Když padne noc

Když padne noc https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291729/bmid_kdyz-padne-noc-72z-291729.jpg 4 161 48

Jedna rodina. Dva muži zbrocení krví. A noc, která všechno změní… Při pohledu do zšeřelých lesů Adirondackých hor by Sandy Tremontovou nenapadlo, že se právě dnes její život navždy změní. Z podzimního nebe obtěžkaného sněhem se vytrácejí poslední sluneční paprsky a stejně neklidná nálada panuje i v rodině Tremontových. V tu samou chvíli se ubývajícím světlem ženou dva zoufalí muži v oblečení potřísněném krví. Téměř dvě desítky let spolu sdíleli vězeňskou celu a za tu dobu se z nich stal smrtelně výkonný tým: Harlan představuje hrubou sílu, Nick mozek a vůli. Jak se blíží k osaměle stojícímu domu, Nick instinktivně ví, že zde najde to, co hledá – než navždy zmizí v divočině na severu. Když rozrazí dveře domu Tremontových, přináší s sebou odkaz dlouholeté hrůzy. Sandy teď musí bojovat za záchranu rodiny, kterou miluje, i když ji děsivé tajemství hrozí stáhnout do temnoty.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Mystery Press

As Night Falls , 2015

Amitiel76
21.04.2022 3 z 5

Díky poutavé anotaci, jsem měla asi přílišná očekávání, a samotná kniha pak pro mě byla spíš zklamáním. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ani jedna z postav mě nijak neoslovila, bohužel ani hlavní hrdinka. Naopak mi chování všech zúčastněných připadalo strašně umělé. Často až nelogické, neodpovídající dané situaci. To jak byl "záporák" vždy o krok před nimi, jako by jim dokázal číst myšlenky ještě dřív než se jim v hlavách zrodily, to mě doslova vytáčelo.
Za mě byla kniha až příliš rozvláčná, a místy až zbytečně natahovaná. Možná kdyby měla o pár kapitol méně, nepůsobilo by to na čtenáře tak křečovitě. Naopak bych uvítala více stránek o Nickově dětství a dospívání. To bylo rozhodně zajímavější, než situace odehrávající se v domě na samotě.
Hodně slabý průměr, tak že jen tři hvězdičky.

bekule
24.01.2022 3 z 5

Nic moc ,přečetla jsem před týdnem a dnes už si děj vůbec nevybavuji takže ty tři hvězdičky co jsem přidělila jsou až moc.

andrea7191
30.11.2020 2 z 5

Název a popis knihy mě navnadil, ale příběh samotný už tolik ne. Vadila mi spousta omáčky kolem popisu situace, že jsem měla tendence řádky přeskakovat a konec mě teda zklamal úplně. Není to špatné, ale není to ani rozhodně skvělé.

pifffka
26.08.2020

Nedočteno. Pro mě ztráta času.

Jack Bauer
24.06.2020 2 z 5

Příběh by vůbec nebyl špatný, ale je tak nějak divně napsaný. Autorka neustále odbočuje od dané situace a napínavost tím naprosto rozmělňuje. Plácá páté přes deváté.

Laf
20.06.2020 4 z 5

Po dlouhé době jsem vzala do ruky thriller a musím říct, že za mne dobrý. Příběh mne hned vtáhl a četla jsem bezmála jedním dechem. A nechybí ani zajímavé zápletky, které jsem četla s napětím, jak vyeskalují... Můžu jen doporučit. Za přečtení to stojí.

RomanDušek
28.05.2020 2 z 5

(SPOILER) Nápad na knihu nebyl špatný. Ale v příběhu bylo pár věcí, které výrazně ovlivní mé hodnocení.
Rád bych ještě zmínil, že příběh mě zaujal, ale mnohem více by knize prospělo pokud by dění bylo vyprávěno pohledem více postav. K tomuto příběhu se to úplně nabízelo! Nevím, proč tato možnost nebyla autorkou využitá. Rapidně by to zlepšilo výsledný dojem z knihy.
No a teď hurá k tomu, co mi vadilo:

1) jak si Ivy neustále představovala, co by řekli její kamarádky:
Jo, ono je moc fajn mít takové přátele, které znáte natolik dobře, že naprosto dobře víte co by v dané situaci řekli. Ale proč si to Ivy neustále představovala? Proč nejednala podle sebe?!
2) Harlan aneb Nadčlověk:
Dobře, chápu, že ochránce musí splňovat určité fyzické parametry. Být silný a mít svaly, které budí respekt. No a určitou výšku. Ale to, co autorka udělala z Harlana, to bylo vážně až moc přehnané. Dotyčná nejspíše myslela, že když Harlan bude něco jako Hulk, že to bude pro její postavu v příběhu dostatečně velký a silný chlap. Možná i proto jsou jejich jména na H... Jako to, co Harlan dokázal, jak jej autorka popisuje co pro něj nebyl problém a pro jiné nepředstavitelná překážka, jeho výška, brutální síla a schopnost cokoliv zvládnout... Ne, tohle bylo vážně moc... Za to beru nejvíce bodů.
3) Nicholas a jeho schopnost předvídat:
Jestliže Harlan měl brutální sílu, svaly a celkové fyzické parametry, tak Nicky nezůstane pozadu a bude mít taky nějakou schopnost. Což takhle předvídat to, co si ostatní myslí a díky tomu být vždy o krok napřed? To je nápad!
4) vždy šťastný konec:
A je to tu zase... Ti spisovatelé se snad nikdy neponaučí... prostě vždy musí hrdinové přežít, ať se jim stane cokoli... V tomto případě jde o Bena. Tak nejen, že si nezlomil vaz, když byl skopnut ze schodů se zavázanými rukami a nohami, ale v okamžiku, kdy jej měl Nicky zastřelit ZBLÍZKA(!) tak jej místo toho, aby ho střelil do srdce, nebo do hlavy, aby to byla tutovka, tak ho střelí do břicha... Nepochopitelné...

