Když padne noc

Když padne noc https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291729/bmid_kdyz-padne-noc-72z-291729.jpg 4 161 48

Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní… Při pohledu do zšeřelých lesů Adirondackých hor by Sandy Tremontovou nenapadlo, že se právě dnes její život navždy změní. Z podzimního nebe obtěžkaného sněhem se vytrácejí poslední sluneční paprsky a stejně neklidná nálada panuje i v rodině Tremontových. V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým: Harlan představuje hrubou sílu, Nick mozek a vůli. Jak se blíží k osaměle stojícímu domu, Nick instinktivně ví, že zde najde to, co hledá – než navždy zmizí v divočině na severu. Když rozrazí dveře domu Tremontových, přináší s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, i když ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

As Night Falls , 2015

DariDerek
17.06.2016 4 z 5

Nebylo to špatné, bylo to jiné.. Ale na druhou stranu to mělo místa, která mě nebavila a pak zase jsem se nemohla odtrhnout. Recenze bude zveřejněna na Chrudimka.cz, takže zatím jen takovýto krátký komentář.
Za co přidávám jednu hvězdu je propracování psychologie postav, to bylo bravurní. A vrácení do minulosti - tyhle kapitoly mě bavily mnohem více než přítomnost. :)

Didi15
15.06.2016 4 z 5

Do prvních kapitol jsem se nějak nemohla začít a tak jsem četbu pořád odkládala. Pak jsem se odhodla ke čtení a dala jsem to na jeden zátah. Zprvu nic moc, ale tak od poloviny knihy se to rozjede a tak jsem s napětím očekávala konec.Takže nakonec dávám 4 *, protože to tak špatné nebylo a úplně nejvíc mě dostala postava Barbary, z psychologického hlediska velice zajímavé.

dominika2585
13.06.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka, čtivá od začátku dokonce, plná napětí a zvratů.

Od autorky moje první kniha, ale rozhodně ne poslední :)

JanaDor
09.06.2016 5 z 5

Dlouho jsem při čtení neměla tíživý a nervózní pocit z osudů hrdinů jako u této knihy. Šíleně moc jsem si přála konec. Chtěla jsem vědět, jak to dopadne a chtěla jsem to mít za sebou, abych už měla klid. Já vím, proč těchto knih čtu méně. Nemám na to nervy. Takže za mě je tato kniha výborně plíživě mrazivo čtivá.
Knihu vřele doporučuji všem, kteří mají rádi drama s postupně odkrývanými souvislostmi. Psychologie postav je výborně prokreslena a já si je všechny uměla dobře představit. Možná proto na mě kniha tak působila.

EE
09.06.2016

Knihu jsem začala číst s očekáváním napětí, což se ze začátku vyplnilo, ale pokud jste skoro na konci knihy a děj se stále odehrává v jednom domě s pěti lidma už vás to začíná skoro nudit.Chvílema jsem se musela nutit knihu dočíst, protože mě fakt přestávala bavit.Celkově špatná nebyla, ale už jsem četla mnohem lepší.Dávám tři hvězdičky.

Pivísek
30.05.2016 4 z 5

Výborné, přestože konec nepřekvapil! :o)

kneslova
03.05.2016 4 z 5

Velice zdařilý thriller kdy veškerý děj najdete v anotaci, přesto je to kniha velmi napínavá a stále jsem s obavami obracela stránky - co propána bude dál. Dům v horách, na samotě, zdánlivě obyčejná rodina - matka, otec, dcera. Jak říkám kniha je to dobrá, tak za 4,5 hvězdiček.

trudoš
25.04.2016 4 z 5

Podmanivý thriller s mrazivě jednoduchou zápletkou. Dům na samotě, obyčejná rodina, sněhová bouře a dvojice gaunerů na útěku. Mám pro podobné kompozice slabost, protože ve své nekomplikovanosti až příliš připomínají skutečné kriminální případy. A právě toho Jenny Milchmannová využívá se strhujícím literárním umem.
Naneštěstí, jak méně občas bývá více, i zde se projevuje nešvar moderních spisovatelů zaplnit prostor co největším počtem písmen. Díky tomu se autorka až příliš často v těch nejvypjatějších momentech zabývá nepodstatnými myšlenkovými pochody, které mají víc společného s prózou než s realitou. Dechberoucí tempo narušují i občasné návraty do minulosti, které jsou po psychologické stránce sice zajímavé, ale stejnou měrou prvoplánové. Osobně mě pak iritovala hrdinka, která přes svou psychoterapeutickou profesi jedná s vlastní rodinou jako s čínským porcelánem. Jinak ale musím smeknout nad skvěle vystavěnou gradací, která nedá možnost knihu odložit, dokud není definitivně přečtena.

boj o přežití útěk vězni kriminální thrillery

Autorovy knížky

2016  74%Když padne noc

Kniha Když padne noc je v