Když rodiče příliš milují

Když rodiče příliš milují https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376018/bmid_kdyz-rodice-prilis-miluji-3y8-376018.JPG 5 2 1

Pro všechny děti rodičů, kteří příliš milují, a pro rodiče, kteří je mají rádi. Jste dospělý, který se nedokáže odloučit od rodičovské lásky?

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , INA

When Parents Love Too Much , 1991

Helena0405
03.08.2021 4 z 5

Nepokkladám sa za dieťa, ktoré by sa potrebovalo odtrhnúť od príliš zasahujúcich/milujúcich rodičov. Nie som ani ten typ rodiča. Ale rada sa dozvedám rozličné (životné) príbehy ľudí. Rada čítam pravdivé príbehy a vďaka nim si uvedomujem , akí rozliční my ľudia sme a čiastočne aj prečo sme práve takí.

Napríklad príbeh Tracy zo str. 30 - 36. Ohromujúca je úprimnosť, s akou sa Tracy dokáže podeliť o svoje pocity a odhaliť svoje doslova zlé charakterové rysy.

Autori príbeh podajú a potom z neho vyvodia nejaké poučky. Zovšeobecnia niektoré body a poukážu na príčinné súvislosti.

Poučná knižka, pokiaľ ju nechcete zhltnúť naraz. Dá sa čítať pokojne po jednom-dvoch príbehoch aj celé roky. Inak by sa mi tie postavy z vyše 300 strán príbehov pekne domotali. Používam ju ako prevenciu, aby som z veľkého občasného rodičovského nadšenia neupadla do extrému. Vždy na ňu narazím pri upratovaní a vyraďovaní - a nevyradím. Je to stálica. :-)

rodina rodinné vztahy

Kniha Když rodiče příliš milují je v