Hodně mi bylo líto Cassandry, jak jí matka neměla ráda a jak jí Nicholas ubližoval. Třeba při mytí nádobí, jak jí řekl, ať použije louh a ona si ty ruce zničila.

Ač byl Harlan extra silný tak byl poměrně snadno manipulovatelný a nechápu, jak si nechal od Nicka všechno líbit. Sice chápu, že to byl jeho přítel, nicméně mohl mu říct na férovku, co si přeje, postavit se mu a mít taky trochu respekt. Když pak umřel, bylo mi ho líto. Hodně hezké bylo, jak neustále u sebe nosil malého medvídka od sestry. Jen škoda, že mu jej Ivy nestihla donést včas, když umíral...

Celkově to hodnotím tak, že autorka knihu s velkým potenciálem, sama svou hloupostí odepsala...

dana9724
06.04.2020 5 z 5

přečtena jedním dechem, těším se na další knihy této autorky

PetraCy
03.01.2020 4 z 5

Dobře se četla, zajímavý a napínavý děj

Atanone
04.11.2019 4 z 5

Tak to byla smršť zvratů a nápadů. Neuvěřitelné, ale bavilo mě to moc. Autorka si dala opravdu zálěžet, aby čtenáře nenechala ani chvíli v klidu.
Na konci mi trochu chyběla duha ☺☺☺

moudivlacek
22.09.2019 5 z 5

Tak tomu dobrý thriller, a navíc by se mi docela líbil i jako zfilmovaný, jestli není. Každopádně hlavní hrdinka Sandy za tu noc dostane v citové oblasti dost zabrat. Je až neuvěřitelné, jak se dokáže změnit náš život v sekundě. Bylo mi jí líto, když vypluje na povrch její minulost, a ještě víc, když toho zneužije "noční nevítaný host". I když jsem chápala rozhořčení Bena a Ivy, v duchu jsem jim spílala, že Sandy hned odsuzují. Z jejich pohledu na jejich místě bych také šla do obrany. Každopádně - neznámý známý zapomněl na jednu věc - sílu mateřské opravdové lásky a lásky k dobrému muži.
Doporučuji.

konformita
02.08.2019 3 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Ta kniha byla v zásadě dobrá a i napínavá. Ale tak po americku taková neskutečná, zase glorifikování hlavních hrdinů atd. Já to nemám ráda. Za přečtení ale stojí.

Zlatinka.Emilly
22.04.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila i nelíbila. Určitě v sobě měla hodně napětí a pokud je na titulní straně označena jako mrazivý thriller, částečně bych se k tomu přikláněla. Jenže někdy mě to připadalo jako neuvěřitelná pohádka. Někdo vejde do dveří .. já bydlet na samotě, byť s rodinou, tak s prvním soumrakem zamykám na klíč. Dále pistole zamčená ve sklepě taky ještě nikoho neochránila. A mohla bych pokračovat... Jednoznačně bych chtěla vypíchnout, že matčina výchova, která se na Nikym podepsala, by zasloužila potrestání. Tolik zmařených životů pro jednu sobeckou lásku.

Medunka22
15.12.2018 5 z 5

Asi budu vyjimka, ale mě se kniha libila. Úplně mne vytáčel rozmazlený Nicholas jako dítě a ta jeho máma byla taky na ránu.

lenuskav
09.07.2018 2 z 5

no...měla sem co dělat abych to dočetla..a to jen proto, že se prostě knížky dočítají. Veděla sem, že to nebude nic moc,ale nějak sem tomu nechtěla věřit. Strašný zklamání :(

BaNaMa
20.06.2018 2 z 5

Nějak nevím co napsat. Komentáře ke knize jsem nečetla, protože bych knihu asi nedočetla. Knihu jsem přečetla, ale nenadchla. Musím souhlasit se spoustu vás, že je kniha roztahaná a stačilo by 200 stránek, aby skončila.

jiri77
11.05.2018 1 z 5

Bohužel musím souhlasit s většinou komentářů,kniha je opravdu velmi nudná,děj rozvláčný ,žádnou postavu jsem si neoblíbil a knihu jsem dočetl s velkým úsilím.

ArwenAragorn
29.03.2018 2 z 5

Obálka a název je daleko zajímavější než knížka. Podle anotace jsem čekala napínavý děj. Nedočetla jsem ji.

vendy.b.
07.02.2018 3 z 5

Příběh sám o sobě celkem povedený, ale proč se ty konce vždycky tak příšerně a kýčovitě natahují... To mi dokáže znechutit i jinak docela fajn knihu.

Evule *
05.02.2018 4 z 5

Knihu jsem dostala k vánocům od dcery a musím říct, že se mi četla celkem dobře, napínavá, i když předvídatelná... Po přečtených komentářích zde, jsem byla mile překvapená.

boj o přežití útěk vězni kriminální thrillery

Autorovy knížky

2016  74%Když padne noc

Kniha Když padne noc je v