Když jsi odešel

Když jsi odešel https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388433/bmid_kdyz-jsi-odesel-mxN-388433.png 4 413 135

Temný psychologický thriller od autora úspěšného románu Spřízněné duše. Když se Catherine probudí, myslí si, že si její manžel šel zaběhat. Jenže Simonovy běžecké boty leží netknutě u dveří. Nic nechybí, kromě něj. Catherine ví, že její muž musí mít potíže. Neopustil by ji ani děti bezdůvodně. Jenže Simon důvod zná. Zatímco Catherine čelí šílené situaci, Simon si užívá po světě. Nemůže se však skrývat navždy. Když se znovu objeví po pětadvaceti letech, Catherine se konečně dozví pravdu. Pravdu, kterou by raději nevěděla.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

When You Disappeared , 2017

SimonaP
15.02.2023 3 z 5

Spřízněné duše byly skvělé, tahle kniha mi přišla taková zdlouhavá, i když vývoj postav mě překvapil

knihomolka_eli
03.02.2023 2 z 5

Na knižku som čítala a počula veľa dobrých ohlasov, takže som mala aj vyššie očakávania. No príbeh ma nejako nezaujal, dokonca mi to prišlo celkovo dosť slabé.

Catherine a Simon sú manželia. Majú 3 deti a žijú bežný život. Zažili šťastné a aj veľmi smutné chvíle. Jedného dňa však Simon zmizne. Catherine samozrejme neverí, že by len tak bez všetkého odišiel a myslí si, že sa mu niečo stalo. Žiť bez neho je pre ňu náročné a prepadá zúfalstvu. Musí sa ale postaviť všetkým problémom čelom a postarať sa o svoju rodinu.
Simon si zatiaľ bezstarostne pobehuje po svete a žije úplne iný život než doposiaľ. Po 25tich rokoch sa však objaví na prahu Catherininho domu, odhodlaný povedať jej, prečo odišiel a ako odvtedy žil.

No čo k tomu dodať. Catherine mi prišla ako silná žena, ktorá naozaj dokázala veci, ktoré sa najskôr zdali ako nemožné. Dosť som neverila jej reakciám pri ich rozhovore...toto všetko počúvať a zotrvať v počúvaní, mi prišlo neuveriteľné. Bežný človek by mal zrejme hrozný strach a nechcel by pokračovať v takomto rozhovore medzi štyrmi očami. Ale to ako sa so všetkým vyrovnávala a stavala na vlastné nohy, bolo obdivuhodné.

A Simon? Tomu som neverila nič...najskôr má svoje plány ako sa vysporiadať so svojím životom, potom tie plány zmení na úplne iné. A veci, ktoré bol ochotný spraviť a uskutočniť, boli až príliš. Všetko mi prišlo veľmi neautentické a nereálne....naozaj všetko od jeho úniku zo svojej rodiny až po jeho návrat. Ako z rozprávky sa mu skoro všade darilo dostať sa a robiť presne to, čo chcel. Proste pre mňa až absurdne prekombinované a priatiahnuté za vlasy. A dôvod, pre ktorý odišiel, som tušila od začiatku...a naozaj mi vyšiel, akurát som netušila, prečo to urobil.

V podstate to bol príbeh o silnej žene, o jej deťoch, pri ktorých mi pukalo srdce a o jednom bezcitnom slabochovi, ktorý mal na rováši viac ako dosť a bolo mi z neho od začiatku hrozne zle. Hoci sa kniha čítala rýchlo (asi len preto, že som chcela vedieť dôvod, pre ktorý bol schopný urobiť niečo tak otrasné), príbeh ako taký ma vôbec nezaujal.

Leena
04.01.2023 3 z 5

Co na to říct..
Začátek byl dost nudný a přeskakování sem tam čtivosti taky moc nedodalo.
Pak se začal příběh rozplétat, aneb jak kvůli nedorozumění sebestředný chlap zničil několik životů.
Moc mě ten příběh slabocha, co pořád utíkal před problémy, nenadchl.

shecoola
04.12.2022 5 z 5

Ako jedna jediná domnenka dokáže postrčiť prvú kocku domina a celý život zrazu naberie nečakaný zvrat. Po celý čas som si hovorila, čo také sa mohlo stať, že otec dokáže vedome opustiť svoj život, ženu a tri deti. Dej knihy sa niesol v pomalšom tempe, striedavo z pohľadu Catheriny a Simona, striedavo z prítomnosti, s postupným skracovaním minulosti až po súčasnosť. No a posledné strany prudký nášup a rozuzlenie všetkého. Napokon mi bolo ľúto úplne všetkých, aj keď každého tak nejak iným sposobom. Skvelé čítanie!

