Když se zvěrolékař ožení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román anglického veterináře, navazující na jeho knihu To by se veterináři stát nemělo, zavádí opět do světa drobných yorkshirských farmářů a zemědělců a v úsměvném nadhledu líčí vzrušující i dojemné příběhy venkovského zvěrolékaře v době, kdy se nad idylou anglického venkova stahovala mračna druhé světové války.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31498/kdyz-se-zverolekar-ozeni-31498.jpg 4.7632
Série:

Zvěrolékař


Žánr:
Literatura světová, Humor

Vydáno: , Svoboda
Originální název:

All Things Bright and Beautiful, 1973


více info...
Nahrávám...

Komentáře (62)

Kniha Když se zvěrolékař ožení

haannyys
19. září

Ze začátku jsem se nemohla dostat do čtení, měla jsem asi příliš velké očekávání dle hodnocení. Ale brzy jsem se začetla. Kniha je plná šťastných i smutných konců, celkově hodnotím jako milé čtení.

MilanCFC
19. července

Nejde, opravdu nejde hodnotit jinak než naplno. Na ty nádherné popisy krajiny, dialogy s obyvateli vesnic nebo studenty na praxi a tu obrovskou lásku ke zvířatům, na to jen tak něco nemá. K tomu pak ještě musím vypíchnout jedno - je strašně zajímavé sledovat to autorovo retrospektivní zamyšlení, že některé nemoci se ještě zkrátka nedaly řešit jako v dnešní době, a upřímně jsem se radoval s ním, když zkoušel tehdy průlomové léky a zvířata na to dobře reagovala, mohla být konečně vyléčena a nemuselo se volat onomu "odborníkovi", který rozuměl nejlépe všemu :-))


mol378
24. května

Jamese Herriota beru i ženatého! A otec jeho manželky Heleny je k nezaplacení. Mám radost, že Tristan a Sigfried nám i tady zůstali svobodní se svými milostnými spády... A hlavně duch místa, vlídný humor, nostalgie za poklidným životem, trocha smutku a hodně radosti nám v tomto díle zůstaly také!

Katka2382
19. května

Jako vždy milé pohlazení po duši.Co víc dodat.

Hani77
23. dubna

Velice příjemné vyprávění o životě mladého veterináře a jeho pacientech. Většina příběhů dopadne dobře, někdy i v případech, kdy by to člověk ani neočekával. A při některých historkách jsem řvala smíchy. Ráda se ke knize vrátím.

jprst
13. dubna

Příjemná oddechová četba hodící se třeba na závěr dne, kdy se zrovna nedařilo a všechno šlo jaksi šejdrem.

Jessica007
10. dubna

Opět moc pěkná a milá knížka ze života anglického veterináře. Zde popisuje i život s manželkou Helenou. Prostě je to takové humorné i vážné, v každém případě pěkné čtení.

MíšaS.
07. dubna

Pro mě je Herriot zárukou příjemného, klidného a hlavně lidského čtení. Něco jako Svěrák za ČR.

1