Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět

Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443207/bmid_kdyz-neni-uniku-umeni-milovat-sebe--2w0-443207.jpg 4 13 4

Kniha Když není úniku: Umění milovat tento svět učí čtenáře říci životu ano. A to ve všech jeho podobách, i těch, které nám nepřijdou lákavé nebo je dokonce považujeme za bolestné. Lidský život tvoří mix radosti, utrpení, okamžiků jasného nahlédnutí podstaty věcí i totálního zmatení. ​ Říká se, že skutečně milovat druhé můžeme až ve chvíli, kdy umíme milovat sami sebe. A že skutečnou radost můžeme zažít, až když se naučíme neutíkat před bolestí. Důležité je otevřít se životu se všemi jeho aspekty. Oblíbená buddhistická mniška učí čtenáře skutečné laskavosti k sobě samým i druhým. Když se naučíme přijmout radostné i bolestné věci stejným způsobem, pochopíme tanec života ve všech jeho přirozených cyklech a můžeme ve svých srdcích objevit pramen odvážné lásky s pochopením, že v nás je odjakživa.... celý text

Literatura světová Duchovní literatura Literatura naučná
Vydáno: , Alferia

The Wisdom of No Escape , 1991

klara1550
23.01.2022 4 z 5

Takové knihy se těžko hodnotí. Jsou věci, které mě zaujaly více a které mě zaujaly méně. Nejvíc mě oslovila kapitola Spoléhání na jednu loď. A taky myšlenka prostupující celou knihou - že to, jak svůj život prožijeme a s jakým postojem, je jen naše vlastní zodpovědnost.

Tanach
04.08.2021 4 z 5

"Říká se, že skutečně milovat druhé můžeme až ve chvíli, kdy umíme milovat sami sebe. A že skutečnou radost můžeme zažít, až když se naučíme neutíkat před bolestí."

A tak se radujme, neutíkejme a milujme.
Kniha je plná laskavosti, kterou se snaží předat dál.
Velmi příjemné čtení :)

brizaaborovice
27.01.2021 5 z 5

Pema je vtipná a moudrá zároveň. Mám ráda pasáže kde říká, že ať žijeme jakýkoliv život, je to náš prostředek k probuzení. Ušitý nám na míru. A taky jak si neustále lehce ironicky trochu stěžuje, jak je ten život nepohodlný :)

Looka
04.07.2020 5 z 5

Opět úžasná kniha od mé nejvíc oblíbené autorky, je třeba si dělat z této knihy výpisky a studovat ji, aby se moudrosti, vědomosti a praktická cvičení zaryla do paměti a začlenila do každodenního života :).

životní styl zvládání stresu laskavost sebeláska

Pema Chödrön
americká, 1936
2002  96%Když ztrácíme půdu pod nohama
1994  88%Začni tam kde jsi
2013  94%Jak meditovat
2020  80%Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět
2016  77%Žít s lehkostí v nejistotě a změně

Kniha Když není úniku: Umění milovat sebe a tento svět je v