LadyCarousel
24.11.2022 3 z 5

Celkem brzo jsem odhalila, co provedla proč odešel, ale jak se později ukázalo, všechno bylo jinak. Skvělá kniha, ale některé pasáže byly celkem natažené a přiznám bez mučení, že vleklé pasáže ala jak to má Catherine těžké, mě moc nebavily. Rozuzlení dobré, motiv jeho odchodu mi připadá celkem dobrý a přijatelný, to co provedl mi přišlo taky uvěřitelné.

maličkán
12.11.2022 5 z 5

Tak tohle byl opravdu skvělý psychothriller. Moc se mi líbilo střídání minulosti a přítomnosti z pohledu obou manželů. Kniha se nedala odložit a napětí se stále stupňovalo. Až na konci vše vysvětleno a jak už tady bylo napsáno, v tomto případě neplatí Mluviti stříbro, mlčeti zlato. Při lepší komunikaci se mohlo zabránit spoustě katastrof.

lukaso89
07.11.2022 5 z 5

Kniha mne hned na začátku pevně chytila a nepustila až do samotného konce. Je totiž čtivá, svižně ubíhající a napínavá. Mohl bych jí sice vyčítat částečnou zdlouhavost, které prodlužuje odhalení pointy (každý další zážitek, resp. utrpení, hlavních protagonistů je méně a méně uvěřitelné), nebo přeskakování mezi různými vypravěčskými i časových perspektivami (v nichž se hlavně v případě delších časových skoků o měsíce či dokonce roky dá snadno zabloudit), nicméně i přes to všechno dávám bez váhání plný počet bodů. Kniha je totiž neuvěřitelné chytlavá a hlavní zápletka "ze života". Zcela chybně interpretovaná domněnka hlavního hrdiny vede k fatálním katastrofám hned několika rodin až vyústí v závěrečné odhalení, které je šokem nejen pro obě hlavní postavy, ale i pro čtenáře, a ve kterém jsem měl slzy na krajíčku.

Kanylka
11.10.2022 4 z 5

Kniha se dobře četla, jen by ji autor mohl malinko zkrátit a bylo by to čtení jedna radost

Pajakub47
09.07.2022 5 z 5

Četla se jedním dechem, docela depresivní, závěr temný...ty poslední stránky, když jsem tušila závěr, se mi ani nechtěly číst.... dobrá kniha....

NelaMaty
02.06.2022 5 z 5

Tak moc jsem chtěla vědět, proč odešel. Co tak hrozného udělala? Neskutečně napínavé, stránka po stránce. Za mě asi nejlepší knížka od něho. Konec mě úplně dostal, prostě úžasný, bomba, pecka.

Višnička
28.05.2022 5 z 5

Miluju Johna Marrse a jeho knihy . Nemohu se při čtení odtrhnout , strašně dobře se čtou, doufám, že brzo vyjdou další jeho knížky !

Comelye
25.05.2022

Knihu nehodnotím, protože jsem ji nedočetla a moc mě to mrzí, protože příběh mi přijde moc zajímavý, prolínání 3 časových rovin. Potud super, ale já se prostě nějak nedokázala začíst. Přijde mi to hrozně zdlouhavé a nezáživné a pořád jsem čekala kdy se to nějak rozběhne. Od Marrse už je tohle druhá kniha která mě vůbec nechytila...

Lexie321
15.05.2022 3 z 5

Skvele vyrozprávaný príbeh. Striedanie kapitol minulosti a súčasnosti a hlavných postáv pekne vyvíjalo príbeh.

borupet
09.05.2022 4 z 5

Knížka se četla dobře, střídání dějové linie Simona a Catherine v minulosti a přítomnosti mě bavilo. Zajímavý neotřelý příběh, nad myšlenkovými pochody duševního mrzáka Simona ale zůstává rozum stát. Rozuzlení mě nepřekvapilo, už od poloviny jsem tušila... Věřím tomu, že takových psychopatů jako Simon jsou na světě spousty, jen to o nich vědí pouze ti nejbližší, kterých se to týká, jen ti, co jsou konfrontováni a manipulováni. Silný příběh, hvězda dolů za množství překlepů.

Bara52
18.04.2022 5 z 5

Toto byla pecka, bavilo me to od prvnich stranek, rozuzleni absolutni psycho, a vzhledem k tomu, ze jsem si nedovolila ani tusit, jaky by mohl byt zaver, sebralo me to dvakrat tolik. Dlouho jsem necetla lepsi knihu.

petula22
10.04.2022 4 z 5

Poměrně vydařený psycho thriller, dějově se střídá minulost a přítomnost. Řekla bych, že druhá polovina má o něco rychlejší spád. Rozuzlení drsné, i když jsem ho zhruba od poloviny tušila. Každopádně kniha se četla velmi dobře.

PepkazDepka
21.12.2021 4 z 5

Dobre sa čítala, od polovice sa poriadne rozbehla a stála za to a len som čakala čo bude ďalej. Za mňa ale boli spriaznené duše lepšie.

Belanna
21.09.2021 3 z 5

Knížka se mi četla dobře, i když začátek byl pro mě rozvleklý. Místy mi nastalé situace připadaly trochu přes čáru a taktéž i chování lidí.
Celkový dojem není nic mimořádného..

kob
14.09.2021 5 z 5

Perfektní! Jak zajímavý příběh, tak neobvyklá forma.

Erlif
02.09.2021 2 z 5

Tak tohle se opravdu nepovedlo... Nemohla jsem se začíst, putování časem mě nebavilo... Chtěla jsem vědět, jak to skončí a to byla si jediný důvod proč jsem knihu dočetla. Za mě opravdu nejhorší kniha, přitom další dvě, které u nás vyšly patří mezi mé TOP knihy... škoda

rodinné vztahy krimi psychologické thrillery zmizení lidí

John Marrs
britská
2017  87%Spřízněné duše
2018  81%Když jsi odešel
2020  89%Pasažéři
2021  86%Staré křivdy

Kniha Když jsi odešel je v