí neukončeně a zdá se, jako by byly vytrženy z nějakého většího celku. S výjimkou Sobotové a Renčína také žádný autor příliš nezaujme, i ti slavnější jsou tady jaksi nevýrazní.

Ticiana
09.08.2021 3 z 5

Uplne jsem nepochopila slozeni povidek, ktere nemeli nic spolecnyho. Za mne nejlepsi Balada krve. To by mohlo vyjit i jako kniha, kdyby pribehu bylo vic. Ostatni mne moc nenadchli, pobavili jen Hraci a Vanocni pribeh.

E_Lan
06.08.2021 3 z 5

Je to tak půl na půl. Polovina povídek je dobrá, zábavná a sem tam i něco objevného přinášející. Druhá polovina je vysloveně slabá, ne trapná, ale s chybějící pointou. Takže suma sumárum takové lehké krátké prázdninové čtení.

Dimas
22.05.2021 4 z 5

...Chodím po světě a hledám Hráče.
Lidi, kteří v sobě mají pošetilou radost.
Lidi, díky nimž je žal na tomto světě ještě docela snesitelný.
Jejich smích prosvětluje temnou zimu...

Franklin
07.01.2021 3 z 5

Některé povídky jsou velmi povedené, některé mě moc neoslovily. Určitě můžu doporučit povídku Balada krve od Pavla Renčína, ta mi přišla nejlepší z celé knihy.

Enti
05.01.2021 3 z 5

Nestejné úrovně jako každá povídková antologie. Ale záleží i na vkusu, věřím, že pro mě nepříliš pochopitelné zařazení Renčínovy sci-fi povídky si své čtenáře najde. Viewegh jednoduše vykreslil problém mnoha manželství spočívající v nepochopení poloviček, Lasica jako obvykle vtipný, Hakl s Fulghumem soupeřil v stručnosti povídek, Fulghum byla ale milejším zakončením této útlé knížky.

saez
31.08.2020 3 z 5

Některé povídky byly úžasné (za mě tedy bodoval Renčín), jiné méně úžasné a jiné ploché. Radost mi kniha udělala jen napůl.

Astral
14.02.2020 2 z 5

Některé povídky se mi líbily, ale nevím, jestli to bude kniha, ke které by se člověk vracel.

radus
07.10.2019 3 z 5

Některé povídky jsou zdařilé, jiné už méně. Četla jsem je v čekárně u doktora, takže jsem si pěkně ukrátila čas čekání.

toni-az
23.09.2019 3 z 5

Tak to se hodnotí fakt těžko. Krvavá balada tak 4-5, Fulgum tak 3, zbytek cca 1-2. No tak třeba průměr.

Popravdě řečeno jsem vůbec nepochopil skladbu povídek, v podstatě spolu nijak nesouvisí. Nejsou všechny od českých autorů. Většina je o vztazích, ale ne všechny. Délka různá. Některé spíše rádoby humorné, jiné zase uber vážné. Prostě Alza posbírala povídky, které nikdo jiný nechtěl, udělala z toho knížku a začala ji rozdávat. Myslím, že to je přesně to, jak se to dělat nemá. Kdyby to nebylo postaveno kolem Krvavé balady (která není horor, jak někteří píší), nestála by celá knížka za nic. Asi by bylo lepší vydat jen tu jednu novelu a fungovalo by to líp. Tak snad jindy.

Irsaf
30.05.2019 3 z 5

Nejvíc me bavila povídka od Pavla Renčína... uz jen pro svou délku...

ZaS
06.03.2019 4 z 5

Knihy tohoto typu se velmi těžko hodnotí. Různí autoři, různé žánry a témata. Společné mají snad jen jedno - hvězdné autory. Jinak ale velmi různorodé - od Lasicovy povídky, která je spíše rozvláčnou anekdotou, až po rozsáhlou povídku na pomezí hororu a fantasy.

josefina_silena
03.12.2018 3 z 5

Některé povídky byly lepší, některé horší, ale celkově to bylo velmi milé tramvajové čtení. Dostala jsem k této knize jen kvůli Čtenářské výzvě, ale nelituju toho.

helusa2
16.11.2018 3 z 5

Takové... různorodé... Narozdíl od níže hodnotících mě tedy hororová povídka docela vyděsila - nemám je ráda (nejsem pro tento žánr cílový čtenář) a nečekala jsem ji mezi těmi ostatními :-O Nejvíc se mi líbil Fulghum a Lasica ;-)

Srni
29.10.2018 4 z 5

Nejvíce mě zaujala ta "detektivka", jen jsem byla překvapená z rozuzlení. Docela příjemné počtení.

petunkav
02.10.2018 5 z 5

Moc příjemné čtení.
Povídky jsou každá z jiného soudku, ale všechny se mi zdály velice povedené.
Super rychlovka.

petrzel
27.08.2018 5 z 5

Povídky se mi líbili , ale Renčín to byla pecka.

studentice
13.07.2018 3 z 5

Některé povídky lepší, některé horší. Nicméně to bylo výborné čtení do MHD. Ráda si přečtu další české povídky.

adlenka
03.07.2018 3 z 5

Renčín vyčnívá! Jeho příběh vůbec nezapadá do žánru, který běžně čtu, ale byl skvělý. Určitě se poohlédnu po dalším jeho díle.

povídky humoristické povídky detektivní a krimi povídky

Část díla

Lenka Sobotová
česká, 1970
Robert Fulghum
americká, 1937

Kniha Když ti to udělá radost... je v