Když pan Pes kousne

Když pan Pes kousne https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/294211/mid_kdyz-pan-pes-kousne-RKC-294211.jpg 4 46 14

Když pan Pes kousne - Příběh o životě, smrti, lásce, sexu a nadávání. Seznamte se s Dylanem Mintem. Je celkem fajn, až na toho Touretta. Jeho život, to je neustálá snaha ubránit se tomu, co ho Tourettův syndrom nutí dělat: potlačit nutkání sprostě nadávat, tiky, třas, vrčení, vytí psa, který se chce dostat ven, když je Dylan ve stresu. Není to snadné, zvlášť když je táta ve válce, neustále na mušce ostřelovačů, a máma pořád brečí. A jako by to nestačilo, během jedné pravidelné kontroly u doktora zaslechne Dylan větu, která nebyla určena pro jeho uši. Podle všeho má namále a vydrží nanejvýš do srpna. Teď je duben. Za ty čtyři měsíce by Dylan chtěl ještě pár věcí stihnout a zažít. Pár super věcí. Například sex. Udělá si seznam, a odhodlaně se pustí do plnění posledních přání...... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež

Vydáno: , Argo

When Mr. Dog Bites , 2014

Nezletilci
Nezletilci
07.06.2022 4 z 5

Takto četla knihu Nezletilá kritička Anna (16 let), celou recenzi najdete ve skupině Nezletilí kritici na Facebooku: "Autorovi se povedlo upoutat moji pozornost od první stránky už způsobem, jak pracuje s písmem. Některé věty jsou napsány caps lockem, jiné kurzívou nebo zahrnují emotikony. Navíc používá hovorový a nespisovný jazyk a nevyhýbá se vulgarismům, ale s tím je nutné (vzhledem ke specifičnosti hlavního hrdiny) počítat.
Příběh přesvědčivě ukazuje pocity lidí s hendikepem, kteří chtějí být vnímáni coby svébytné osobnosti, jakými ve skutečnosti jsou. Není důvod je šikanovat nebo ponižovat, jak se často stává. Dylan se hodně posune a dospěje, a přes to, že se jedná pouze o literární postavu, jsem za něj ráda. Dokázal se postavit svému strachu a opustit věci, které ho v životě táhly dolů. Kniha mi stylem psaní a motivem dospívání připomněla Poupátka Hany D. Lehečkové. Když pan Pes kousne je opravdu silný a originální příběh a moc vám jej doporučuji."

Uma
Uma
01.12.2020 1 z 5

Čekala jsem od toho více.. Ukázalo se, že to ani není napsané pro člověka v mém věku. Spíše je to pro třináctileté a mladší.

aydam
aydam
07.06.2020 5 z 5

Vtipný i dojemný příběh zároveň.

adriane9
adriane9
25.03.2020 3 z 5

Dylan byl úžasnej, jako tady se smějete i kdybyste nechtěli těm naprosto tragikomickým situacím :) ... Nejsem si jistá jestli s Dylanovým specifickým přemýšlením neměl přidruženou ještě další diagnózu, každopádně Tourett jak vyšitej a kniha byla fajn. Nechám ji doma pro syna až povyroste a poslední rada nakonec - pár uživatelů si zde "nevidí do huby" a vyzrazuje zásadní info ke knize, takže nečíst komenty před čtením.

alzbeta4340
alzbeta4340
13.01.2020 4 z 5

Zajímavé téma - osudy chlapce s Tourettovým syndromem. Příběh je cílený na odrostlejší, ale stále dětské čtenáře - ovšem i tak jsem si dobře početla. Nicméně k tomu, aby čtenář knihu dobře pochopil, by měl znát alespoň něco málo o tomto handicapu.

Fazulajda
Fazulajda
23.09.2019 3 z 5

Začala bych tím, že mě kniha donutila se zamyslet. Čím to autor ale totálně zabil, byl happyend úplně pro všechny. Kdyby se aspoň něco pokazilo, ale ne. Tím se pro mě toto dílo stává průměrným, takhle to prostě v životě nechodí.

zee
zee
28.08.2018 4 z 5

Výborný a vtipný vhled do duše kluka s Touretovým syndromem, který se svérázným humorem komentuje své vnímání světa, problematiky své nemoci, normálnosti a nenormálnosti, to vše okořeněné naivně vnímanou sexualitou a přístupem k pubertální partnerské problematice. Je to milé, je to vtipné, je to naučné.

Maanna
Maanna
27.11.2017 4 z 5

Kniha mě zaujala nesentimentálním přístupem k problematice postižení, kdy všichni žáci Drumhillu byli popisováni jako v podstatě normální teenageři, kterým zkrátka život něco trochu komplikuje. V knize je také dost vtipných situací a i líbilo se mi i to, že Dylan nebyl příliš přemoudřelý. Jedinou výtku mám k tomu, že naopak občas byl možná až příliš dětský, s čímž pak poněkud neladil jeho přístup k sexu...

Princezna22
Princezna22
16.08.2017 3 z 5

Nemilé téma, ale spracované dokonale. Zasmála jsem se. Sice mi trvalo trošku se zacist, ale nakonec jsem knize podlehla. Sice jsem věděla hned, jak kniha skončí. Ale to vůbec nevadilo. Příběh je to opravdu mile vyprávěn :)

Tánička11
Tánička11
27.06.2017

Kniha je jedna z mích nejmilejších knih vůbec, jak říká mnoha lidí neveselé téma bylo převedeno do docela svižné a humorné knihy. Doopravdy jsem se smála když popisovaly že Dylin jde vedle nějakého frajera a on vylézá pes to mě dostalo. Skvělí příběh u kterého se nebudete nudit.

S.monika
S.monika
26.02.2017 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Správně pubertální a uvěřitelná z pohledu 15/16 dětí. Líbil se mi Dylan a jeho osobnost a nemoci. Myslím, ze dospívání je těžká věc a to nemluvě o duševní nemoci. Sice mi trvalo než jsem se zacetla ale nakonec jsem byla rada, že jsem u knihy vydržela :).

hellena1523
hellena1523
21.01.2017 4 z 5

Neveselé téma, které bylo zpracované tak milou formou! Sice jsem tušila, jak kniha dopadne, takže jsem nebyla zvlášť překvapená, ale to mi vůbec nevadilo. Kniha mě moc bavila, chvílemi jsem se opravdu zasmála, za mě spokojenost.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
08.11.2016 3 z 5

Ani nevím jak, ale četla jsem do noci, protože nešlo přestat. Vážně dobře napsáno, ale...kdybych byla o jednu dekádu mladší, hvězd dám víc. Proč? U podobných knih si říkám, jak jsem šťastná, že mi je tolik, kolik mi je. Protože já ty některý současný fakany fakt nechápu. Jinak bych je asi chápala...

karolina5333
karolina5333
27.07.2016 4 z 5

Velmi osobitá kniha, chvilku mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak mě chytla. Hezké nahlédnutí do světa (ne)obyčejného teenagera :)

Autorovy knížky

Brian Conaghan